Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Po úspešnom minulotýždňovom otvorení ligy sme sa v pondelok 15. júna zišli na druhé kolo Nitrianskej šípkarskej ligy. Druhé kolo prináša vždy otázky. Zopakujú sa prekvapenia z prvého kola? Potvrdia hráči formu? Prinášame vám Šípkarský žurnál, ktorý na tieto otázky ponúka všetky odpovede.

Pred začiatkom sa však dostal do hlavnej úlohy Martin Szakmár, ktorý dostal za úlohu zavrieť 50 v rámci “funny game“, avšak bol neúspešný a bank je nachystaný na budúce kolo pre ďalšieho vylosovaného súťažiaceho.

V skupinovej fáze sa rozlosovalo 31 hráčov v 8 skupinách, ktoré rozhodovali o prvých postupoch a vypadnutiach z turnaja. Aj tento raz do skupiny A bol vylosovaný hráč z “funny game“, ale tento raz neúspech v tejto našej minihre nebolo dostatočné nakopnutie. Úspech v tejto skupine ale slávil Ivan Pavlík bez straty legu a doprevádzal ho do playoff fázy Štefan Krupa. Ľuboš Pivarč zvíťazil v skupine B, spolu s ním postúpil Pavol Loffay. Skupinou C prerazili Martin Gažo a Zoltán Milo. Oto Zmelík si pre seba uchmatol skupinu D, avšak o druhé postupové miesto bol riadny boj. Avšak skóre a 9-dart-shootout rozhodol v prospech Tomáša Vrbiaka. Skupinu E ovládli nitrianske známe tváre v podobe Miloša Bédyho a Róberta Danáča. Jedinou trojčlennou skupinou F prešli spolu Igor Bilka a Monika Krupová. Skupina G bola opäť raz skupinou, kde tipérske kurzy by boli postavené na hlavu, avšak po tuhých bojoch sa ňou prekúsali Pavol Kunák junior a Marek Fukas. Záverečnou skupinou prešli do playoff fázy Juraj Barbirík a Martin Hoppan.

V playoff držali ženskú a juniorskú vlajku vysoko spoločne Monika Krupová a Martin Gažo. Avšak pred obomi sa postupne v osemfinále a štvrťfinále objavila “stopka“ v podobe Ota Zmelíka, ktorý hrou potvrdil svoje dlhodobé úspechy. Výborný turnaj mal rozbehnutý Pavol Kunák junior, ktorý v playoff fáze prešiel bez straty legu proti Štefanovi Krupovi a Pavlovi Loffayovi. Naopak Igor Bilka prechádzal od ťažšieho zápasu k ešte ťažšiemu, spolu s Tomášom Vrbiakom aj Milošom Bédym ponúkli veľmi vyrovnané zápasy, avšak oboch sa mu podarilo zdolať. Postup do semifinále ako jediný si zopakoval z minulého kola Ľuboš Pivarč.

V záverečnej fáze turnaja sa začiali diať veci. Vyrovnaný súperi, dobrá atmosféra, kvalitné priestory Palace Bowling v OC MAX Nitra. Všetky ingrediencie na skvelé vyvrcholenie turnaja. A to prispelo k jednému – v oboch semifinále aj vo sme videli plný počet legov. V prvom semifinále sa Ľuboš Pivarč rozhodol, že nedopustí scenár z prvého kola, a zdolal v poslednom legu Ota Zmelíka. Druhú finálovú miestenku si s obrovskou pomocou dvoch krásnych zavretí 105 a 102 vybojoval Pavol Kunák junior, ktorý premohol Igora Bilku. A finále? Ľuboš Pivarč sa nakoniec po napínavom zápase mohol tešiť z víťazstva, keď aj v poslednom zápase večera sme videli plný počet legov vďaka výsledku 4:3.

Divák zažil všetky emócie. Napätie, dráma, všetko toto prinieslo ďalšie kolo Nitrianskej šípkarskej ligy. Zažite to s nami a pripojte sa k nám už budúci pondelok 22. júna na tretie kolo či už ako hráči, alebo aj ako diváci a podporovatelia tohto nádherného športu.


 

Nitrianska šípkarská liga

02. kolo

Loading...

PDF

video z turnaja

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

pon júl 06 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 13 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 20 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 27 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon aug 03 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner