Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Veľké finále máme za sebou a že to veru stálo za to. Novinky, ktoré sa nám podarili zapracovať, zvýšili úroveň na niečo, čo sme poznali len z televízie. Walk-on cez veľkoplošný projektor a hudba, ktorú si každý hráč zvolil sám a užitie si pocitu walk-onu k terču medzi fanúšikmi, veruže vtisli slzičky do očí a postavili chlpy na rukách.

Turnaja Lucky loser sa zúčastnilo 24 hráčov a keďže sme predpokladali takmer o 40% menšiu účasť, trošku nám to narobilo časové starosti. Ale riešenie sme našli a walkony si užili aj hráči zdola a veruže sa im to zapáčilo, snáď sme ich (a možno aj vás, ktorí ste váhali prísť či neprísť) motivovali zvýšiť kvalitu, aby sa stali súčasťou top časti ligy, ktorí mali k dispozícii každý takýto veľký zápas, veď to aj bolo Veľké finále. Z veľkého sita postúpili do semifinále Marek Hlavatý a Maťko Hoppan, kedy sa darilo viacej novozámockému predstaviteľovi veľkej výpravy z juhu a Janko Šiňanský s Liborom Martišekom, keď ťahal za kratší koniec skvele hrajúci Libor Martišek. Vo Veľkom finále pred fanúšikmi, vypredaným pubom, projekciou a ozvučením, zahral parádne šípky Marek Hlavatý a po parádnom turnaji zaslúžene porazil svojho súpera Janka Šiňanského, ktorý prehral s Marekom v základnej skupine len jeden jediný zápas. Chlapci, dobre ste to hrali, gratulujeme. Najlepšie sa teda darilo hráčovi z Dart club Nitra Maťkovi Hoppanovi, ktorý dosiahol tretie miesto, najlepšie výsledky z nášho klubu dosiahli ešte štvrťfinálovým umiestnením Oli Longauer, Pali Kunák a Maťko Krakovský.

V topkovom turnaji Veľkého finále sme mali piatich zástupcov. Prvý, Feri Švihorík, vypadol v ťažkom zápase v priateľskom duchu s Majstrom ligy Jurim Vindišom. V priamom zápase dvoch klubových hráčov bol šťastnejší s lepšie načasovanou formou Jarino Oprala, keď zdolal Janka Galbavého. Tretí klubový hráč, Maťko Rajčáni, vypadol s perfektne načasovanou formou Norbiho Kesziho, keď sme si ešte pamätali jeho jedenásťšípkové zavretie z predošlého kola. Naša legenda Miloš Bédy si suverénne poradil s Paťkom Kovácsom a užil si svoj walk-on ako sa patrí. Semifinálové zápasy však znamenali stopku pre hráčov z nášho klubu, Jarino Oprala prehral jednoznačne s Jurim Vindišom a Miloš Bédy kvôli zdravotným ťažkostiam nemohol nastúpiť na svoj vysnený walk-on pred vypredaným kotlom. Finalisti nám predviedli, prečo sú najlepší - stovečky, stoštyridsiadky a bingo sa len tak hemžili a my sme dvíhali tabuľky nad hlavu ako v Lakeside, parádna atmoška, škoda, že ste tam neboli. Prišiel sa na to pozrieť aj legendárny šípkar a majster Slovenska Laci Dianovský, potešil si, ďakujeme za povzbudenie, krásne gesto, že si tam bol s nami. Keďže lepší priemer o tri body a takmer 40% zatváranie si zo sebou priniesol Norbi Keszi, stal sa zaslúžene najlepším hráčom a preto aj víťazom elitného turnaja Veľkého finále, gratulujeme.

Chceli by sme sa v mene usporiadateľov POĎAKOVAŤ všetkým, ktorý akýmkoľvek spôsobom, materiálne alebo pomocnou rukou, prispeli k tejto skvelej šípkarskej paráde. Hráčom ďakujeme za účasť a skvelé výkony, ďakujeme TV Nitrička za pomoc s ozvučením a prenosom na projekciu, skvelému moderátorovi Jozefi Juríkovi, ktorý sa stal neodmysliteľnou časťou celého večera a svojou originalitou a úžasným prístupom sa nám zapísal do sŕdc. Ďakujeme majiteľovi Pubu Zvonica, ktorý nám poskytol všetko, čo sme potrebovali a spoločnosti Školáčik s.r.o. za vecné dary do tomboly a za pomoc s organizáciou. Všetkým chalanom a dievčatám, ktorí pomohli akokoľvek, ďakujeme za dary to tomboly a divákom, za to, že nás pochopili a zžili sa s našim šípkarením. Bolo to super a verím, že to bol 1. ročník Veľkého finále a odteraz sa budeme už len zlepšovať. Za chybičky sa ospravedlňujeme a veríme, že konštruktívnymi pripomienkami zrodíme spoločne slovenský lejksajd. Uvidíme sa ako vždy, každý štvrtok od 17:20 hodiny. Pekné šípky

 

Loading...

PDF

Loading...

PDF

 

finálové turnaje Jeseň 2016


Kalendár steelových udalostí

pon jan 30 @18:00 -
7/12. kolo lahni.sk Nitrianskej šípkarskej ligy 29. sezóny 2022
uto jan 31 @17:00 -
Nitrianska šípkarská juniorská liga: 1/12 kolo, 7. sezóna 2022/2023
štv feb 02 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 02 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
pon feb 06 @18:00 -
8/12. kolo TojaSed Nitrianskej šípkarskej ligy 29. sezóny 2022
štv feb 09 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 09 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv feb 16 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U18
štv feb 16 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
sob feb 18
3. Master 2022/2023

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner