Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nitriansky šípkarský klub Dart club Nitra oznamuje všetkým šípkarských športovcov a fanúšikov, že nový súťažný ročník 2023/2024 je otvorený. V našom klube je jubilejným 15. ročníkom, v ktorom organizujeme šípkarské podujatia a ponúkame príležitosť tým, ktorí chcú športovať v tomto krásnom technickom športe. Ak sa chceš dozvedieť viac, čítaj toto vydanie Šípkarského žurnálu.

Poďme si najskôr zadefinovať základné pojmy, ktoré potrebujete vedieť:

 • súťažný ročník 2023/2024 trvá od septembra do augusta a obsahuje tri súťažné sezóny (31. sezóna, 32. sezóna, 33. sezóna) a zábavnú letnú ligu Nitra Summer tour 2024
 • jedna sezóna sa skladá z dvanástich turnajov, ktoré organizujeme každý pondelok. Za jeden súťažný ročník tak môžte odohrať až 36 turnajov v troch samostatných dvanásťkolových sezónach.
 • súťažné sezóny sa započítavajú do slovenského šípkarského národného zväzu ZŠO (Združenie Šípkarských Organizácií) ako turnaje tretej kategórie, čo znamená, že body získané v našej lige sa prenášajú do celoslovenského rebríčka a vďaka nim si viete pomôcť vo vašom postavení v celoslovenskej tabuľke. Na prenos bodov potrebujete splniť jednu podmienku a to je registrácia do nášho klubu (alebo aj akéhokoľvek iného) a zaplatiť licenciu v sume 20€ na rok. Týmto sa stanete registrovaným hráčom a môžte chodiť aj na súťaže vyšších kategórii pod zväzovou hlavičkou. Sila klubu na národnej úrovni je tiež v jej členskej základni, preto vás prosíme, aby ste sa stali našimi členmi a získali výhody pre seba a takisto aj pre nás. Registrovať sa do klubu môžte už teraz TU. Registrácia je určená pre všetkých skalných, ale aj nových hráčov, keďže sa súpiska členov posiela do zväzu nanovo, prosíme všetkých, aby ste sa registrovali a postupovali podľa inštrukcií, ktoré vám prídu mailom. Ďakujeme.
 • naša súťaž je rozdelená do troch líg. V prvých dvoch ligách je uzavretý počet hráčov, v každej lige po 16, z ktorých vypadávajú a postupujú vždy štyria hráči rôznym kľúčom, ktorý je presne uvedený v pravidlách. Tretia liga je otvorená pre všetkých aktívnych alebo nových šípkarov, ktorí buď začínajú hrať súťažne alebo chcú proste prísť len na turnaj si zahrať a zažiť súťažné šípkarenie na vlastnej koži, preto tretiu ligu voláme Open liga. Žiaden začiatočník sa teda nemusí obávať, že bude hrávať s profesionálmi, ale práve naopak, so seberovnými. Ak sa časom ukáže, že ste lepší ako oni a umiestnite sa v tabuľke na postupovom mieste, v ďalšej sezóne postúpi vyššie a opäť budete hrať so seberovnými súpermi atď.
 • registrácia na ligové kolo prebieha osobne alebo online vždy do príslušného formulára k danému ligovému turnaju, ktorý je uvedený v blogovom článku alebo kalendáriu na našom webe. Pod registráciou rozumieme prihlásenie do turnaja a vyplatenie štartovného. Registrácia je otvorená len pre hráčov tretej Open ligy. Pre prvé dve ligy platí povinnosť odhlásenia sa z turnaja.
 • štartovné do našich nitrianskych sezón môžte platiť dvomi spôsobmi - jednorazovo alebo formou permanentky (Ligová karta). Prvé dve ligy majú permanentku povinnú. Výhody Ligovej Karty: 1. Zľavnené štartovné pre členov. 2. Hráč sa stáva registrovaným ligovým hráčom v aktuálnej sezóne a na konci sezóny získa Pamätný list so svojou fotografiou. 3. Ak sa registruje na aktuálne ligové kolo online, nemusí sa dostaviť vyplatiť štartovné do 17:00h, ale stačí, ak príde na svoj prvý zápas. 4. Nie je to síce výhoda, ale takýmto spôsobom máte možnosť podporiť náš klub, ktorý tak môže podporovať našich členov na národných alebo medzinárodných súťažiach. Jednorazové štartovné 5€, Permanentka na sezónu pre členov: 45€, Permanentka na sezónu pre nečlenov: 60€. Permanentky je možné zakúpiť na prvých troch kolách do 17:00h v deň turnaja.
 • hráč (člen aj nečlen), ktorý splní podmienku plnej účasti, teda odchodí všetkých dvanásť kôl, získa darčekovú poukážku v hodnote 10€ do ďalšej sezóny a tak sa stáva štartovné ešte ekonomickejšie
 • organizácia bude prebiehať štandardne. K dispozícii máme dvadsať súťažných terčov a celý turnaj bude organizovaný cez softvér nakka.com a okamžité aktualizácie jednotlivých kôl cez softvér MiHo.
 • V skupinách si hráči budú počítať zápasy sami, vo vyšších vyraďovacích fázach budú markeri spomedzi porazených hráčov. Po ukončení základných skupín je pre tých, ktorí ďalej nepostúpia, pripravený aj turnaj Lucky looser. Preto šípkarenie v Nitre si viete nastaviť pravidelne každý pondelok od 18:00 do 22:00 hodiny.

Novinky v novom súťažnom ročníku:

 • povinný dresscode podľa pravidiel ZŠO pre prvú ligu
 • žrebovanie hráčov do skupín pre prvé dve ligy bude riešené kľúčom tzv. divízií. Divízia sa bude skladať z hráčov, ktorí sú umiestnení v rebríčku pri sebe. Prvá divízia sú hráči umiestnení v rebríčku od 1.-4. miesta, druhá divízia 5.-8. miesto, tretia divízia 9.-12. miesto, štvrtá divízia 13. miesto - 16. miesto. Prvé a posledné kolo bude žrebované náhodným losom do skupín.
 • plávajúca divoká karta - hráči z prvých dvoch líg, ktorí sa nemôžu zúčastniť daného ligového kola, budú nahradení v danom ligovom kole jednorazovou divokou kartou, ktorú určí organizátor. Tento hráč nezíska žiadne body do rebríčka ani nitrianskeho ani slovenského. Ak sa ukážete, že patríte do danej ligy, pri udeľovaní veľkej divokej karty do celej sezóny budeme prihliadať aj na výsledky, ktoré ste dosiahli plávajúcou divokou kartou.
 • Disciplinárna komisia pre riešenie priestupkov: Vedúci komisie Štefan Krupa, zástupca hráčov Jaroslav Oprala
 • Vedúci oddielu Nitra: Jaroslav Oprala
 • Vedúci oddielu Šípkarská akadémia: Juraj Kukučka

Aj v tejto sezóne budeme spolupracovať so spoločnosťami, ktorými sú Garmond Nitra, pohodlie.eu, lahni.sk, paletatop.sk, tojased.sk, www.ortodoxninitrancani.sk. Lahni.sk je slovenský výrobca matracov, ktorý vyrába matrace na najvyššej úrovni a je pripravený vyhovieť najprísnejším kritériám kvality. Paletatop.sk vyrába, predáva, vykupuje a prenajíma palety, predáva pelety a brikety. Tojased.sk je výrobcom čalúneného nábytku na mieru. Sme veľmi radi, že spoluprácu v tejto sezóne s nami predĺžil aj www.pohodlie.eu. Ponúka Vám sedačky s vynikajúcim trendovým dizajnom, solídne vyhotovené, v nespočetných variáciách štýlov tvarov, farieb a prevedení. Verná nám zostala aj tlačiareň a kníhviazačstvo www.garmondnitra.sk, ktorá vám vyrobí na mieru akékoľvek tlačoviny, či už sa jedná o knihy, brožúry, letáky, oznámenia, fotokalendáre alebo vizitky. Aktuálne v marci a apríli majú sezónu s viazaním bakalárskych a diplomových prác. Silní zostávame aj vďaka Mestu Nitra, Nitrianskemu samosprávnemu kraju a slovenskému šípkarskému zväzu ZŠO. Mediálne nás podporuje skvelé rádio v Nitre https://radiovnitre.sk/, v ktorom máme možnosť prezentovať náš spoločný projekt Prvý slovenský šípkarský podcast Double In s Jurajom Kukučkom a takisto aj spravodajstvo a rôzne mediálne vstupy z nášho sveta šípok. WWW.ortodoxninitrancani.sk je eshop s regionálnou ponukou v nitrančine a ponúka veľmi zaujímavé produkty na darčeky a vecné predmety z nášho mesta. Odporúčam pozrieť web, je to naozaj ortodoxná nitrančina :-).

Počas celej sezóny nás môžte sledovať v pravidelných príspevkoch na našom webe, facebooku či youtube. Dávame do pozornosti aj web pre našich juniorov a takisto aj facebook šípkarskej akadémie Nitra, v ktorých môžte sledovať všetko ohľadom juniorského šípkarenia v našom klube Dart club Nitra. Pre juniorov máme pripravené pravidelné turnaje každý utorok od 17:00h. O juniorskom šípkarení budeme informovať v priebehu najbližších dní.

Toto je asi všeko, čo potrebujete vedieť na to, aby ste si zahrali šípečky v Nitre. Veľmi sa na vás všetkých tešíme a prajeme vám dobrú náladu, skvelý pocit z víťazstva a skvelý pocit z dobre odvedenej hry. Držíme palce do celého súťažného ročníka. Bavte sa šípkami spolu s nami :-)

 

 


 

Online registrácia vrátane platby štartovného do 17:00h v hrací deň na turnaj: 1/12. kolo GarmondNitra Nitrianskej šípkarskej ligy 31. sezóny

Open liga

 • Error, form does not exist or is not published.


Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner