Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Juniorská kategória športového šípkarenia ukončila zimnú sezónu vo veľkom štýle, keď sa jednému z finalistov podaril finálový priemer necelých 82 bodov. Ani výborná forma z posledných turnajov však nestačila na zisk majstrovského titulu, ktorý si v 5. sezóne pripísal na svoj zoznam reprezentant Slovenskej republiky, na ktorého účasť v našej lige sme patrične hrdí. Ako sa vyvíjalo posledné kolo a ako dopadla celá súťaž, sa dočítate v tomto vydaní juniorského Šípkarského žurnálu©.

Veľmi pekný počet 13 chlapcov sme mali možnosť sledovať v záverečnom 12. kole 5. sezóny. Už si začíname zvykať na štyri obsadené terče juniormi a je to naozaj pekný pohľad na rozvoj juniorskej kategórie. Ako čerešničku na torte nám ponúkol Martin Gažo svoj finálový výkon, ktorý vyšperkoval zatvorením do 15., 18. a 21. šípky a získal tak ocenenie za najvyšší priemer v sezóne, ktorý sa vyšplhal na pekných 82. Juniori hrali 13 a takisto aj Extraligoví hráči boli trinásti, najvyšší priemer vo finále Extraligy bol 85 a najvyšší priemer juniorov 82. Približujeme sa? Pekne sa na to pozerá, ale máme ešte kopec práce dostať šípky do škôl, ale projekty už pomaly spúšťame a budeme čakať. Ak máte kamarátov, ktorí by si chceli zahrať šípky, vedzte, že hráme každý štvrtok poobede a táto súťaž je pre všetkých chlapcov a dievčatá do 18 rokov.

V tejto sezóne nás príjemne prekvapila stabilná hra Adamka Vindiša, ktorý mal však aj šťastie, ale to ako vieme, je v športe veľmi dôležité. Najlepšia špička sa nám postupne rozširuje a dnes už môžme hovoriť pokojne o TOP8 a to je dobré. Z chlapcov "druhej vlny" si teda najlepšie počínal náš Adamko Vindiš so ziskom titulu 2. vicemajstra 5. sezóny. Chlapci z "prvej vlny" boli počas všetkých kôl nad ostatnými a poväčšine súperili len medzi sebou. V tejto sezóne sa na druhom mieste so ziskom titulu 1. vicemajster umiestnil Martin Gažo a Majstrom 5. sezóny budeme oslovovať Sebka Valného. Dobrá práca chalani.

Chcel by som veľmi vyzdvihnúť prácu nováčikov v sezóne a to najmä Mareka Ondrejičku z Hlohovca a Robina Počarovského z Nitry, ktorí si našli svoje miesto a ich kvalita začína byť porovnateľná s úrovňou Vindiša, Červeného či Hrnčiara. V krátkom čase ich dobehne určite dvojica Maximilián Csimma a Martin Pavlík. Ostatní chlapci vzhľadom na ich vek majú ešte nejaký ten rôčik na popredné miesta čas a tak zbieranie skúseností, cibrenie techniky a automatizovanie počítania a záverečnej taktiky je momentálne ich absolútna priorita. V juniorskej lige teda svitá na dobré časy a my veríme, že objavíme v nitrianskych školách ďalšie talenty a chlapcov či dievčatá, ktorých bude stretávanie sa a športovanie so šípkami baviť. Tento doplnkový šport je ideálny na rozvoj technickej zručnosti a matematickej stratégie, preto neváhajte a pridajte sa k nám.

Gratulujeme všetkých chlapcom, ktorí sa zúčastňovali celej sezóny, ďakujeme našim sponzorom, bez ktorých to nejde a ďakujeme všetkým rodičom za podporu svojich detí a za podporu našej dobrovoľnej práce. Budúci týždeň máme medzisezónnu prestávku, oddýchnite, zatrénujte a uvidíme sa už v 6. juniorskej sezóne, ktorá začína podľa rozpisu 19. marca 2020 od 17:00h. Bavte sa šípkami.

 

Juniorská liga

12. kolo

Loading...

PDF

 

video zo skupinovej fázy juniorského turnaja

 

štatistiky sezóny tu

 

odovzdávanie cien

 

Konečné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

Žiadne udalosti

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner