Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

...tak, a je to tam. Extraliga tím Garmond Nitra postúpil na Majstrovstvá Slovenska družstiev 2019/2020. Z neskutočne ťažkej skupiny sa rodil postup krok po kroku, bolo to vyčerpávajúce, psychicky náročné, bojovné a nakoniec veselé. Ako sa rodil postup na majstrák sa dočítate v tomto vydaní Šípkarského žurnálu. Dajte kávičku alebo čajík a čítajte.

Posledné tretie kvalifikačné kolo sa odohralo túto nedeľu 12.1.2020 na organizačne veľmi kvalitne vydarenom turnaji v športovej hale Milénium v Nových Zámkoch. Týmto sa chcem v mene svojom a v mene celého nášho klubu poďakovať chalanom z DC Nové Zámky, Maťkovi, Zdenkovi a najmä Ferimu Šulcovi, ktorí sa postarali o viditeľne vyššiu organizačnú úroveň najmä z pohľadu sprievodného programu a celkového priebehu. Pred rokom, keď som označil sezónu 2018/2019 za nultú v steelovej ére Slovenska, bol tento "prvý" ročník naozaj krokom vpred a ja držím Ferimu palce, pretože tento turnaj dopadol na výbornú najmä vďaka extrémne vydanej vlastnej energie, čo samozrejme poznám veľmi dobre a viem ako sa teraz cíti. Áno, je nás v organizačných zložkách málo. Ako môj dobrý priateľ povedal, v našej komunite máme tri skupiny ľudí, prvá chce len hrať - prísť na turnaj, zaplatiť štartovné, odohrať zápas a šup ho pri bar alebo domov, a veru niektorí by mali len hrať, pretože sú naozaj skvelí. Druhou skupinou sú veční snílci a tí, ktorí poukazujú čo nie je dobré a takto by sa to malo, a prečo toto nie je takto... A treťou je veľmi úzka skupinka organizátorov jednotlivých súťaží a klubov, ktorí sú v každom regióne poväčšine sami... Ja ale verím, že po tomto "prvom" ročníku sa mnoho vecí zmení a jednotliví hráči si uvedomia, na koľko tento šport milujú a či sú schopní obetovať svoju hru na úkor organizácie klubov, prispejú tak k zvyšovaniu členskej základni a kvalite mladých hráčov a preradia sa z tretej skupiny do tej prvej. Výborná práca, páni, len tak ďalej.

A čo my? Naša skupina, v ktorej sme hrali o postup na Majstrovstvá Slovenska bola zložená z tých najkvalitnejších klubov, z ktorých každý môže byť majster. Veď Toi toi Dixi Bratislava s tímom hráčov z národnej Premier ligy, niekoľkonásobného Majstra Slovenska, Garžoľ Bardejov a Prešov zložené opäť z hráčov národnej Premier ligy a východoslovenskej Premier ligy U Gréka - Garžoľ, dokonca reprezentant Slovenskej republiky a nevyspytateľní hráči z nášho združenia vo farbách DC Janíkovce. Nebolo zápasu, v ktorom by sme mohli použiť našich hráčov z druhej vlny a dopriať im pocit víťazstva. Pred poslednou kvalifikáciou sme síce boli na postupovej druhej priečke, ale čakali nás ešte Prešov a Toi toi Dixi Bratislava. Prešov so Stanislavom Beňom a vyrovnanou partiou chalanov je top favorit na celkové víťazstvo, vyrovnaná kvalita hry, výborné skórovanie a zatváranie, a veru, prišla naša druhá prehra v skupine, tentokrát v pomere 12:6. A prišlo až k zápasu o postup s Bratislavou. Nervozita na našej strane bola značná a podpísala sa najmä pod mená našich najlepších hráčov. V základnej zostave sme nastúpili v zložení Zatko, Pivarč, Mareček a Jakubis, náhradníkmi boli Bilka a mladý Gažo. Vyrovnané skóre bolo po prvých troch zápasoch a o zlomový brejk sa postaral Peťko Jakubis, keď porazil legendárneho Ota Zmelíka, čím sme po prvej štvrtine viedli 3:1. Druhá štvrtina opäť vyrovnaná, keď si výhry pripísali opäť Peťko Jakubis a Jarino Mareček. Stav zápasu pred dvojicami bol 5:3 v náš prospech a my sme potrebovali dva body na istý postup. Zatko s Pivarčom svoj zápas vyhrali, Mareček s Jakubisom však nie a napínavý stav zápasu po štvorhrách 6:4. Dušan Strieš však exceloval celý víkend a znížil stav na 6:5. Po nečakanej prehre Jakubisa s Krajkovičom bol vyrovnaný stav 6:6 a my sme museli konať. Vystriedali sme Zatka za Igiho Bilku a práve tento chlapík, The Jumper, získal rozhodujúci víťazný minizápas proti Milanovi Dudášovi. Keďže prvý zápas skončil v náš prospech 12:6, Bilkov siedmy bod bol tým rozhodujúcim a my sme už vedeli, že sme na Majstrovstvách Slovenska. Celkový zápas skončil nerozhodne a po predĺžení získal víťazný bod najlepší hráč zápasu, Peťko Jakubis proti Otovi Zmelíkovi. Napínavý zápas, plný zvratov, nervozity, ale aj úžasnej kvality, sme nakoniec dokázali uhrať a vydreli sme postup z najťažšej kvalifikačnej skupiny. Na finálovom turnaji, ktorý sa odohrá 15. marca 2020 v Košiciach, budeme hrať vo štvrťfinále proti Zlatým Moravciam, ktoré postúpili z prvého miesta a je to veľmi vyrovnaný kvalitný tím s dušou a bude to ťažké. Veríme, že nás prídete povzbudiť a budete našim ďalším hráčom, aby sa nám splnil majstrovský sen a priniesli do Nitry titul Majstra Slovenska.

Ďakujeme našim hlavným sponzorom Tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra a Palace Bowling Nitra, všetkým podporovateľom, našim rodinám za priestor realizovať naše sny a za vás všetkých budeme bojovať do poslednej šípky. Špeciálne poďakovanie patrí hráčom tímu, obvzlášť Vladinovi Zatkovi za jeho profesionalitu a ľudský prístup a našim juniorom Adamkovi Vindišovi a Martinkovi Gažovi za príkladnú ochotu zabezpečovať hrací komfort pre hrajúcich hráčov v podobe písania. Bavte sa šípkami.

 

rozprávkové družstvo Dart clubu Nitra pod názvom Extraliga tím Garmond Nitra 2019/2020 v zložení (zľava) Peter Jakubis, Ľuboš Pivarč, Juraj Vindiš, Igor Bilka, Jaroslav Oprala (kapitán), Jaroslav Mareček, Martin Gažo, Martin Rajčáni, Vladimír Zatko


Kalendár steelových udalostí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner