Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

11.06.2013

Nitrianska šípkarská liga spoznala svojho kráľa. Atmosféra počas celého večera bola poriadne dusná a napätá. Každý hráč odviedol svoje maximum a tak sa ku snahe a chcení zvíťaziť, pridala aj kvalita, ktorá sprevádzala našu ligu počas celej jarnej časti. V úvodných zápasoch sa zrodilo takmer najväčšie prekvapenie, keď Miloš Bédy nemohol nájsť svoju formu a skvelá hra Igora Kubinyiho posunula zápas až do rozhodujúceho tretieho setu, v ktorom mal práve Igor prvú šípku na vedenie 2:1, ale po nevyužitej šípke Miloš zatvoril a skúsene rozhodol ďalším legom a setom o celkovom víťazstve. Janko Galbavý odohral s Danom Kurovským solídny zápas, no svojím výkonom na Dana nestačil. Jarino Oprala mal v druhom sete veľkú šancu poslať zápas do predĺženia, ale Laci otočil z 2:0 a s prehľadom postúpil do semifinále. Najviac legov odohrali v mimoriadne napínavom zápase Juri Vindiš a Palko Popovič, v ktorom mohol zvíťaziť každý z nich, ale šťastena sa priklonila na Juriho stranu. V zápase stratil Juri Vindiš veľa síl, ktoré mu chýbali s Milošom Bédym a ten suverénne zvíťazil 3:0. Druhé semifinále skončilo rovnakým výsledkom, keď Laci Dianovský porazil Dana Kurovského. Vo finále sa tak stretli dve najväčšie hviezdy jarnej časti Nitrianskej ligy Miloš Bédy a Laci Dianovský. Perfektné šípky, ktoré chlapci predvádzali, spĺňali tie najprísnejšie kritéria. Víťazom sa stala naša legenda Miloš Bédy, ktorý výsledkovo rozdrvil Laciho Dianovského, napriektomu, že priebeh zápasu taký nebol. Miloš hral však veľmi sústredene a šancu si nenechal újsť. Podarilo sa mu hodiť počas playoff 7 bíng, zavrel 100+ a 15. šípku, po víťazstve po základnej časti a odchodením všetkých kôl, sa tak stal zaslúžene jednoznačným víťazom ligy v sezóne jar 2013.

Hráči si odniesli pekné trofeje a finančné odmeny, cenu fair play získal Igor Kubinyi, ktorý napriek vzdialenosti odkiaľ dochádzal, nás svojou obetavosťou a peknou hrou obohacoval takmer každé kolo. Najvyššie zavretie sezóny patrilo práve Igorovi Kubinyinmu (153), najviac bíng Milošovi Bédymu. Plnú účasť všetkých 18 kôl mali Miloš Bédy a Roman Vágai.

Všetkým hráčom, ktorí sa zúčastnili jarnej časti našej ligy ďakujeme za účasť a veríme, že si prídu zahrať aj v ďalšej sezóne, ktorá začne po letnej pauze od septembra.

Lucky loser cup odohráme podľa programu, vo štvrtok 13.06.2013 o 17.20 hod. Dresscode odporúčaný, nie prikázaný.

Playoff turnaj 6.6.2013:

Zápas A - Miloš Bédy - Igor Kubinyi: 3:0, 2:3, 3:1
Zápas B - Daniel Kurovský - Ján Galbavý: 3:0, 3:1
Zápas C - Jaroslav Oprala - Ladislav Dianovský: 0:3, 2:3
Zápas D - Juraj Vindiš - Pavol Popovič: 3:2, 1:3, 3:2

Zápas E - víťaz zápasu A - D - Miloš Bédy - Juraj Vindiš: 3:1, 3:1, 3:1
Zápas F - víťaz zápasu B - C - Daniel Kurovský - Ladislav Dianovský: 1:3, 2:3, 2:3

Zápas G (finále) - Terč č.3 – víťaz zápasu E - F - Miloš Bédy - Ladislav Dianovský: 3:2, 3:1, 3:1