Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Šípkarská akadémia

IYC malo pomerne mohutnú propagáciu na internete a aj v juniorských šípkarských kruhoch a presvedčili sme sa prečo. Predsa len je pozornosť venovaná čisto juniorom a tomu je celý program prispôsobený – miesto konania, ubytovanie, sprievodné akcie atď. Organizátorom spravila starosti dvojnásobná účasť oproti minulému ročníku (117 juniorov!) a hracie priestory boli na prasknutie. Aj naša nitrianska šípkarská akadémia bola pri tom.

Šípkarská akadémia Nitra

Šípkarská akadémia je športový oddiel občianskeho združenia Dart club Nitra, ktorý bol založený v roku 2009. Myšlienka vzniku šípkarskej akadémie sa zrodila v roku 2017 a jej autorom je Jaroslav Oprala, predseda OZ Dart club Nitra a súčasne vedúci tohto športového oddielu. Hlavným trénerom je Monika Krupová, skúsená hráčka nášho klubu s mnohými oceneniami na regionálnej aj národnej úrovni. Akadémia rozširuje povedomie o šípkarskom športe a pripravuje podmienky pre športovanie detí v tomto športovom odvetví.
Šípkarská akadémia združuje deti a mládež od 7 do 18 rokov a venuje sa deťom momentálne v dvoch vekových kategóriách do 13 a do 18 rokov (U13 a U18).

Hľadáte technický šport na zlepšenie koncentrácie, rozvoja motoriky, zábavu a spoznanie nových kamarátov? Skúste s nami šípkarenie a zamilujte sa do šípok ako my. Tréningy pre deti v kategóriách U13 (8-13 rokov) a U18 (14-18 rokov) každý štvrtok 17:30-19:00 v klubovni dvojnásobného Majstra Slovenska v šípkach Dart club Nitra. Info ohľadom tréningov volaj 0903 952 398 Jaroslav Oprala. Tešíme sa na vás.

Prvý juniorský turnaj po pandemickej prestávke si prišlo zahrať šesť chlapcov a boli rozdelení do dvoch juniorských kategórií U13 a U18. Chalani vytvorili skvelú partiu a šípky si užili v rámci osláv Dňa detí. Vyhrávali rôzne vecné ceny a nakoniec krásne športové trofeje.

Postupne spúšťame tréningový proces a jeho súčasti aj pre juniorov. Po úvodných turnajoch ku Dňu detí "Nitra junior open U13" a "Nitra junior open U18" sme pre vás, milé deti (aj tie dospievajúce), pripravili priestor pre pravidelné "prezenčné" šípkarenie medzi vami. Ak sa chcete naučiť sústrediť, zlepšiť svoje pohyby, stretnúť sa s kamošmi, či oddýchnuť si od školy, čítajte ďalej a dozviete sa, o čo ide.

Milé deti, aj tie dospievajúce :-), srdečne vás pozývame na šípkarský Deň detí, ktorý sa uskutoční v utorok 1.6.2021 v našom hracom priestore v Palace bowling OC MAX Nitra. Veríme, že sa zabavíte, spoznáte nových chalanov, prípadne dievčatá a odnesiete si domov ten pravý "prezenčný" pocit zo zábavy. Ak vás úvodná veta zaujala, čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Registrácia do plánovaných súťaží v novom súťažnom ročníku 2020/2021. Pre každého z vás máme v našej širokej ponuke to pravé, bavte sa šípkami spolu s nami počas celého roka.

Milí šípkari, šípkarky, fanúšikovia a podporovatelia šípkarského športu, zapojili sme sa do projektu Fond pre budúcnosť športu Niké, aby sme získali financie potrebné na vznikajúce tréningové centrum pre mládež. Veríme, že sa vám video bude páčiť a podporíte nás tlačidlom Páči sa mi to cez link na video nižšie, aby sme mali šancu získať podporu. Ďakujeme.

link na video

Šípkarský šport v Nitre zažil v pondelok opäť krásny zážitok, keď sa turnaja o Majstra Nitry Základných a Stredných škôl zúčastnilo 35 mládežníkov z deviatich rôznych škôl. Tento turnaj každým svojím ďalším kolom napreduje a záujem žiakov o túto športovú aktivitu stúpa a my, organizátor šípkarských podujatí, Občianske združenie Dart club Nitra, sme veľmi radi tejto perspektíve. Čo všetko sa udialo, sa môžte dočítať v tomto špeciálnom vydaní šípkarského žurnálu.

Milí juniori, využite túto skvelú možnosť a zažite počas vyučovania niečo nové. Prihláste sa ako reprezentanti vašej školy do turnaja v najrýchlejšie rastúcom modernom športe tejto doby, do turnaja v klasických šípkach. Turnaj sa organizuje už tretiu sezónu za sebou a našiel si už svoje tradičné miesto, pridaj sa k nám aj ty a vyhraj pre seba a svoju školu titul Majstra Nitry Základných alebo Stredných škôl.

Kalendár steelových udalostí

štv jún 01 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv jún 01 @17:30 -
Janíkovská šípkarská liga 9. sezóna
pia jún 02
Majstrovstvá Slovenska 2022/2023 v Topoľčanoch
pon jún 05 @18:00 -
11/12. kolo Certipo Nitrianskej šípkarskej ligy 30. sezóny
štv jún 08 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
pon jún 12 @18:00 -
12/12. kolo Aquaseco Nitrianskej šípkarskej ligy 30. sezóny
štv jún 15 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv jún 22 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv jún 29 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner