Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

6. júl je zvyčajne už dátum, kedy máva naša liga prestávku, avšak nie tento rok. Tento raz to bol dátum pre piate kolo Nitrianskej šípkarskej ligy, ktorého sa účastnilo 33 hráčov. A kto zabodoval v tomto “prvom prázdninovom“ kole? Toto a mnohé ďalšie sa dozviete v tomto vydaní Šípkarského žurnálu.

Predtým než začneme popisovať priebeh samotného turnaja, nesmieme opomenúť našu “funny game“. Jozef Prochászka bol “vyvolený“, avšak pri zatváraní 47 bodov bol neúspešný a výška jackpotu sa tak vyšplhala na 35€ a zatvárateľné číslo 46.

Avšak čo sa mu nepodarilo tam, to sa darilo v skupine. Spolu s vysokým zavretím 101 zvíťazil v skupine A pred Miroslavom Krchom. Skupina B patrila Martinovi Szakmárovi a Jánovi Galbavému. Bývalí prvoligisti František Švihorík a Juraj Hudák predviedli svoje umenie pri postupe zo skupiny C. Skupinu D jednoznačne ovládli Pavol Kunák junior a Juraj Barbírik. Štefan Krupa mal silný večer, kedy len so stratou jedného legu zvíťazil v skupine E pred Ivanom Pavlíkom. Skupina F znamenala postup pre Juraja Krcha a Jozefa Jakubčíka. Martin Gažo a Igor Bilka prešli úspešne skupinou G(ažo). A na záver v skupine H zvíťazil Miloš Bédy pred Zoltánom Milom. Čo stojí za povšimnutie je fakt, že len v jedinom prípade sa o poradí v skupine nerozhodlo jednoznačne, ale až vďaka porovnaniu skóre.

Ak sme si pred pár riadkami robili srandu zo skupiny G, tak mali by sme sledovať pozorne, pretože Martin Gažo sa “preštrikoval“ do semifinálovej štvorice skrz ťažké zápasy, kde na jeho ceste cez osemfinále a štvrťfinále proti nemu stáli postupne Miroslav Krcho a Miloš Bédy. Igor Bilka ako aktuálny líder tabuľky zahodil svoju skupinovú prehru s Gažom za hlavu, a aj vďaka dvom zavretiam do 15. šípky a high-outom 136 sa tiež dostal do semifinále po výhre nad Martinom Szakmárom s priemerom cez 82 a neskôr Jozefom Procházskom. Pavel Kunák junior sa rozbehol vo veľmi solídnom tempe už v skupine, a toto “momentum“ nestratil ani vo vyraďovacej fáze, kde prešiel cez Jozefa Jakubčíka a Františka Švihoríka po výsledkoch 3:1. Štvrtým do partie bol Juraj Barbírik, ktorý išiel podľa úplne rovnakej výsledkovej šablóny, jediným rozdielom bolo, že jeho súperi boli Juraj Krcho a Štefan Krupa, ktorého výborný večer sa skončil vo štvrťfinále.

O záverečnej fáze tohto kola môžeme povedať jedno – v porovnaní s predchádzajúcimi kolami dala diváckym nervom trochu viac vydýchnuť. Teda ak ste fandili víťazom. V prvom semifinále Igor Bilka pokračoval v úspešnom ťažení, keď zvíťazil nad Pavlom Kunákom juniorom s výsledkom 4:1. Presne rovnakému výsledku sa mohol tešiť aj Juraj Barbírik, ktorý ukončil cestu Martina Gaža v semifinále. Avšak vo finále sa Igor Bilka rozhodol, že ako líder tabuľky si chce konečne pripísať aj výhru kola, keď zvíťazil opäť po výsledku 4:1 nad Juraj Barbírikom a výraznejšie sa mu podarilo osamostatniť na čele tabuľky Nitrianskej šípkarskej ligy.

Máte aj Vy chuť si s nami zabojovať pri tomto nádhernom športe? Ste fanúšik šípok a chcete sa pozrieť ako divák? V oboch prípadoch neváhajte a navštívte nás už budúci týždeň, v pondelok 13. júla, kedy sa bude konať už šieste kolo Nitrianskej šípkarskej ligy v priestoroch OC MAX Bowling Palace o 18:00, prípadne neváhajte zavítať na náš Youtube kanál Šípky Nitra, kde môžete sledovať zápasy naživo. Tešíme sa na Vás!

 

Nitrianska šípkarská liga

05. kolo

Loading...

PDF

 

video z turnaja

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner