Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Mladučký projekt s juniormi nám v jeho druhom roku činnosti ukázal, že šípkarský šport je v meste Nitra naozaj v jeho začiatkoch. Siedmeho kola sa zúčastnilo len päť chlapcov, potešujúce však je, že štyria z nich sú z priamo z Nitry a blízkeho okolia. Bez spoluúčasti aj vzdialenejšieho regiónu sme zatiaľ veľmi maličkí, avšak chlapci si vynahradili nízku účasť vysokým hracím komfortom a partia chalanov sa veľmi príjemne zabavila. Viac sa dočítate v ďalšom vydaní juniorského Šípkarského žurnálu.

Siedme kolo sme odštartovali súťažou o profesionálny terč. Šťastena tentokrát rozhodla o tom, že šancu dostane Matúško Hrnčiar. Chlapci mu vybrali číslo 11 a tak mal deväť šípok na rozhádzanie a desiatou mal rozhodnúť o svojej výhre. Z deviatich tréningových šípok trafil sedem krát to správne, súťažná desiata šípka však vážila asi sto kíl a svoj cieľ bohužiaľ nezasiahol. Zostala mu tak len cena útechy, ale potešil ďalších hráčov, keď sa súťaž o terč posúva do ďalšieho kola a táto súťaž naďalej pokračuje aj v nasledujúcom ôsmom kole, ktoré odohráme ako obvykle, v stredu 23.10.2019 po 17:00 hodine.

Chalani hrali v jednej skupine, z ktorej postupovali do ďalších bojov prví štyria. Prekvapením v skupine bolo víťazstvo mladého Lukiho Opralu nad Markom Šelmecim, ktoré znamenalo Lukiho postup do jeho prvého semifinále v kariére. Tu ho však čakal momentálne preňho neporaziteľný súper Martinko Gažo a ten svoju úlohu favorita zvládol a jasne postúpil do finále. Druhé semifinále medzi Matúškom Hrnčiarom a Sebkom Valným bolo ale úplne iné. Matúško mal skvele našliapnuté a mal Sebka na lopate, dôležité mnohopočetné možnosti na dablovanie však nevyužil a skúsenejší Sebko postúpil do svojho ďalšieho finále. Počas sezóny sme upravili pravidlo o počte legov v semifinále a finále a tak po dohode s hráčmi sme sa dohodli, že semifinále sa bude hrávať na tri víťazné legy 301MO a finále na tri víťazné legy 501MO. Finále medzi Valným a Gažom spĺňalo všetky očakávania, ktoré v tomto štádiu rozvoja šípkarenia môžme chcieť. Pekný počet stoštyridsiatok, stoviek a ďalších vysokých hodov ukázalo kvalitu oboch hráčov. Dablovanie, to je však cieľ, na ktorom budú musieť chlapci ešte popracovať, aby si zbytočne neznižovali priemer a tým pádom možnosť víťaziť aj v širšej konkurencii. Víťazom kola sa stal Sebko Valný a zvýšil si tak bodový náskok nad Gažom na takmer 200 bodov, čo sa zdá byť pri ich vyrovnanosti veľmi významný faktor ku ceste k titulu Majstra tejto sezóny.

Po juniorskom turnaji pokračovalo nesúťažné šípkarenie a tréning pre všetkých, kto mal záujem a my veríme, že sa túto tradíciu naučia aj ostatní, nech využívame našu klubovňu naozaj naplno. Ďalšie nesúťažné šípkarenie už najbližšiu stredu po turnaji juniorov.

Juniorská kategória sa odohrá už najbližšiu stredu, t.j. 16.10.2019. Pre všetkých je klubovňa otvorená od 16:00 hodiny, začiatok turnaja štandardne o 17:00. Veríme, že si k nám nájde cestu čo najviac juniorov a využijú tak túto jedinečnú možnosť vyhrať novučičký profesionálny terč Winmau Blade5, stretnúť kamošov s rovnakými záujmami a stráviť príjemné popoludnie so šípkami. Tešíme sa na vás všetkých.

 

Juniorská liga

7. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner