Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Čas plynie rýchlo hlavne ak ho trávite v spoločnosti skvelých ľudí a tak sme sa v pondelok 15.4.2024 stretli v poradí už pri štvrtom kole 33. sezóny. Do troch líg sa nám  registrovalo spolu až 78 hráčov. Ešte skôr ako si zhrnieme priebeh kola by sme chceli pogratulovať Martine Sulovskej a Jurajovi Vindišovi k úspechom, ktoré dosiahli uplynulý víkend (13-14.4.) v Tatranskej Lomnici na 27. Majstrovstvách Slovenska v elektronických šípkach. Úspech v podobe zisku 3. miesta dosiahol aj Marcelko Miklík na turnaji v Budapešti o čom sa viac dočítate v samostatnom článku na našej facebookovej alebo klubovej webovej stránke. Kolo nesie názov spoločnosti Aunoia, ktorá je našim hlavným partnerom v celej sezóne. Spoločnosť sa zaoberá kompletnou výživou pre vaše telo vo forme výživového programu a revolučného zariadenia, ktoré zlepšuje kvalitu života Therapy cubeTM. Veľmi pekne ďakujeme za spoluprácu aj spoločnostiam Garmond Nitra, pohodlie.eu a paletatop.sk, bez ktorých by sme nemohli napredovať. Minulé kolo sme pre Vás spustili živý prenos vybraných zápasov prvej ligy a finálových zápasov. Záznam z každého kola bude dostupný aj spätne na YouTube - kanál Šípky Nitra.

Prvá liga (15 hráčov)

Podľa noviniek v 33. sezóne sú hráči do skupín rozdelení aktuálne podľa divízii, v ktorých sa nachádzajú. Zároveň sú hráči z prvých miest skupín nasadení v prvom kole pavúka (L8) a hráči z druhých miest sú k nim náhodne losovaní s vylučovacou podmienkou hráča z tej istej skupiny. Toto kolo vynechal Peter Vereš a Silvester Nagy. Ako vyzývateľa sme medzi nami po dlhšom čase privítali Martina Guta, ktorý svojich protihráčov prevalcoval v skupinovej fáze výhrou vo všetkých svojich zápasoch a stratou najnižšieho počtu legov. Nasadenú štvorku následne doplnili Marek Purgy, Jaroslav Oprala a Juraj Valný. Z druhého miesta postúpili Petrovia - Jakubis, Podsedlý, Obranec a Ľubomír Solčanský. Náhodný žreb hráčov rozdelil do zápasov Purgy - Podsedlý (4-2), Gut - Obranec (2-4), Oprala - Solčanský (4-2) a Valný - Jakubis (3-4). V semifinále si Purgy poradil s Obrancom a Jakubis s Opralom v zápasoch s rovnakým výsledkom 4-1. Štvrté kolo, štvrté finále a na dosah štvrté víťazstvo v poradí, taká bola bilancia Petra Jakubisa pred finálovým zápasom. Pre Mareka Purgyho išlo na rozdiel od Jakubisa ale o finálovú premiéru tejto sezóny. Marek si túto šancu nemohol nechať ujsť, Petrovi nedaroval ani jeden double a zvíťazil 4-0. Marek v tomto zápase dosiahol najvyšší priemer (81.24, prvých 9 šípiek 95.75), zároveň si tým zabezpečil aj najvyšší celkový priemer hráča na kolo (67.65). Spoločne si finalisti hodili v zápase 5x100+, 5x140+, jedno bingo a zatvorenie 100, všetky legy boli zatvorené do 7 kola (17,21,20,16). Bíng padlo v tomto kole deväť, dve z nich má na konte Juraj Valný. Najviac hodených 140+ (14) aj 100+ (34) a aj dve 100+ zatvorenia má na konte Marek Purgy. Najvyššie zatvorenie ale patrilo Milošovi Radošovskému, ktorý si 123 hodil v jedinom svojom vyhratom zápase v skupinovej fáze proti Štefanovi Sekerovi. Najrýchlejšie zatváral Jaroslav Oprala a to 14-tou šípkou. Po štvrtom kole si svoje miesto v prvej divízii zobral naspäť Jaroslav Oprala. Rovnako si zobral späť druhé miesto aj Marek Purgy, ktorý sa vymenil s Patrikom Vozárikom. Aj napriek prehre vo finále zostáva Peter Jakubis neohrozene s dostatočným bodovým náskokom na prvom mieste.

Druhá liga (16 hráčov)

V druhej lige prenechal toto kolo svoje miesto Adam Chmela vyzývateľovi Lukášovi Farskému. V skupinách vyhrali všetky svoje zápasy Martin Hoppan, Tomáš Bačkády, Miloš Bédy a Matúš Hrnčiar, tieto výsledky im zabezpečili postu do pavúka z prvého miesta. Z pohľadu pomeru vyhratých a prehratých legov v zápase bol najúspešnejší Hrnčiar a Bédy. Matúš Hrnčiar si  v skupinovom zápase s Marekom Macákom hodil najvyšší priemer na zápas v kole (62.09). Že išlo o vyrovnaný súboj, aj napriek výsledku 4-2 v prospech Matúša, je vidieť z jeho štatistík - hráči si spolu hodili 13x100+, 2x140+. Jedno bingo patrilo Matúšovi, ale Marek nezaostával a zatvoril si leg v 6 kole - 16.tou šípkou. Ani Farský nezahodil šancu zahrať si ako vyzývateľ čo najdlhšie a s jednou prehrou postúpil zo skupiny z druhého miesta. Do L8 ho postupne doplnili Tomáš Goga, Lukáš Slíž ale aj Tomáš Vrbiak. Náhodný žreb (pozri novinky v pravidlách TU) rozdelil hráčov do dvojíc Hoppan-Farský (4-3), Hrnčiar-Slíž (4-3), Bačkády-Goga (2-4) a Bédy-Vrbiak (1-4). Aj keď to v prvom semifinálovom zápase Hoppan-Hrnčiar vyzeralo na jednoznačnú výhru Matúša Hrnčiara, ktorý po štvrtom legu viedol 3-1, Martin Hoppan využil svoje skúsenosti zápas ziskom troch po sebe nasledujúcich legov nakoniec vyhral. Obaja hráči si v zápase hodili zhodne po 6 100+ hodov, jedným z nich bolo aj Matúšove zatvorenie legu 116. Martinovi v tomto zápase tesne ušlo zatvorenie do 12. šípky a v piatok legu potreboval ešte jednu navyše. V druhom semifinálovom zápase Vrbiak-Goga boli sily taktiež vyrovnané, Tomášovi Gogovi sa ale nedarilo premeniť double. Tomáš Vrbiak tak zvíťazil nad Tomášom Gogom 4-0 a vyslúžil si tak postup do finále. Po Čeľadinských finálových zápasoch v predchádzajúcich kolách sa prihlásili o slovo chlapci z oddielu Janíkovce. Herne bol na tom v zápase oveľa lepšie Martin Hoppan, čo sa premietlo aj do výsledku. Vrbiak pri hre “first to 4 legs” získal iba jeden a tak si z kola odniesol krásne druhé miesto. Pre Martina Hoppana je toto prvé víťazstvo v 33. sezóne. Po Hrnčiarovi si v kole jedno bingo hodil aj Patrik Herda, zhodne po jednom 170+ si hodili aj Hoppan a Bédy. Najviac 140+ hodov si pripísal Slíž a 100+ Hrnčiar, ktoré si hodil v piatich odohratých zápasoch (29). V zápasoch štvrtého kola sme si mohli pozrieť 100+ zatvorení až päť - zhodne po jednom patrili Šebestovi, Hoppanovi, Hnčiarovi (už spomenuté), Vrbiakovi a to najvyššie Slížovi (127). Najvyšší priemer hráča v kole si zahral jeho víťaz (57.87). Poradie sa nám v tabuľke poriadne premiešalo, njavyššiu priečku si stále drží Goga. Hoppan po tomto kole z druhej priečky zosadil Šebestu na treriu a na štvrtú sa posunul Herda.

Open liga (47 hráčov)

Pre tretiu ligu máme k dispozícii až 12 terčov, toto kolo si 47 registrovaných hráčov zahralo v desiatich skupinách - v päťčlenných skupinách (3) sa hralo na dva víťazné legy a v štvorčlenných (7) na tri. V skupinách sa najviac darilo Michalovi Mokrému a Jozefovi Švecovi - vyhrali všetky svoje zápasy a stratili pri tom iba jeden leg. Cez dve kolá pavúka sa medzi najlepších osem hráčov prebojovali a v zápasoch sa stretli Jozef Švec so Štefanom Laurom (3-2), Martin Vrábel so Zoltánom Milom (2-3), Mário Barjan s Jurajom Nichtom (3-1) a Róbert Danáč so Štefanom Krupom (3-0). V semifinále už ale Milo ani Barjan nestačili na Šveca a Danáča, oba zápasy skončili s rovnakým výsledkom 1-3. Minulý týždeň si Jozef Švec zahral finále s Michalom Mokrým, v ktorom mu doslova uchmatol double v poslednom legu. Tento týždeň si ale Švec víťazstvo ujsť nenechal a Róberta Danáča porazil 3-0. Jozef Švec má po štvrtom kole na konte tri účasti vo finále s dvoma výhrami (v prvom kole ho v semifinále vyradil Lauro). Okrem víťazstva si Švec odniesol aj najvyšší priemer v zápase (79.11), ktorý zahral v L16 proti Tomášovi Zadrabajovi, a zároveň aj najvyšší priemer hráča na kolo (60.49), nahral najviac 140+ (6) aj 100+ (28) a najrýchlejšie zatváral 15-tou šípkou. V počte hodených bing sa o prvenstvo delí s Jurajom Tóthom a Jozefom Prochászkom. Po jednom si dvadsiatkové bingo hodili Putera, Vodný, Mazúr a Farkaš a padlo aj jedno devätnástkové v podaní Lalucha. 100+ si leg zatvorili Mokrý (143), Kazík (115) a Krupová (110). Po štvrtom kole sa na prvom mieste stále neohrozene drží Jozef Švec, druhú priečku si drží Rastislav Pleva. Na tretie miesto postúpil Štefan Lauro a na štvrté Bohumil Zabák. Open ligy sa po treťom kole zúčastnilo spolu až 70 hráčov.  

Zúčastneným ďakujeme a víťazom gratulujeme! V sobotu 20.4.2024 organizujeme regionálny turnaj Master 4, na ktorý sa môžte prihlásiť iba online do piatka 19.4.2024 do 20:00h a pozor, v pondelok 22.4.2024 nasleduje pauza v ligových kolách. Je pre nás cťou, že sa práve v priestoroch Dart Club Nitra odohrá Niké Dart liga a reprezentačný zraz juniorov. Prístup je pre verejnosť voľný - príďte si pozrieť tie najlepšie slovenské šípky a juniorské nádeje a fandiť našim v tejto prestížnej súťaži. Prajeme veľa šťastia a pevnú ruku v zápasoch. Bavte sa s nami šípkami spolu s nami!

Janíkovská liga 4. kolo: hráva sa štvrtky od 18:00h, prihlasovanie osobne (24 hráčov)

priebeh turnaja
celkové poradie sezóny

3. Žalár liga 1. kolo: hráva sa nedele od 17:00h, prihlasovanie osobne (10 hráčov)

priebeh turnaja
celkové poradie sezóny

 

 

Nitrianska šípkarská liga 33. sezóna: 4/12 kolo

1. liga

priebeh turnaja

štatistiky turnaja

celkové poradie sezóny

 

2. liga

priebeh turnaja

štatistiky turnaja

celkové poradie sezóny

 

 

3. Open liga

priebeh turnaja

štatistiky turnaja

celkové poradie sezóny

 

 

youtube video z hracieho dňa

 

prezentačné video

podrobné informácie o súťaži tu

 

Online registrácia do 17:00h v hrací deň na turnaj: 5/12. kolo Aunoia Nitrianskej šípkarskej ligy 33. sezóny (29.4.2024)

Open liga

Meno Priezvisko Čas prihlásenia