Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Príjemné strávenie prázdninového dňa si prišlo po šípkarsky užiť šesť chlapcov a v deviatom kole išlo hlavne o dôležité body a výhru terča. Či sa ho podarilo získať a kto nakoniec získal víťazné body do tabuľky sa dočítate v tomto vydaní Šípkarského žurnálu.

Už tradičný začiatok šípkarského juniorského popoludnia sme zahájili súťažou o profesionálny terč. Tentokrát sa usmialo šťastie na úradujúceho Majstra Martinka Gaža a chlapci mu vybrali číslo 13. Losovania sa tentokrát ujal nový záujemca o šípkarenie, mladučký Dominik z Nitry, ktorého šípky zaujali a my sa naňho do budúcna veľmi tešíme. Pravidlá súťaže hovoria o deviatich tréningových a desiatej súťažnej šípke. Kvalita hry je na Martinkovej strane nesporná, keď zasiahol sedem z deviatich trinástok, avšak tá výherná desiata bola ťažká a bohužiaľ podhodil, získal tak síce len vecnú cenu zo šípkarského príslušenstva, radosť ale spravil ďalším juniorom, ktorí na svoju šanci získať terč ešte čakajú a tak sa súťaž posúva do ďalšieho kola. Možno vysnený novučičký terč získaš práve ty a preto sa na teba veľmi tešíme v najbližšom kole, ktoré sa uskutoční najbližšiu stredu 6.11. po 16:00 hodine.

V zábavnej skupinovej fáze turnaja si šípky užili všetci chlapci a dobrá nálada bola na ich tvári viac ako viditeľná, veď to robíme presne preto, aby sa deti tešili a zažívali úsmevné príhody s našim športom. Najkrajšie zatvorenie predviedol Samko Kurucz a svojou stošestnástkou sa dotiahol na vedúceho Sebka Valného. Postup prvých štyroch najlepších znamenal otočenie svojej nálady a tak sa k zápasom začalo pristupovať s patričnou vážnosťou. Semifinálová hra Hrnčiara a Tomíka nestačila na favorizovanú dvojicu Gažo - Valný a tak sa týto dvaja najlepší stretli opäť vo finále. V zápase bolo cítiť obrovskú potrebu o bodovanie, preto finále nebolo veľmi vydarené, potrebné body však získal na svoju stranu Valný a zvýšil tak svoj náskok pred Gažom na takmer 90 bodov. Uvidíme, či tento náskok bude postačovať a získanie ďalšieho titulu Majstra juniorskej ligy.

Po juniorskom turnaji sme zahájili spoločný členský tréning a diskusie. Je to priestor pre vás, aby ste si zahádzali, poradili sa medzi sebou, čo robím zle, čo mám zmeniť, ako trénovať a samozrejme môžte trénovať aj v stredu, preto využite možnosť športového šípkarského tréningu vo vlastnej klubovni, ktorý sa bude organizovať každú stredu po juniorskom turnaji. Tešíme sa na vás všetkých.

 

Juniorská liga

9. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner