Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

S účasťou 39 hráčov sme sa 20. júla smelo vrhli do siedmeho kola Nitrianskej šípkarskej ligy. Číslo sedem mnohí považujú za svoje šťastné, ale šťastie nemohlo sedieť na každom súťažiacom. Kto bol teda tým vyvoleným? A komu sa naopak šťastia neušlo? To sa dozviete v dnešnom vydaní Šípkarského žurnálu.

Začneme zhodnotením "funny game". Pred Pavlom Loffayom stálo 45 bodov, avšak jeho pokus bol neúspešný. To znamená, že v nasledujúcom kole budeme aj naďalej hľadať nášho úspešného vyzývateľa s výškou jackpotu 50€.

Skupinová fáza nám určila úspešnú 16-člennú zostavu postupujúcich. Skupina A priniesla veľmi tesné výsledky, z ktorých sa nakoniec radovali Jozef Pap a Jozef Jakubčík. Martin Červeňan potvrdil predpoklady v skupine B, ku ktorému sa na postupovej priečke pridal Štefan Krupa. Martin Gažo spolu s Jánom Galbavým postúpili zo skupiny C. V skupine D sa udial tuhý súboj o druhú postupovú priečku v 9 dart shoot-out, kedy sa k Igorovi Bilkovi pridal po rozstrele Martin Hoppan. Skupina E priniesla obrovské high-outy, Martin Horečný sa postaral o krásnych 146 a 105, ale ani tie vrátane zavretia do 15. šípky mu nestačili na postup. Miloš Bédy sa však ukázal vo veľkom štýle s obrovským zavretím 167, pridal aj ďalších 128, ktoré mu priniesli víťazstvo v tejto skupine. Na druhej postupovej priečke sa umiestnil Pavel Kunák. Skupina F patrila Petrovi Jakubisovi a Róbertovi Danáčovi, ktorí si nenechali od zvyšných súperov ukradnúť ani jeden leg. Norbert Keszi a Pavel Kunák junior napodobili počin predchádzajúcej skupiny na ceste za svojim postupom zo skupiny. Posledná skupina, ktorá ako jediná pozostávala zo štyroch hráčov, priniesla úspech Mareka Hlavatého a Ivana Pavlíka.

Vyraďovacia fáza priniesla náročné súboje, dá sa bez problémov povedať, že sa jednalo o najtesnejšie súboje aké sme mohli vidieť. Martin Červeňan sa ako jediný semifinalista mohol pochváliť "trochu suchším tričkom", kedy sa mu podarilo zvíťaziť nad Pavlom Kunákom juniorom 3:1. Avšak zvyšné štvrťfinálové súboje išli až na doraz. Opakujúci sa súboj Igora Bilku a Martina Gaža dopadol v prospech lídra tabuľky, Igor sa mohol po výsledku 3:2 tešiť z postupu. Peter Jakubis a Miloš Bédy si to v "zápase hviezd" rozdali naplno, a úspech smeroval do Novák ku Petrovi Jakubisovi taktiež s výsledkom 3:2. Túto trojicu doplnil Marek Hlavatý, ktorý taktiež zvládol súboj až do záverečného legu, a prekonal po výsledku 3:2 Jozefa Jakubčíka.

Záverečná fáza prebiehala podobne a priniesla veľmi tesné a kvalitné zápasy. Martin Červeňan využil svoju ušetrenú silu v porovnaní so súpermi a ukoristil si finálovú miestenku po skvelom výkone so zavretím do 12. šípky vďaka víťazstvu nad Igorom Bilkom 4:2. Rovnaký výsledok sme videli aj na druhej strane "pavúka", kde Peter Jakubis uspel v súboji s Marekom Hlavatým. Finále po takomto množstve tesných výsledkov nemohlo prebehnúť iným spôsobom ako tým, že sme videli maximálny počet legov. Z najtesnejšieho výsledku 4:3 sa tešil po opätovnom skvelom výkone Martin Červeňan, ktorý predviedol okrem iného aj ďalšie zavretie do 15. šípky a dokazuje, prečo sa aj v rámci celoslovenského rebríčka pohybuje v absolútnej špičke.

Chcete aj vy vyzvať takýchto súperov a zabojovať s nimi o víťazstvá? Alebo máte chuť sa s nami zabaviť a zažiť všetky emócie pri našom nádhernom šípkarskom športe? Neváhajte a pridajte sa k nám už na najbližšom kole v pondelok 27. júla o 18:00h v priestoroch OC MAX Palace Bowling na druhom poschodí. Tešíme sa na Vás!

 

Nitrianska šípkarská liga

07. kolo

Loading...

PDF

 

video z turnaja

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner