Vinaora Nivo Slider 3.x

Vyvrcholenie letného vydania Nitrianskej šípkarskej ligy máme za sebou. V posledom kole si všetci dali za úlohu dokončiť to, čo začali v priebehu leta. Kto sa stal víťazom? Kto si prilepšil v tabuľke? A kto naopak odišiel nespokojný? Vítame vás v poslednom letnom diele Šípkarského žurnálu.

Nikolas Kichi v rámci našej “funny game“ dostal šancu na reparát po minulotýždňovom nezdare, druhý raz po sebe bol vylosovaný do našej výzvy. A vďaka zavretiu 40 bol na druhý pokus úspešný a odnáša si krásnych 70€. Gratulujeme!

Na záverečnom kole sa podieľalo 43 hráčov, čo napovedá, že o skupiny nabité kvalitou, nebola núdza. Skupiny A sa zhostili Pavel Kunák a Jozef Prochászka. Oto Zmelík strieľal ostrými v skupine B, s obrovským zavretím 160 a množstvom bonusov ovládol skupinu, druhú postupovú priečku si uchmatol Štefan Krupa. Pavel Kunák junior a Oliver Novotný si vybojovali postup zo skupiny C. Igor Bilka mal jasnú úlohu vyhrať všetko čo mu prišlo pod ruku, čo sa mu v skupine D aj podarilo, Tomáš Vrbiak sa k nemu pripojil na druhej pozícii. Skupina E bola pevne v rukách Miloša Bédyho a Viliama Hrnčiara. Miroslav Krcho zvíťazil v skupine F a po porovnaní skóre postúpil do vyraďovacej fázy aj Ján Galbavý. Juraj Nichta a Gejza Pereszlényi si to rozdali v 9 šípkovom rozstrele o výhru v skupine G, úspešnejšie to zvládol Juraj Nichta. A že “bingá“ nie sú všetko si odskúšal Miroslav Rajnoha, ktorý aj napriek trom 180 sa nedostal zo skupiny a musel dať prednosť dvojici Martin Červeňan a Ivan Pavlík.

V súboji o letného majstra to mali obaja kandidáti vo svojich rukách. Vďaka losu sa mohli stretnúť najskôr až vo finále, čiže karty boli jasné – ak sa chcel Igor Bilka vrátiť na vedúcu pozíciu, potreboval vyhrať celé kolo a dúfať, že Martina Červeňana niekto vyradí najneskôr v semifinále. V prípade, že Martin Červeňan postúpi aj cez semifinále, na finálovom výsledku mu už nemusí záležať. Obaja prechádzali prvými vyraďovacími kolami ako nôž maslom, čiže všetko záležalo od ich semfinálových súperov. Oto Zmelík po kanonáde v skupine pokračoval v tomto štýle ďalej, ďalší veľký highout 142 proti Ivanovi Pavlíkovi v tesnom osemfinálovom súboji a výhra 3:0 nad Gejzom Pereszlényim ho priniesla k Igorovi Bilkovi do semifinále. Oliver Novotný prišiel zamiešať kartami a že sa mu to teda poriadne zadarilo. Vyradil Miloša Bédyho v osemfinále jednoznačne 3:0, čo okamžite mohlo byť ako krv pre žraloka menom Pavel Kunák junior v súboji o tretiu priečku v celkovom poradí. Avšak pri tomto scénari potreboval postup aspoň do semifinále, čo mu však Igor Bilka nedovolil.

Záverečná fáza bola o to napínavejšia, že už v semifinále sa rozhodovalo, ako dopadne súboj o letný majstrovský titul. Na jednej strane Igor Bilka sa pasoval s Otom Zmelíkom, na druhej strane to bol tuhý súboj Martina Červeňana a Olivera Novotného. Avšak rozuzlenie prišlo v tej najnapínavejšej podobe. Martin Červeňan sa v záverečnom siedmom legu pretlačil skrz Olivera Novotného a s výsledkom 4:3 mu postup do finále zaručil letný titul. Igor Bilka tento výsledok potvrdil, bohužiaľ sme nezažili súboj prvého s druhým vo finále posledného kola, keď Oto Zmelík po výhre 4:2 sa prebojoval do finále. A tam sa nezastavil, keď po výsledku 4:2 sa presadil cez Martina Červeňana a pripísal si na konto výhru v tomto záverečnom kole.

Martin Červeňan, Igor Bilka, Miloš Bédy. To je trojica najlepších v letnom vydaní Nitrianskej šípkarskej ligy, ktorým v mene klubu gratulujeme k úspešnej sezóne. Avšak nie je čas na oddych, už čoskoro sa nám začne ďalšia sezóna obsahujúca extraligu, ligu družstiev, juniorskú ligu a samozrejme našu otvorenú ligu jednotlivcov. Nájdete nás v skvelých priestoroch OC MAX Bowling Palace vždy v pondelok a vo štvrtok. Ďakujeme vám za vašu priazeň a tešíme sa s vami na ďalšiu sezónu plnú príbehov, súbojov a zábavy!

 


Nitrianska šípkarská liga

12. kolo

Loading...

PDF

video z turnaja

 

Štatistiky 23. sezóny a fotogaléria zo záverečného turnaja

 

Konečné poradie 23. sezóny

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

štv sep 24 @16:00 - 06:00PM
Šípkarské podujatia pre deti
štv sep 24 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv sep 24 @18:30 -
KP-mont Liga družstiev / 1. kolo
pon sep 28 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 24. sezóna
štv okt 01 @16:00 - 06:00PM
Šípkarské podujatia pre deti
štv okt 01 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv okt 01 @18:30 -
Šípkarská Extraliga jednotlivcov / 2. kolo
pon okt 05 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 24. sezóna
štv okt 08 @16:00 - 06:00PM
Šípkarské podujatia pre deti
štv okt 08 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner