Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V jedenástom a zároveň predposlednom kole 33. sezóny si s nami prišlo zahrať spolu 68 hráčov. Ako sa im darilo a či sa im podarilo získať dostatok bodov na zmenu poradia v celkovej tabuľke sa dočítate v ďalšej časti nášho šípkarskeho žurnálu. Od 8.6.2024 sa v španielskom Benidorme konajú Majstrovstvá Európy v elektronických šípkach a my by sme reprezentantom, ktorých môžete poznať aj zo steelových súťaží, chceli takouto cestou pogratulovať k dosiahnutým úspechom (viac info na facebooku E-darts Slovakia). Opomenúť nemôžeme ani medzinárodný juniorský turnaj zlatej kategórie, ktorý sa uplynulý víkend (7.-9.6.2024) konal pod záštitou WDF v susednom Maďarsku. Na tento turnaj si po cenné body do WDF rebríčka vyrazil člen Šípkarskej akadémie Marcelko Miklík, ktorý je pravidelný účastník zahraničných turnajov. Marcelkovi rovnako srdečne gratulujeme k dosiahnutým úspechom (viac info na facebooku Slovak Steel Darts).

Celou 33. sezónou nás sprevádza hlavný partner - spoločnosť Aunoia, ktorá sa zaoberá kompletnou výživou pre Vaše telo, nie len vo forme výživového programu ale aj revolučným zariadením Therapy cubeTM. Opomenúť nemôžeme ani spoločnosti paletatop.sk, pohodlie.eu či Garmond Nitra. 

Prvá liga (13 hráčov)

Jedenásteho kola sa zúčastnilo dvanásť stabilných hráčov prvej ligy a jeden vyzývateľ, ktorým bol už po štvrtýkrát v tejto sezóne Martin Gut. V jednej štvorčlennej skupine bol zo zostavy Purgy, Vozárik, Sekera a Kuchtiak najúspešnejší práve najmladší z nich - Patrik Vozárik. Okrem víťazstva vo všetkých zápasoch si so svojím rivalom z minulosezónnej Open ligy - Štefanom Kuchtiakom zahral šesťlegový zápas, v ktorom dosiahol maximálny priemer v kole (76.59, first 9 91.11). Spolu si hráči hodili 11x80+, 9x100+, 7x140+ a Patrikovi padli aj dve bingá, najrýchlejšie zatvárali 18-tou a 19-tou šípkou (V22/V18/V18/K20/K19/V18). Len o pár stotín “horší” priemer (75.92, first 9 91.93) dosiahol Marek Purgy, ktorý bol zároveň aj druhým postupujúcim, rovnako v zápase s Kuchtiakom. Tu si bingo pripísal Štefan, spolu si hodili 11x80+, 12x100+, 5x140+ a Marek zatvoril jeden leg 16-tou šípkou. O tom, že to boli vyrovnané zápasy svedčí aj bližší pohľad na štatistiky Števa, ktorý mal v oboch zápasoch priemer 68+ (68.08, 70.49). V trojčlenných skupinách dominoval vyzývateľ Martin Gut, ktorý stratil iba jeden leg v zápase s Ľubomírom Solčanským. Ku Gutovi sa postupom z prvého miesta v skupine pripojil Martin Hlavenka a Silvester Nagy. Z druhého miesta ich nasledovali Peter Podsedlý, Boris Holka a Adam Bernáth. Vo štvrťfinále žreb hráčov rozdelil do dvojíc Gut-Purgy (2-4), Hlavenka-Holka (4-3), Nagy-Bernáth (1-4) a Vozárik-Podsedlý (4-2). Ani vo štvrťfinále nebola núdza o napätie - v sedemlegovom zápase Hlavenku (70.06) s Holkom (67.09) rozhodol o víťazovi práve ten posledný (15x80+, 11x100+, 8x140+, bingo, zatvorenie 114 a zatvorenie 17-tou šípkou). V semifinále vyradil minulotýždňového finalistu Patrika Vozárika výhrou 4-1 Adam Bernáth. V druhom zápase bol zasa úspešnejší Martin Hlavenka, ktorý porazil Mareka Purgyho bez straty legu (4-0). Aj keď to tak možno z výsledku zápasu nevyzerá, Marek bol Martinovi dôstojným súperom a šlo doslova len o to, kto bude šikovnejší v zatváraní. Zatiaľ čo pre Adama bola toto už tretia účasť vo finále (s jednou výhrou), pre víťaza 32.sezóny Martina išlo v tejto sezóne o premiéru. Túto šancu uchopil za správny koniec hneď v prvom legu a pred Adamom si celý čas držal dostatočný náskok. Ziskom šiesteho legu na svoju stranu Martin zápas ukončil a za stavu 4-2 si mohol konečne vychutnať pocit víťazstva. Okrem maximálneho priemeru v zápase si Patrik Vozárik výkonom v piatich zápasoch nahral aj najvyšší priemer hráča v kole (66.97), najviac 140+ (11) a bíng (4/12). Najrýchlejšie zatvárali Bernáth a Gut, a to 15-tou šípkou. Okrem Holka si 100+ zatvoril leg aj Bernáth (102), to najvyššie (146) si ale pripísal Podsedlý. Bernáth drží prvenstvo aj 100+ hodoch (35). So zanedbateľným rozdielom ušlo v skórovaní prvenstvo Hlavenkovi, ktorý si v piatich odohratých zápasoch a 727 hodených šípkach až 4x pripísal 170+, 10x140+ a 31x100+. 

Po predposlednom kole je úplne jasné, že Petra Jakubisa už na prvej pozícii niekto nepredbehne. Karty ale môže stále zamiešať zisk bodov v poslednom kole - druhého Opralu (730 bodov) delí od tretieho Bernátha (667 bodov) presne 63 bodov. Prvú divíziu po tomto kole uzatvára Purgy (666 bodov), ktorý je len o jeden bod “horší” ako Bernáth. Šanca uzatvoriť prvú divíziu potencionálne zostala stále aj Patrikovi Vozárikovi (527 bodov).

 

Druhá liga (15 hráčov)

Sme veľmi radi, že si po krátkej prestávke našiel medzi nás cestu opäť Patrik Herda, ktorý sa už druhé kolo po sebe predstavil ako vyzývateľ druholigistov. V skupinách dominoval v pomere počtu získaných a stratených legov Tomáš Goga. Okrem Tomáša vyhrali všetky svoje zápasy aj Martin Hoppan a Mário Šebesta. Z jedinej trojčlennej skupiny postúpil s jednou výhrou a jednou prehrou Marek Fukas. Štvrťfinálovú osmičku doplnili Tomáš Bačkády, Miloš Bédy, Tomáš Vrbiak a Martin Szakmár. Okrem najlepšieho skóre zahral Goga v skupinách aj zápas s maximálnym priemerom v zápase na kolo (69.10) - konkrétne išlo o zápas proti Lukášovi Slížovi, ktorému nedal žiadnu šancu na zisk legu. Tomáš si okrem binga v štyroch legoch tohto zápasu hodil aj 4x80+, 2x100+, 1x140+ a najrýchlejšie zatváral leg 15-tou šípkou. V prvom kole KO pavúka (štvrťfinále) si v zápasoch proti sebe zahrali Hoppan s Vrbiakom (4-1), Fukas s Bačkadym (4-1), Šebesta so Szakmárom (4-2) a Goga s Bédym (4-3). Práve v poslednom spomenutom stretnutí medzi Gogom a Bédym rozhodol o víťazovi až posledný leg, v ktorom Goga nakoniec zatvoril medzi hráčmi nie veľmi populárny D15. V semifinálových zápasoch nič nenechal na náhodu Hoppan, ktorý nad Gogom zvíťazil 4-1 a ukončil mu tak cestu (dovtedy bez prehry) k víťazstvu priamo pred bránami finále. Rovnako tak urobil aj Šebesta, ktorý víťazstvom 4-2 nad Marekom Fukasom zmaril jeho šance dostať sa prvýkrát v tejto sezóne do finále. Šebesta ani Hoppan nie sú vo finálových stretoch žiadny nováčikovia. Zatiaľ čo Máriovi sa darilo skôr na začiatku sezóny, kedy získal dve víťazstvá, Martin kolá vyhrával priebežne počas sezóny (5/11). Štatisticky bolo finále veľmi vyrovnané, aj keď Šebesta skóroval o niečo lepšie, pri NEzatváraní legov sa im “darilo” rovnako. Aj keď sa po prvom prehratom legu Hoppan spamätal a pripísal si hneď ďalšie dva v rade, Šebesta si v poradí tretie víťazstvo nechcel nechať ujsť, zabojoval a nakoniec zvíťazil za stavu 4-2. Nesmieme opomenúť fakt, že Mária sprevádza takmer každé kolo základňa skalných fanyniek, čo mu určite dopomohlo k víťazstvu. Výherca kola Mário Šebesta dosiahol v šiestich zápasoch prvenstvo v najvyššom priemere hráča na kolo (53.89), rovnako taj aj v najvyššom počte 100+ hodov (34). Šebesta, Goga, Vrbiak a Fukas si hodili zhodne po jenom bingu. Pri Hoppanovi ale zostaneme, ten si totiž zatvoril leg 100+ až dvakrát - to najvyššie s hodnotou 158. Najviac hodených 140+ si pripísal Goga.

Rovnako ako v prípade prvej ligy, aj tu je zrejmé, že obsadenie prvého miesta sa už ani po tom poslednom meniť nebude. S náskokom približne 550 bodov si ho obsadil Martin Hoppan (1205 bodov), to druhé si zatiaľ drží Mário Šebesta (659 bodov). Na tretej priečke sa zatiaľ drží Pavel Kunák st. (637 bodov) a prvú divíziu uzatvára Tomáš Goga (607 bodov). V súčasnosti je medzi druhým a šiestym miestom rozdiel len 124 bodov, čo znamená, že posledné kolo nám stále môže poriadne zamiešať poriadie.

Open liga (40 hráčov)

Osem skupín sme vytvorili zo 40 registrovaných hráčov do Open ligy, všetky zápasy sa hrali na tri víťazné legy. S najlepším skóre, a to so stratou iba jedného legu, skupinovou fázou prešli Jozef Švec, Michal Mokrý a Juraj Tóth. Bez prehry vo svojich zápasoch sa do prvého kola KO pavúka (L16) dostali z prvého miesta aj Juraj Nichta, Štefan Krupa, Richard Švec a Štefan Lauro. S jednou prehrou zasa Erik Néma. Inak ako aj prvej a druhej lige, aj tu bol odohraný zápas s dosiahnutím maximálneho priemeru (69.37, first 9 70.44) už v skupinách - dosiahol ho Juraj Tóth v zápase proti Dávidovi Chalányimu. Zá Tóthom veľmi nezaostával ani Jozef Švec (68.32, first 9 74.44) či Michal Mokrý (67.30, first 9 87.33). Vo všetkých troch prípadoch ide ale o hráčov z popredných miest tabuľky open ligy, ktorý si tieto miesta vyslúžili spomedzi doteraz 85 registrovaných hráčov celkom zaslúžene výbornou hrou v každom kole. Ako jediná zo štyroch žien sa v konkurencii mužov do pavúka dostala aj Erika Pániková - postup si vyslúžila troma výhrami v skupine. Vo štvrťfinále žreb hráčov rozdelil do dvojíc Krupa- Néma (3-2), Jozef Švec - Jozef Danáč (1-3), Richard Švec - Juraj Tóth (1-3) a Rastislav Pleva - Michal Mokrý (2-3). V semifinále sa hrali oba zápasy na plný počet legov (5), z dvojice súperov Krupa - Danáč sa viac radoval Danáč a z dvojice Mokrý - Tóth to bol zase prvý spomenutý. Mokrý (66.46, first 9 62.67) a Tóth (62.54, first 9 72.93) si v päťlegovom zápase spolu hodili 12x80+, 10x100+, 2x140+ a najvyššie sa zatváralo číslo 98. Z predchádzajúcich výkonov finalistov bolo zrejmé, že pôjde o napínavý súboj. Danáč nezaváhal a do finále vložil zo seba to najlepšie, o čom svedčí aj fakt že dosiahol svoj najlepší priemer v kole (66.31). Róbert Danáč získal víťazstvom nad Mokrým už druhú výhru kola v 33. sezóne z celkového počtu účasti šesť. Najvyšší priemer šípok hráča v kole (59.49) dosiahol Michal Mokrý, ten si nahádzal aj najviac 140+ (8). Prvenstvo v hodoch 100+ (27) a najvyššie zatvorenie (99) si pripísal Juraj Tóth. Víťaz tiež neodišiel naprázdno, pretože najrýchlejšie zatváral 16-tou šípkou. Hodov 170+ padlo v tomto kole desať. 

Na rozdiel od prvej a druhej ligy majú na dostah prvenstvo v “openke” viacerí hráči. Momentálne si túto pozíciu drží Michal Mokrý (1094 bodov), hneď za ním sa nachádza s minimálnym rozdielom Štefan Lauro (1086 bodov) a trojicu uzatvára Jozef Švec (1011 bodov).

 

Všetkým zúčastneným hráčom ďakujeme a víťazom srdečne gratulujeme. V pondelok 17.6.2024 sa uskutoční posledné kolo 33. sezóny, ktoré bude zároveň spojené aj s jej slávnostným ukončením. Pre informácie o programe, ktorý nás čaká v rámci letnej medzisezónnej pauzy sleduj našu webovú stránku,alebo facebook Šípky Nitra. Bavte sa s nami šípkami!

 

Nitrianska šípkarská liga 33. sezóna: 11/12 kolo

1. liga

priebeh turnaja

celkové poradie sezóny

 

2. liga

priebeh turnaja

celkové poradie sezóny

 

 

3. Open liga

priebeh turnaja

celkové poradie sezóny

 

 

3. Žalár liga - 9. kolo (hráva sa nedele od 17:00h, prihlasovanie osobne) (5 hráčov)

priebeh turnaja

celkové poradie sezóny

 

 

Janíkovská liga - 12. kolo (hráva sa štvrtky od 18:00h, prihlasovanie osobne) (20 hráčov)

priebeh turnaja

celkové poradie sezóny

 

youtube video z hracieho dňa

 

Disciplinárne rozhodnutia

Loading...

 

prezentačné video

podrobné informácie o súťaži tu

 

Online registrácia do 17:00h v hrací deň na turnaj: 12/12. kolo Aunoia Nitrianskej šípkarskej ligy 33. sezóny

Open liga

Meno Priezvisko Čas prihlásenia
Roman Lamparský 2024-06-12 19:20:26
Bohumil Zabák 2024-06-15 06:08:56
Eri Pániková 2024-06-16 07:21:00
Monika Krupová 2024-06-16 09:44:38
Štefan Krupa 2024-06-16 09:44:54
Martina Kazíková 2024-06-16 13:07:01
Matúš Tvarek 2024-06-16 15:13:48
Marek Molnar 2024-06-16 17:26:06
Michal Kazík 2024-06-16 18:58:19
Daniel Daniš 2024-06-16 19:34:13
Pavol Kopecký 2024-06-16 19:41:14
Gejza Pereszlényi 2024-06-17 02:56:10
Matej Karaba 2024-06-17 04:21:09
FRANTIŠEK BILKO 2024-06-17 04:41:59
Erik Néma 2024-06-17 04:55:51
Tomáš Bílik 2024-06-17 04:56:41
Juraj Nichta 2024-06-17 06:08:35
Rastislav Pleva 2024-06-17 06:38:01
Peter Bakay 2024-06-17 07:31:43
Juraj Laluch 2024-06-17 08:23:59
Štefan Lauro 2024-06-17 08:45:38
David Chalányi 2024-06-17 08:47:00
Zoltan Milo 2024-06-17 11:50:09
Ján Králik 2024-06-17 11:52:57
Lubos Tanasi 2024-06-17 12:00:47
Jozef Švec 2024-06-17 12:22:14
Pavol Loffay 2024-06-17 12:40:41
Peter Heriban 2024-06-17 12:41:18
Marek Szalai 2024-06-17 12:49:34
Vladimír Kavuliak 2024-06-17 14:04:25
Michal Mokrý 2024-06-17 14:07:41
Viliam Hrnčiar 2024-06-17 14:11:30
Barbora Kotvasová 2024-06-17 14:12:23
Adam Blaško 2024-06-17 14:17:57
Martin Vrábel 2024-06-17 15:16:21

---------------------------------------------------------------------------

Odhlásenie účasti

Meno a Priezvisko Výber ligy Čas prihlásenia
Pavel Kunák 2. liga 2024-06-11 13:08:21
Pavel Kunák 2. liga 2024-06-11 13:08:27
Matúš Hrnčiar 2. liga 2024-06-14 13:49:22
Martin Hlavenka 1. liga 2024-06-16 10:24:51
Pavel Kunák 2. liga 2024-06-16 16:54:59
Pavel Kunák 2. liga 2024-06-16 16:55:02
Ľubomír Solčanský 1. liga 2024-06-16 17:35:58
Marek Macák 2. liga 2024-06-17 07:31:25
Marek Macák 2. liga 2024-06-17 07:32:02
Lubos Tanasi 3. liga 2024-06-17 14:44:01