Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Milé šípkarky, šípkari a podporovatelia tohto krásneho športu, tento rok sa opäť uchádzame o vašu podporu prostredníctvom darovania 2% z vašich daní. Táto forma podpory je pre naše Občianske združenie Dart club Nitra a vašu Nitriansku šípkarskú ligu veľmi významná a kľúčová. Radi by sme aj do budúcna pokračovali v rozvoji šípkarského športu v Nitrianskom regióne tak ako doteraz, preto, ak máte možnosť a chuť darovať Vaše 2% práve nášmu klubu, nižšie je zobrazený veľmi jednoduchý postup, ako na to. Budeme Vám veľmi vďační a pomôže to nášmu úsiliu. Počas pandemickej prestávky prebieha v pozadí klubu tvorba nových projektov a zmien, ktoré vám predstavíme, keď to bude umožnené. Aj na toto potrebujeme zdroje financií a preto vám všetkým ĎAKUJEME!!!

 Čo podporíte?

  • organizáciu Nitrianskej šípkarskej ligy a ďalších súťaží
  • rozvíjajúcu sa Nitriansku šípkarskú akadémiu pre deti a mládež
  • dopravu, ubytovanie a náklady spojené pre členov klubu na súťažiach Národného zväzu a medzinárodných súťažiach

 

AKTUÁLNE TLAČIVÁ PRE ROK 2021 !!!

Potvrdenie

Vyhlásenie

Sprievodný list

 

Len tieto tri kroky:

Ak ste zamestnanec:

1. Do 15.02.2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a následne požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane, táto suma však musí byť minimálne 3 €.

2. Vyplňte Vyhlásenie spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.

3. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 02.05.2021 na daňový úrad (adresu si nájdete tu). Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa. Ak máte časový problém zaniesť dané tlačivá na daňový úrad, pokojne ich doručte osobne na jeden z turnajov Nitrianskej šípkarskej ligy alebo ma kontaktujte telefonicky.

 

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie za rok 2020:

1. 2% z dane poukazujete priamo v daňovom priznaní pre fyzické osoby. V tlačive sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť: IČO: 42201047, SID: žiadne, Právna forma: Občianske združenie, Obchodné meno(názov): Dart Club Nitra, Sídlo: Lesná, Súpisné/orientačné číslo: 628/2, PSČ: 94901, Obec: Nitra

2. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.2021) na Váš daňový úrad (adresu si nájdete tu). Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

 

Ak ste právnická osoba:

1. Minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8 €. Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov právnickej osoby.

2. POZOR:
a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2018 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2019 (zvyčajne do 31.3.2020) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane
b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2018 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2019 (zvyčajne do 31.3.2020) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane (tak ako po minulé roky)

3. V daňovom priznaní pre právnické osoby – časť IV. sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť: IČO: 42201047, SID: žiadne, Právna forma: Občianske združenie, Obchodné meno(názov): Dart Club Nitra, Sídlo: Lesná, Súpisné/orientačné číslo: 628/2, PSČ: 94901, Obec: Nitra

4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.2021) na Váš daňový úrad (adresu si nájdete tu). Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.


Kalendár steelových udalostí

Žiadne udalosti

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner