Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Máme pre vás fantastické správy. Nitra obhájila titul Majstra Slovenska v klasických šípkach aj v sezóne 2020/2021. Krátke zhrnutie pre fajnšmekrov a podporovateľov nitrianskeho šípkarenia a úspechov nitrianskeho športu.

Sezóna 2020/2021 začala štandardne v septembri 2020 prvou kvalifikáciou, do ktorej nastúpili za nitriansky klub štyri družstvá. Už v prvej kvalifikácii si najlepšie počínalo naše Áčko v zložení, ktoré malo ambíciu obhajoby úžasného výsledku z predošlej sezóny. Ostatné tri družstvá reprezentovali vzorne, so srdiečkom, s odhodlaním a s víziou postupu do záverečnej šestnástky najlepších družstiev Slovenska. O tom, aká je na Slovenska konkurencia medzi družstvami sme vedeli a práve preto sme zložili jedno družstvo, ktoré je iné od ostatných. Je zložené z tých najlepších hráčov a tak sme vytvorili silu, ktorá mala ambície tie najvyššie. Druhá kvalifikácia sa odohrala po dlhom pandemickom prerušení až v júni, v sobotu 26.6.2021. Áčko vyhralo všetky tri kvalifikačné zápasy so skóre 54:0 a o prvom mieste v skupine nebolo pochýb. Naše Béčko nastupovalo z posledného miesta po nevydarenej prvej kvalifikácii a po posilnení družstva sme dokázali vyhrať dva kvalifikačné zápasy, ktoré nás posunuli k postupu. V treťom poslednom zápase sme však za stavu 8:8 prehrali oba zápasy jednotlivcov, pričom úžasne zahral najmladší člen Bardejovského béčka, mladučký 11 ročný Dominik Kočík, z ktorého vyrastá suverénny talent. Podobne sa nepodarilo postúpiť ani našim dvom janíkovským oddielom, i keď skóre pôsobí kruto napriek priebehom zápasov, ktoré boli podstatne vyrovnanejšie ako matematický súčet bodov. Naše sústredenie sa tak koncentrovalo vo vyraďovacej fáze len na jedno naše družstvo, na výber extraligovej súťaže v zložení Jakubis - Mareček - Vindiš - Zatko, ktorých kaučoval nehrajúci kapitán Jarino Oprala. Finálového zápasu sa nemohli z rôznych dôvodov zúčastniť naši ďalší hráči Igi Bilka a talentovaný mladík Matúš Hrnčiar. Vo štvorici nás teda čakali ťažké zápasy bez možnosti striedania. Ešte v sobotu sa nám podarilo hladko postúpiť v osemfinále cez Dunajskú Stredu v pomere 10:2. Záverečné playoff bolo naplánované na nedeľu a my sme boli pripravení. Štvrťfinálový zápas proti Bratislave prebiehal úplne hladko. Naši hrali bez chýb, skórovali a zatvárali. Nedali žiadnu nádej na obrat v zápase skvelému bratislavskému tímu, pričom stav 9:0 pôsobil až veľmi kruto. Nakoniec sme prešli do semifinále so skóre 10:1. Tu sa nám postavil hviezdny tím z Prievidze. Pokračovali sme na víťaznej vlne z predošlého zápasu a viedli sme 2:0. Potom však našim úplne odišlo zatváranie a opakoval sa priebeh zápasov až do krutého stavu 2:8. Po menšej taktickej prestávke, v ktorej sme si rozobrali problémy a uverili tomu, že ideme vyhrať aj za takéhoto stavu, prišli prvé body Zatka a Vindiša a súperov náskok sme stiahli na 4:8. Disciplinovaný výkon, koncentrácia a srdiečko bol ten správny namiešaný kokteil a išli sme bod po bode. 5:8, 6:8, 7:8, 8:8. Opäť taktická prestávka, ale tu sme už boli na koni. A nakoniec... úžasný príbeh skončil našou výhrou 10:8, keď víťaznú šípku D2 premenil Jakubis a my sme sa ocitli vo finále proti úžasnému kompaktnému tímu z Bardejova. Finále sme mali pomerne pod kontrolou a stále sme si udržiavali náskok dvoch víťazných zápasov, ktoré sme získali v prvej štvrtine. Výborne nám vyšla aj tretia štvrtina a za stavu 7:9 sa postavili na záverečné zápasy Mareček - Jakubis. A obaja hrali úžasne. Peťko Jakubis s výsledným priemerom 80 zatvoril sladkých D20 a my sme sa stali Majstrami Slovenska v sezóne 2020/2021.

Neskutočne náročný súťažný víkend, odhodlanie a všetko to, čo sme od športu očakávali sa naplnilo a ešte aj s úspechom. V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým členom nášho klubu, každému jednému z vás, pretože len s takouto širokou základňou sa dá pracovať na vysokej úrovni. Ďakujeme organizátorom súťaží na najvyšších zväzových pozíciách, ale aj jednotlivých podujatí, že nám vytvárajú moderné podmienky na športovanie. Ďakujem členom víťazného družstva za ich priateľskosť, profesionalitu a srdiečko, s ktorým reprezentujú náš klub napriek tomu, že nie všetci sú nitrančania, ale cítia sa v našom klube ako doma. Ďakujeme našim rodinám, že nám tolerujú náš čas, ktorý venujeme tomuto športu a za ich podporu. Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorý sa akýmkoľvek spôsobom podieľajú na fungovaní nášho klubu a táto majstrovská odmena patrí aj im.

Milí hráči, bavte sa šípkami, užívajte si toto víťazstvo a trénujte, aby sme mohli do nášho prvého výberu vybrať práve niekoho z vás. Milí fanúšikovia, ďakujeme za vašu podporu a vidíme sa nejakom turnaji, možno aj u nás v Nitre, v OC MAX Nitra na Chrenovej. Tešíme sa na vás.

amatérske video, ktoré zachytáva víťaznú šípku, radosť a odovzdávanie trofeje Majstra Slovenska 2021

 

 

finálová fáza turnaja