Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Naši elitní šípkari nám predviedli nádherný koniec zimnej časti extraligovej sezóny, záverečné kolo sa podarilo ukoristiť nitrianskej legende a celkový titul víťaza sezóny si už po tretí krát pripísala na svoj zoznam jedna z najväčších slovenských legiend, na ktorej účinkovanie v našej lige a v našom tíme sme neskutočne hrdí. Krásna, už piata, sezóna je za nami a vy si môžte teraz prečítať môj pohľad na ňu. Ako vždy, sadnite si, dajte kávičku, doprajte si čas pre seba a čítajte tie najčerstvejšie správy v Šípkarskom žurnále©.

Morálna hodnota tejto súťaže je naozaj veľmi vysoká. Hráči sú každý týždeň konfrontovaní s tými najlepšími, čo im dodáva potrebnú skúsenosť, odolnosť a samozrejme zvyšovanie kvality hry. Finančná hodnota je ďalším faktorom veľkosti tejto športovej súťaže, keď sme v tomto súťažnom ročníku za takmer pol roka dokázali odovzdať výhry vo výške viac ako 1400€. Za túto sumu, ktorú si rozdelili extraligoví hráči, vďačíme všetkým vám, ktorí navštevujete vaše oblastné ligy zapojené do tohto projektu. Hodnota súťaže tak naberá ďalší rozmer a tým je spoločenská podpora rastu slovenských šípok. Dovoľte preto poďakovať všetkým hráčom, ktorí pravidelne prispievajú svojím jedným eurom v lige v Trnave, Brezovej pod Bradlom, Janíkovciach, Partizánskom a samozrejme v Nitre. Vy všetci tvoríte Extraligu a je to aj vaša súťaž, preto si ju užívajte a tešte sa z tohto nadčasového projektu. Opäť vyzývam aj ostatné ligy, ktoré majú záujem mať svojich reprezentantov v extraligovej súťaži, dajte o sebe vedieť, pridajte sa ku zvyšovaniu úrovne a rozvoju šípkarenia práve teraz, pretože novú sezónu spúšťame už o dva týždne.

A čo sa nám udialo v poslednom kole? Veľké veci nám ukázala nitrianska legenda Miloš Bédy, ktorému sa podarilo zvíťaziť v 12. Extraligovom kole a to vo veľkom štýle, keď ho nedokázal zastaviť vo štvrťfinále ani bronzový víťaz, v semifinále ani strieborný a vo finále dokonca ani celkový víťaz súťaže. Zo skupiny sa nepodarilo postúpiť Mirkovi Rajnohovi a postupom neprekvapil ani Adrian Ježík, preto sa s obomi musíme rozlúčiť a do ďalšej sezóny nepostupujú. Zachrániť sa podarilo mimo prvú osmičku Jurimu Valnému a Igimu Bilkovi.

Počas priebehu turnaja sa nám vyvíjala situácia ohľadom umiestnenia na druhej a tretej priečke rôzne, na konci sme však spoznali presné miesta. Na treťom mieste sa umiestnil po premiérovej účasti Jozef Sekereš, reprezentant šípok z Prievidze, druhé miesto patrí Erikovi Poliakovi ako reprezentantovi šípok z Brezna, ktorý neobhájil prvenstvo z predošlej sezóny a tak sa víťazom 5. Extraligovej sezóny stal Vladimír Zatko, reprezentant nitrianskeho klubu Garmond Nitra. Všetkým trom srdečne gratulujeme, všetkým, ktorí sa zachránili a pokračujú aj v ďalšej sezóne držíme palce a všetci vy, ktorí ste postúpili z oblastných líg, vitajte a tešíme sa na vás. Veríme, že vám vytvoríme "domáce" prostredie a mnoho vecí sa naučíte a zažijete.

Ďakujeme našim sponzorom, bez ktorých by súťaž na takejto úrovni nebola možná, všetkým podporovateľom, kritikom a fanúšikom za prejavenú dôveru. Budúci týždeň je medzisezónna prestávka a Extraligu v jej 6. sezóne spúšťame vo štvrtok 19. marca 2020 od 18:30h. Bavte sa šípkami.

 

Extraliga

12. kolo

video z finále

 

Loading...

 PDF

 

odovzdávanie cien

 

štatistiky sezóny tu

 

Konečné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner