Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Včerajší pondelok 22. jún znamenal v poradí už tretie kolo Nitrianskej šípkarskej ligy. Magická trojka prináša mnohým ľuďom šťastie. Komu teda šťastena priala? Toto a mnohé iné prináša ďalšie vydanie Šípkarského žurnálu.

Opäť sme v rámci ligového kola odohrali “funny game“, tento raz sa do úlohy vyzývateľa dostal Tomáš Vrbiak. Avšak zavretie 49 bolo tento raz pre neho nad jeho sily a v tejto hre skončil neúspešne, nový jackpot má hodnotu 25€ a zatvárateľným číslom je sľubná 48-čka.

V treťom kole sa medzi sebou v skupinovej fáze turnaja popasovalo 35 hráčov, z ktorých sa však len 16 mohlo prebojovať do vyraďovacích kôl. Skupinu A, ktorá z mnohých ohľadov mohla pripomínať “skupinu smrti“, opanoval Jozef Jakubčík, ktorý stratil len jediný leg práve v prospech druhého postupujúceho Martina Červeňana. Vilo Hrnčiar a Miloš Bédy si privlastnili postupové pozície v skupine B. Po množstve tesných zápasov sa poslednou päťčlennou skupinou C prebojovali Juraj Barbirík a Jarda Šuranský. Martin Szakmár a Pavol Loffay postúpili zo skupiny D. Skupina E znamenala postup do playoff pre Igora Bilku a Matúša Hrnčiara. V skupine F, ktorá bola v znamení dlhodobých členov nitrianskych líg, slávili úspech Ján Galbavý a Jozef Pap. Nicholas Kichi spolu s Pavlom Kunákom sa mohli tešiť z postupu v skupine G a že šípky sú prenosné génmi potvrdil Pavol Kunák junior, ktorý spolu s Martinom Gažom prešli skupinou H.

Vo vyraďovacej fáze sme mohli vidieť množstvo skvelých výkonov. Igor Bilka bol jeden z adeptov na výhru tohto kola, keď na ceste do semifinále predviedol dve výhry s výsledkom 3:0, a okrem iného previedol krásny leg so zavretím do 12.šípky, čo môžeme označiť ako “highlight“ turnaja. Jeho semifinálový vyzývateľ Martin Červeňan prešiel skrz osemfinále aj štvrťfinále taktiež s dvoma čistými výhrami nad Nikolasom Kichim a Milošom Bédym. O tom, že tento raz vyraďovacia fáza znamenala všetko alebo nič svedčí aj to, že aj v druhí semifinalisti neodohrali žiadne dlhé zápasy. Jozef Jakubčík sa popasoval najprv s Pavlom Kunákom s výsledkom 3:0, a potom s Vilom Hrnčiarom v pomere 3:1. Úplne totožné výsledky zaznamenal aj jeho súper Juraj Barbirík, ktorý však musel zviesť súboje s Matúšom Hrnčiarom a Jozefom Papom.

V semifinále sa k skvelým výkonom nadýchol Martin Červeňan. V súboji s Igorom Bilkom predviedol skvelé skórovanie vrátane troch 180, ktorému nedokázal Igor odpovedať a zabezpečil si postup do finále po výhre 4:1. Druhé semifinále bolo úspešné pre Juraja Barbiríka, ktorý po výhre 4:2 nad Jozefom Jakubčíkom bol finálovým vyzývateľom. Avšak čo sa neprejavilo na prvýkrát, tak druhýkrát sa ukázalo v plnom svetle, kedy síce Martin Červeňan zvíťazil 4:0, avšak určite neoslavoval výhru, pretože sa mu nepodarilo zopakovať tak kvalitný výkon zo semifinále.

Správne načasovanie výkonu – to je hráčska lekcia tretieho kola Nitrianskej šípkarskej ligy. Ak chcete zažiť s nami tieto chvíle, či už ako hráč alebo divák, pripojte sa k nám na štvrté kolo už 29. júna o 18:00. Taktiež neváhajte sa pripojiť aj ako “televízny divák“ vďaka živému vysielaniu zápasov cez platformu Youtube na našom kanále “Šípky Nitra“. Tešíme sa na vás!

 

Nitrianska šípkarská liga

03. kolo

Loading...

PDF

video z turnaja - skupiny

video z turnaja - play-off

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

pon júl 06 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 13 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 20 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 27 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon aug 03 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner