Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Milé šípkarky, šípkari, fanúšikovia a podporovatelia nášho krásneho športu, s novou sezónou prinášame aj novinky na zvýšenie vášho komfortu pri šípkarení a úpravy do pravidiel, ktoré zlepšia podmienky pri súťažných zápasoch. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte toto špeciálne vydanie úvodníka Šípkarského žurnálu.

Novú sezónu spúšťame od pondelku 2. decembra 2019, ktorá bude mať štandardne 12 turnajových kôl. Najväčšou novinkou je zmena hracieho miesta, ktoré sa nám podarilo nájsť. Ak skombinujete dobrý nápad, máte skvelý príbeh a nájdete niekoho, kto tomu uverí, môže vzísť nádherný výsledok a tým je reprezentatívny športový priestor v nákupnom centre OC MAX na Chrenovskej ulici v Nitre. Tento priestor je výsledkom príbehu takmer desaťročnej práce so šípkarením nášho Občianskeho združenia Dart club Nitra, ktorý začal ako malinká partia kamarátov a vyprofiloval sa ako naozajstný šport s luxusnými podmienkami na hranie. Základným stavebným materiálom ste boli práve vy všetci, ktorí ste pridali ruku k dielu svojim záujmom pravidelne súťažiť so šípkami, záujmom rozvíjať túto zábavku na pravé športové odvetvie a dnes už nemusíte šepkať na otázku, akému športu sa venujete, dnes hrdo odpoviete, že "...hrám súťažné šípky!" Prínos tohto športu sme už rozpísali v predošlom článku, v ktorom sme upozorňovali na to, že šípkarský šport je ideálnym doplnkom trávenia voľného času a športovania zároveň. Počas šípkarenia spálite mnoho kalórií, i keď samozrejme to nie je fitko, plávanie alebo futbal, ale počas hrania nachodíte mnoho kilometrov, čím si trénujete kondičku. Počas odhodov si spevňujete svalstvo, koordináciu a počas súťaženia trénujete počítanie a stratégiu, čím si namáhate mozog. Pri šípkach teda synchronizujete činnosť mozgu a svalov, čo je najväčšia výhoda tohto športu. Pri sústredení na hru a zasiahnutie cieľa prestávate myslieť na vaše každodenné problémy zo školy alebo práce a uvoľňujete tak stres z vášho tela. V neposlednom rade je to spoločenská hra a to znamená stretávanie sa s priateľmi, utužovanie medziľudských vzťahov a hľadanie si nových priateľov. Na jednej strane teda športujete a na strane druhej sa zabávate, týmto sú šípky naozaj unikátnym športom, ktorý je pomerne nenáročný po celej svojej šírke. Pokiaľ samozrejme nehovoríme o vrcholovom šípkarskom športe, ktorý je extrémne náročný tak ako iné športy na týchto úrovniach. Ak ale chceme tráviť svoj voľný čas s rozumom, hranie šípok v kombinácii s dobrým hracím priestorom je ideálnym riešením.

Zmeny v novej sezóne sa týkajú najmä hracích dní, po necelých desiatich rokoch sa bude otvorená Nitrianska šípkarská liga hrávať pondelky so začiatkom o 18:00 hodine, pričom registrovať sa na daný turnaj môžte osobne alebo telefonicky u Maťka Horečného maximálne do 17:30h. Stačí napísať v priebehu dňa SMS s vašim menom a registrácia je hotová. Zachovávame aj spôsob predaja sezónnej (trojmesačnej) permanentky v hodnote 30€, pričom budú k dispozícii aj Minikarty v hodnote 12€ (akékoľvek 3 turnajové kolá počas tejto sezóny) alebo jednorazový vstup 5€. Každý turnaj bude začínať 17:45h súťažou, z ktorej sa z registrovaných súťažiacich vyžrebuje jeden a ten bude súťažiť o finančnú odmenu 5€. Každý vyžrebovaný hráč bude mať deväť tréningových šípok a potom súťažné tri, z ktorých musí zasiahnuť aspoň jeden krát akýkoľvek triple. Ak sa mu to podarí, 5€ je jeho, ak nie, táto čiastka sa posúva do ďalšieho kola a navýši sa o ďalších 5€ a atď. Pri neúspešnom triafaní môže finančná odmena narásť na celkom zaujímavú hodnotu. Neskúsiš, nevieš.

Štvrtky sa bude hrávať Juniorská kategória a Extraliga. Juniori začínajú o 17:00h s registráciou maximálne do 16:45h. Kontaktnou osobou je Olinko Longauer. Sezónna permanentka (od decembra do marca) je v hodnote 20€ a Minikarta je v hodnote 12€ na akékoľvek štyri turnaje počas sezóny. Jednorazový vstup na juniorov nie je. Ak niektorí junior príde skúsiť prvý krát, jeho vstup je samozrejme zdarma, aby videl, či sa mu to zapáči a či to prípadne skúsi ešte štyri krát - a potom si dokúpi sezónnu kartu a stane sa jedným z nás. Ak juniori nechcú hrať súťažne, môžu si prísť zahádzať len tak pred juniorským turnajom. Po junioroch nasleduje vyvrcholenie šípkarského týždňa a tým je Extraliga so začiatkom po 18:30h. Tú vám naozaj odporúčam, vidieť, fandiť, užiť si atmosféru a krásny priestor, prípadne pozerať naživo alebo z archívu na našom youtube.

Novinkou je zavedenie Disciplinárnej komisie, na ktorú sa budete môcť obrátiť kedykoľvek, ak budete mať pocit, že je to potrebné. Komisári sú tu pre vás, nebojte sa, nehanbite nahlásiť čokoľvek, aby sme vedeli pre vás veci zlepšovať, potrebujeme vaše problémy poznať a my ich radi vyriešime. Postup bude nasledovný, daný priestupok nahlásite administrátorovi daného podujatia a ten to bude riešiť s komisármi. Predsedom komisie je Pavol Longauer, ktorý dostal nevďačnú pozíciu v udeľovaní sankcií a ďalší dvaja komisári sú Marián Kvasnička a Igor Bilka.

Takže už len, tešíme sa na vás všetkých, v pondelok 2.12.2019 v Palace bowling v OC MAX Nitra. Vidíme sa.

 

malá ukážka z nových hracích priestorov:


Kalendár steelových udalostí

štv jan 30 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv jan 30 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jan 30 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon feb 03 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv feb 06 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv feb 06 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv feb 06 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
sob feb 08
Master 4 - juhozápad v Brezovej pod Bradlom
sob feb 08 @10:00 -
Master 4 - severozápad v Novákoch
pon feb 10 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner