Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Prvé kvalifikačné kolo na Majstrovstvá Slovenska družstiev 2019/2020 je za nami. Aj nitrianske tímy ukázali, ako vieme hrať v našom regióne a reprezentovali sme naplno. Ako to dopadlo, sa dočítate v tomto špeciálnom vydaní Šípkarského žurnálu.

Občianske združenie Dart club Nitra v rámci nášho mesta reprezentovali dve súťažné družstvá. Jedným je rozrastajúca sa základňa janíkovských šípok a úžasný klub v žltom drese, ktorý bolo vidieť po celej súťažnej hale s názvom DC Janíkovce. Druhým družstvom je výber najlepších hráčov z Extraligy pod názvom Extraliga tím Garmond Nitra, ktorého túto sezónu sponzoruje práve náš dlhoročný sponzor tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra. Žreb bol pre naše kluby príliš krutý a tak okrem toho, že nás bohužiaľ vložil do rovnakej skupiny, prisúdil nám aj úžasné, skúsené a veľmi kvalitné tímy, ako sú Toi toi Dixi Bratislava, Garžoľ Bardejov a Dart club u Gréka Prešov. Tímy z východu reprezentujú najšpičkovejší hráči, ktorí hrávajú Premier ligu na východe, ich kvalita je ohromujúca, na veľmi vysokej úrovni a za tím z Bratislavy, ktorý už Majstrovské tituly má, hrajú tí najšpičkovejší a najskúsenejší hráči Slovenska.

Prvé kolo si zahrali DC Janíkovce proti Extraligovému tímu Garmond Nitra a proti Garžoľu Bardejov. Vzhľadom na to, že naše tímy sa veľmi dobre poznajú, zápas sa niesol v priateľskej atmosfére, v ktorej však oba tímy hrali naplno. Extraligový výber predsalen svojou kvalitou bol nad sily DC Janíkovce, ktoré po veľmi solídnej hre podľahli 4:14. Najlepším hráčom tímu z Janíkoviec bol Martin Krakovský, ktorého hru veľmi dobre poznáme. Skvelé šípky sú samozrejmosťou aj od Pali Kunáka juniora a nováčika v tíme Tomáša Komžíka. Pali Kunák Original a Feri Švihorík tvorili zasa srdce tímu a to bilo vo všetkých zápasoch naplno. Druhý zápas hral DC Janíkovce proti nebezpečnému Garžoľu Bardejov a veru sa Janíkovce držali fantasticky a takmer až do polovice boja bolo vyrovnané skóre. Až na konci prišli zlomové zápasy, ktoré smolne rozhodli o prehre nášho tímu 11:7.

Extraliga tím hral tri súťažné zápasy. Začali sme hneď z ostra proti Garžoľu Bardejov a zápas bol vyrovnaný po celú dobu. Kvalita hry na oboch stranách bola na vysokej úrovni a bojovalo sa o každučký brejk. Nás podržal hlavne fantastický Vladino Zatko, ktorý vyhral všetky svoje zápasy, keďže už bol rozbehnutý z predošlého dňa víťazstvom v celom 1. Slovenskom pohári 2019/2020. Nie je jednoduché motivovať na rovnakú vlnu tak kvalitných hráčov, akých momentálne Extraliga tím má, ale keďže srdce tohto tímu je Extraliga, my sme potrebovali dať tomu srdcu už len telo a to sa podarilo. Chalani držali tím, podporovali sa aj keď niektorému z nich nevyšiel nejaký ten dabl a tento zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca so záverečným skóre 12:6. Potom nasledoval zápas s DC Janíkovce, aby sme na koniec trojdňového súťažného víkendu hrali vonku proti Dart clubu U Gréka Prešov. Našlapené mená ako Beňo, či Miženko, ale prekvapujúco aj celá partia, bol veľmi ťažký oriešok. Po dvoch štvrtinách sme prehrávali 6:2, pričom celý tento zápas nás stáli záverečné dable. Kvalita hry na našej strane je, ale ten záver, či už kvôli vyčerpaniu z naozaj dlhého víkendu a dôležitosti tohto zápasu, alebo proste to nepadalo, nebolo možné ukorigovať. Nakoniec sme však zabrali a síce sme prehrali, ale potrebné skóre sme upravili na 11:7.

Chcel by som sa ešte raz chalanom veľmi krásne poďakovať za celý súťažný deň, za príkladné správanie, pomoc, úžasného ducha, za priateľskosť a neskutočnú kvalitu hry. Myslím, že s týmto tímom sa bude dať všetko, čo budeme chcieť. Prvé kvalifikačné kolo sme síce hrali v oklieštenej zostave, v ktorej nám chýbal zranený Peťo Jakubis, či Maťko Gažo a Maťko Rajčáni. Zostava hráčov Zatko, Pivarč, Vindiš, Mareček a úžasný Igi Bilka, to je naozaj dream team. Ešte jedna veľká vďaka aj mladému Adamkovi Vindišovi a Jožkovi Jakubčíkovi, bez ktorých by hráči nemali taký hrací komfort ako sme potrebovali. Ďakovačka pokračuje aj Pali Kunákovi, ktorý rozširuje nitriansku základňu a úplne samostatne tak prispieva k rozvoju šípkarenia v našom regióne.

Aby sme pokračovali v ďakovaní, veľmi dôležitá vďaka patrí Peťkovi Pocklanovi za poskytnuté priestory, ktoré steelové šípky veru len tak nepamätajú, Maťkovi Horečnému a Zdenkovi Pastorekovi, ktorí to zmákli perfektne a veľká vďaka novému šéfovi Ferimu Šulcovi a celému jeho tímu, ako za live prenos, tak za priebeh, usporiadanie časov jednotlivých turnajov, marketing a celkový dojem. Jediná kritika smeruje na priebeh juniorského turnaja, ale veríme, že sa to skoro vychytá.

Dnes sledujte náš youtube Šípky Nitra, v ktorom sa vám po 18:30 hodine predstaví naša Extraliga a môžte si užiť šípky aj naďalej. Bavte sa šípkami.


Kalendár steelových udalostí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner