Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Extraliga odohrala svoje predposledné kolo a mnoho konšpirácií a kalkulácií nadobudli presnejšie štatistiky. Keďže sezóna v Nitre trvá 12 kôl, bojuje sa vždy až do posledného kola a v Extralige to platí dvojnásobne. Poznáme už Majstra 5. sezóny? Poznáme už tých, ktorí sa do nasledujúcej sezóny prebojujú? Aj tieto odpovede sa dočítate v najčerstvejších správach Šípkarského žurnálu©, preto si nájdite zopár minút, oddychujte, čítajte a bavte sa šípkami spolu s nami.

V tomto kole sme museli riešiť situáciu s náhradníkmi, pretože kopec hráčov malo rôzne dôvody na neúčasť. A tak sme sa rozhodli použiť voľné miesta pre tých, ktorí ju ešte nehrali, sú z iných líg a aby skúsili, aké to je hrať vo výbere tých najlepších. A nesklamali. Začína sa nová éra šípkarenia, ktorej sme svedkami a to je extrémne rozširovanie tohto športu do jednotlivých menších miest, či obcí. Tento skvelý proces však so sebou nesie aj jedno veľké riziko a to spočíva práve "v hraní sa na vlastnom piesočku." Toto však už na Slovensku bolo a za takmer 20 rokov existencie šípkarskeho športu sme mali možnosť zistiť, že toto kvalitatívne ovocie neprináša a tak celá naša šípkarská spoločnosť roky prestupuje na jednom mieste, pričom okolité krajiny sa od nás vzďaľujú obrovskou rýchlosťou. Ak sa hráči uspokoja s kvalitou ich vlastnej ligy, nikam sa neposunieme a zabudnime na sedemdesiatkové priemery, ktoré budú bežné v jednotlivých ligách. Veľmi úzky počet hráčov v lige ich zahrá, ale kvôli absolútne žiadnej potrebne vzhľadom na kvalitu ostatných tieto výkony podávať nebudú a uspokoja sa aj s nižším priemerom a tento cyklus zabíja kvalitu. My sme vymysleli súťaž, v ktorej tieto výkony potrebujete pravidelne v každom zápase, či už je to v skupine alebo vo vyraďovacom pavúku a to je cesta. Ak máte záujem zlepšovať sa, zlepšovať aj vašu ligu, zlepšovať slovenské priemery a byť súčasťou tejto organizácie, dajte o sebe vedieť a vyzvyte v ďalších sezónach hráčov na vašej úrovni v súťaži, ktorá spája regióny.

Sledovať extraligovú súťaž a vývoj v tabuľke je úžasné. Rozhodnutie spred dávnych rokov hrať v jednom súťažnom ročníku tri dvanásť kolové sezóny je jednoznačne dobrým rozhodnutím, ktoré nesie napätie až do posledného kola a nespadá do stereotypu posledných kôl o nemožnosti zmeny svojej pozície. A tak sa stalo, že sme spoznali Majstra až po ukončení predposledného kola. Bodový rozdiel medzi slovenskou legendou Vladinom Zatkom a talentovaným Erikom Poliakom, ktorí sú obaja reprezentanti Slovenskej republiky, je 151 bodov. Keďže za víťazstvo v ligovom kole môžte získať maximálne 150 bodov a tri bonusové body za víťazstvo v skupine, tento rozdiel bude znamenať, že ak sa Zatko čo i len zúčastní posledného kola, stane sa Majstrom Extraligy 5. sezóny a stane historicky najúspešnejším už trojnásobným držiteľom tejto súťaže. Prvú trojku máme istú tiež a tak prekvapujúco sa do nej prebojoval pri svojej prvej účasti talentovaný šípkar z Prievidze Jožko Sekereš. V Extralige budúcej sezóny sa udrží len prvých 11 hráčov a v predposlednom kole do tejto top11 poskočil aj Igi Bilka, ktorý si vypracoval 30 bodový náskok nad ostatnými. Bodový rozdiel znamená, že ak skončí posledný v skupine a Mirko Rajnoha zo Zlatých Moraviec postúpi zo skupiny, postupuje na Bilkov úkor. Preto sledujte posledné kolo a fandite svojim favoritom. Ostatné zápasy a menšie prekvapenia si môžte ako vždy prezrieť v podrobných tabuľkách nižšie.

Po poslednom kole, ktoré nás čaká už najbližší štvrtok 5. marca, sa budú odovzdávať ocenenia. Kto chce prísť povzbudiť svojich a osobne zagratulovať a zatieskať, tešíme sa na vás všetkých o cca. 22. hodine. Bavte sa šípkami, trénujte, sledujte, fandite, ale hlavne užívajte si tento šport a tieto chvíle.

 

Extraliga

11. kolo

Loading...

 PDF

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

Žiadne udalosti

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner