Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V Nitre sa odohralo ďalšie juniorské šípkarské poobedie a tentokrát to bola presne tá pesnička, ktorú sme chceli počuť. Bolo to športové, bolo to zábavné, bolo to kvalitné a bol to aktívne strávený čas pre deti, presne tak, ako sme si to predstavovali. Tentokrát sme hrali v deviatke a pri neúčasti momentálnej jednotky to bola vanmenšou. Kto to bol a ako celé kolo prebiehalo, sa dočítate presne teraz, v najčerstvejšom vydaní Šípkarského žurnálu.

Šípkarské poobedie začalo ako vždy súťažou o novučičký profesionálny terč Winmau blade4 pre chlapcov, ktorí vlastnia ligové karty alebo minikarty. Tentokrát sa usmialo šťastie na mladého Martinka Opralu a bol vylosovaný najmladším šípkarom v Nitre, Timkom, ktorý nám spríjemňuje každé kolo svojou odhodlanosťou a my sledujeme jeho zlepšenie a chuť sa zlepšovať. Zatiaľ si síce šípky užíva nesúťažne a trávi s nami hodinku pred turnajom a počas turnaja fandí svojim favoritom, je to však presne priestor, ktorý môžu využiť aj vaši detičky, ak si chcú len tak zahádzať a spoznávať šípkarenie bez súťaženia. Nech sa páči, od 16:00 do 17:00 si môžu deti zahádzať šípky a stretnúť sa s kamošmi mimo súťaž, jedinou podmienkou je členstvo v našom klube a stať sa členom je veľmi jednoduché, viac info na našom webe alebo osobne v stredu po 16:00 hodine, v deň juniorského šípkarenia v našom meste. Ale späť k súťažiacemu Martinkovi, chlapci mu vybrali číslo 9 a tak po tréningových deviatich šípkach pokračoval desiatou súťažnou šípkou, ktorá by rozhodla o jeho výhre. Nezdá sa to, ale ak vám niekto povie traf deviatku jednou šípkou a vyhráš terč... ...nuž, zatiaľ sa to nikomu nepodarilo a tak si Martinko vybral cenu útechy, krásne puzdro Michaela van Gerwena.

V turnaji si do sýtosti zahrali všetci chlapci. Boli rozdelení do dvoch skupín a z každej postupovali do štvrťfinále prví štyria. Všetci favoriti potvrdili svoje kvality, pričom najdramatickejší zápas odohrali Matúško Hrnčiar s Kajkom Tomíkom, ktorí hrali priamy súboj o dôležité body o tretie miesto v celkovom poradí. Šťastný dabl dal nakoniec Kajko a postúpil do semifinále, v ktorom však podľahol Andrejovi Kluchovi v rovnako dôležitom zápase a Andrej sa tak dotiahol na stratu len 50 bodov práve na Kajka Tomíka. Na druhej strane pavúka kosil jedného za druhým Martinko Gažo, ale krásne šípky celý čas predvádzal navrátilec Samko Kurucz, ktorý nám chýbal do partie. Pekný výkon celého poobedia však zastavil Gažo, ktorý potreboval pri neúčasti Sebka Valného body ako soľ a tak nedal nikomu šancu. Keď sa snaží, naozaj sú to krásne šípky, veď finále proti Andrejovi Kluchovi začal zatvorením štrnástou šípkou, a nebyť pokazených dablov v ďalších dvoch legoch, zatváral by všetko do osemnástej. Skončil nakoniec tesne pod sedemdesiatkovým priemerom, čo je krásny výsledok zápasu.

Po juniorskom turnaji mal začať spoločný klubový tréning a nesúťažné šípkarenia, o túto príležitosť však neprejavil tentokrát nikto záujem. Ak ste nevedeli o tejto možnosti, pamätajte, každú stredu po juniorskom turnaji je možnosť nesúťažného šípkarenia, stretnutia členov, diskusie o zlepšení fungovania a priestor pre tréning a rady skúsenejších, všetci členovia sú srdečne vítaní.

Juniorská kategória sa odohrá už najbližšiu stredu, t.j. 30.10.2019. Pre všetkých je klubovňa otvorená od 16:00 hodiny, začiatok turnaja štandardne o 17:00. Veríme, že si k nám nájde cestu čo najviac juniorov a využijú tak opäť jedinečnú možnosť vyhrať novučičký profesionálny terč Winmau Blade5, stretnúť kamošov s rovnakými záujmami a stráviť príjemné popoludnie so šípkami. Tešíme sa na vás všetkých.

 

Juniorská liga

8. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon jan 30 @18:00 -
7/12. kolo lahni.sk Nitrianskej šípkarskej ligy 29. sezóny 2022
uto jan 31 @17:00 -
Nitrianska šípkarská juniorská liga: 1/12 kolo, 7. sezóna 2022/2023
štv feb 02 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 02 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
pon feb 06 @18:00 -
8/12. kolo TojaSed Nitrianskej šípkarskej ligy 29. sezóny 2022
štv feb 09 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 09 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv feb 16 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 16 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
sob feb 18
3. Master 2022/2023

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner