Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V desiatom kole sa nám podarilo prelomiť nešťastné pokusy o výhru novučičkého profesionálneho terča, ktorý už má svojho spokojného majiteľa. Do juniorskej súťaže sa zapojilo osem chlapcov a priateľský podvečer si užili v príjemnej atmosfére. Ako celé kolo prebiehalo, sa môžte dočítať práve teraz, v najčerstvejšom vydaní Šípkarského žurnálu.

Začiatok športovej súťaže už tradične otvárame súťažou, v ktorej je viac potrebná šťastena. Los tentokrát ukázal na talentovaného mladíka Samka Kurucza a jeho súperi mu vybrali číslo 11. Podľa pravidiel súťaže si hodí súťažiaci deväť súťažných šípok a desiatou šípkou, ktorou zasiahne cieľ, vyhráva vytúženú cenu. Už po prvých deviatich šípkach bolo vidieť, že Samko to až tak vážne neberie a tak nedostal sám seba pod tlak. Pomerne kvalitne odchádzal požadovaný počet tréningových šípok a desiatou súťažnou, úplne pohodovou šípkou, rozhodol o svojom víťazstve ukážkovým umiestnením šípky do stredu segmentu 11 a preto mu právom patrila hlavná cena, nový profesionálny terč Winmau Blade5, ktorý do tejto súťaže venoval organizátor podujatí Občianske združenie Dart club Nitra. Samko, a my spolu s ním, sme mali obrovskú radosť, že sa nám podarilo prelomiť smolu z predošlých kôl a v tejto krásnej súťaži budeme aj naďalej pokračovať. Kedy začne nová súťaž a aká atraktívna cena to bude, sa dozviete už čoskoro na našom webe alebo facebooku, preto buďte v strehu a sledujte novinky tak ako doteraz.

Celé kolo prebiehalo úplne pokojne a v dobrej nálade plnej mladých šípkami nadšených žiakov, ktorí si podvečer užili. Najväčším prekvapením bola určite hra mladučkého osemročného Lukáška, ktorý suverénne zadabloval proti Samkovi Kuruczovi D7 a v ďalšom legu len o vlások minul susedný D10. Samko však zabral naplno, dôležitý druhý leg zatvoril a v treťom rozhodujúcom opäť mladý Lukáško mohol zvíťaziť, keď opäť smolne o milimetrík netrafil víťazný T16. Samko však trpezlivo prišiel k dablu a hru dohral do víťazného konca, zápas to bol ale nádherný, napínavý a za silnej podpory obecenstva. Najkvalitnejšou štvorkou večera sa stali tentokrát Samko Kurucz, Matúško Hrnčiar, Sebko Valný a Martinko Gažo. Favoriti Gažo s Valným opäť postúpili do finále a je skvelé, že máme v lige takúto rivalskú dvojicu, ktorá sa doťahuje o každý leg a celkové víťazstvo v sezóne. Finálový zápas kvôli technickým výpadkom nemohol byť odvysielaný cez youtube a tak máte možnosť pozrieť si na youtube celkový priebeh turnaja bez finále. Finále priklonil na svoju stranu Sebko Valný a zvýšil svoj náskok na rozdiel viac ako 120 bodov, čo sa len dve kolá pred koncom javí ako rozhodujúci náskok. Šanca pre Martinka určite je a my to budeme podrobne sledovať.

Po juniorskom turnaji sme zahájili spoločný členský tréning a diskusie a postupne sa partia členov rozširuje a zvyká si na spoločný tréningový deň. Pokračujeme opäť o týždeň a tešíme sa na vás všetkých, nových ale aj skalných súťažiacich.

 

Juniorská liga

10. kolo

Loading...

PDF

video z turnaja

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon jan 30 @18:00 -
7/12. kolo lahni.sk Nitrianskej šípkarskej ligy 29. sezóny 2022
uto jan 31 @17:00 -
Nitrianska šípkarská juniorská liga: 1/12 kolo, 7. sezóna 2022/2023
štv feb 02 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 02 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
pon feb 06 @18:00 -
8/12. kolo TojaSed Nitrianskej šípkarskej ligy 29. sezóny 2022
štv feb 09 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 09 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv feb 16 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 16 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
sob feb 18
3. Master 2022/2023

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner