Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Do histórie nášho klubu si zapisujeme 7. september 2020, pretože tento dátum označuje oficiálne otvorenie už 11. ročníka Nitrianskej šípkarskej ligy. Najbližších 12 kôl nám prinesie meno víťaza pre 24. sezónu, ktorej číslo veľmi príhodne naráža na double 12 a ten ako vieme, je tým klasickým koncom pre vytúžený “9 dart finish“. Kto položil najlepšie základy na úspech do novej sezóny? Na to sa pozrieme v tomto vydaní Šípkarského žurnálu.

S príchodom novej sezóny pokračujeme v započatej tradícii, kedy si vždy jeden vylosovaný zahrá o finančný bonus v našej minihre. Samuel Putz dostal v prvom kole príležitosť si prilepšiť, avšak pri pokuse o zavretie 50 nebol úspešný a tak jackpot sa navýšil na 10€ a čaká na svojho majiteľa so zatvárateľným číslom 49. Tréningová úloha na tento týždeň je jasná, zatvoriť dablom číslo 49 v jednom kole.

Na otvorenie sezóny sa prišlo podieľať 41 hráčov, a to neznamenalo nič iné ako 8-skupinový formát s dvoma postupujúcimi do ďalšej fázy. Skupinu A uchopili najpevnejšie do svojich rúk František Švihorík a Ivan Pavlík. Oto Zmelík sa so svojím výkonom v skupine B vydal na cestu obhájenia výhry z posledného letného kola, Juraj Barbírik si v 9 dart shoot-oute vybojoval druhú postupovú priečku. Skupina C po veľmi vyrovnaných výsledkoch priniesla postup Jána Galbavého a Štefana Krupu. Róbert Danáč zvíťazil v skupine D, avšak opäť sme videli rozstrel o druhé miesto, v tomto prípade priniesol úspech pre Pavla Loffaya. Igor Bilka zvládol poraziť všetkých svojich súperov v skupine E, doplnil ho na vrchu skupiny Marián Bödör. Skupina F bola pod taktovkou Matúša Hrnčiara a Miloša Bédyho. Martin Szakmár a Martin Hlavenka sa spoločne mohli radovať z postupu zo skupiny G. A na záver v skupine H sa predviedli v najlepšom svetle Marek Fukas a Viliam Hrnčiar.

Vyraďovacia fáza je na rozdiel od skupinovej úplne jednoznačná. Ak chce hráč prejsť až k výhre, musí od tohto momentu zvíťaziť v každom zápase. Ivan Pavlík s čistým kontom prešiel skrz osemfinále aj štvrťfinále, keď mu stopku nedokázali ukázať ani Martin Hlavenka, ani Viliam Hrnčiar, ktorý si však pripísal mimoriadne cenný skalp Ota Zmelíka. Miloš Bédy bol tiež pri chuti, čo dokázal výhrami 3:1 nad Róbertom Danáčom a Mariánom Bödörom. V druhej polovici nášho “pavúka“ sa prebojoval vyraďovacou fázou František Švihorík. Dokázal odolať aj Jurajovi Barbírikovi, ktorý v štvrťfinále pálil ostrými a nezaváhal na zavretí 120. Avšak ani to nestačilo na výhru a František Švihorík mal miestenku do semifinále. Igor Bilka si opečiatkoval svoj semifinálový lístok tiež po veľmi náročnom zápase proti Matúšovi Hrnčiarovi. Na svojho súpera tlačil, ale ani s pomocou dvoch “bíng“ sa po výsledku 2:3 cez Igora Bilku nedostal.

Miloš Bédy je legenda nášho klubu, a že to nie je len dávna báj. Opäť potvrdil svoju kvalitu a s výsledkom 4:1 uspel v semifinálovom zápase s Ivanom Pavlíkom. Zahanbiť sa však nedal ani pomerne nový hráč v našom klube, naša momentálna jednotka, Igor The Jumper Bilka, ktorý pravdepodobne hneď ako sa dopočul, že niekto zavrel vyššie nad 100 bodov, tak predviedol aj on, že to dokáže a so zavretím 137 po rovnakom výsledku zvíťazil nad Františkom Švihoríkom a mohol sa tešiť z postupu do finále. Súboj druhého s tretím podľa poradia letnej série však dopadol tak, ako napovedal výsledok práve poslednej odohranej sezóny. Igor Bilka potvrdil, že sa v predchádzajúcich 12 kolách umiestnil na vyššej priečke právom a zvíťazil opäť s výsledkom 4:1.

Každé kolo je dôležité, a preto nehádžte flintu do žita a skúste to opäť. Ak ste náhodou zmeškali otvorenie novej sezóny, neváhajte, a pripojte sa k nám už budúci týždeň v pondelok 14. septembra, kedy sa stretneme v druhom kole novej sezóny už od 18:00h v priestoroch OC MAX Palace Bowling na poschodí. Do pozornosti dávame už tento štvrtok 9. septembra, kedy začína náš program pre juniorskú kategóriu, už od 16:00h v rovnakých priestoroch. Tešíme sa na vás!


 

Nitrianska šípkarská liga

01. kolo

Loading...

PDF

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon sep 20 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str sep 22 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí
štv sep 23 @17:30 -
Janíkovská šípkarská liga 4. sezóna
štv sep 23 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U13/U18
pon sep 27 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str sep 29 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí
štv sep 30 @17:30 -
Janíkovská šípkarská liga 4. sezóna
štv sep 30 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U13/U18
pon okt 04 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str okt 06 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner