Vinaora Nivo Slider 3.x

Uplynulý štvrtok sme mali možnosť sledovať Extraligové šieste kolo a veru sa bolo na čo pozerať. Chýbal nám Erik, ktorý reprezentoval na kvalifikácii PDC Q-school aj našu Extraligu, z ktorej práve on získal vstupenku na tento svetový turnaj. Ako sa mu darilo a ako prebiehalo celé extraligové kolo sa dočítate v tomto vydaní Šípkarského žurnálu.

Turnaja sa nemohol zúčastniť Erik Poliak, ktorý získal štartovné do PDC Q-school v tretej sezóne a tak reprezentoval našu Extraligu, ale aj slovenské šípky na štvordňovom turnaji v Nemecku. O kvalite turnaja svedčí aj vyše 300 najkvalitnejších súťažiacich z celého sveta, ktorí túžia získať vysnenú Pro tour kartu, aby mohli hrať najkvalitnejšie súťaže na svete v organizácii PDC. Z Česka a Slovenska sa darilo najviac Karlovi Sedláčkovi, ktorému sa práve túto kartu podarilo získať a stal sa tak prvým profesionálnym šípkarom z našich dvoch zemí v histórii na dva roky. Náš Erik si počínal podľa svojich možností, avšak súperi boli extrémne nároční. Wilem Mandigers je známy hodenou deviatkou na Darts Slovak opene 2019 a Wesley Harms ho dokonca aj vyhral, takže tieto dva turnaje boli zastavené pre Erika už v prvom kole. V piatkovom turnaji vystavil Erikovi stopku Karsten Koch, ale nedeľňajší turnaj už bol z Erikovej strany kvalitnejší. Po dvoch víťazných kolách sa prebojoval do Last128, kde bol nad sily nášho reprezentanta Lukasz Sawicki so solídnym deväťdesiatkovým priemerom. Jednotlivé výsledky boli príliš kruté voči priebehu hry, mnohokrát to bolo o nevyužití ponúknutých dablov.  Skórovanie je veľmi podobné medzi svetovou a slovenskou elitou, ale najväčším rozdielom je práve percentuálna využiteľnosť víťazných dablov. Aj vďaka Erikovi vieme, že sme ako krajina na veľmi dobrej ceste a určité časti jednotlivých zápasov sme schopní držať so svetovou elitou krok a takisto vieme, na čom najviac popracovať.

A čo naša Extraliga? Erikovu neúčasť chceli najviac využiť jeho prenasledovatelia Jožko Sekereš a Vladino Zatko. Zatko postúpil z prvého miesta, ale v skupine si svoje prvé víťazstvo v lige pripísal Miško Janík a tak získal body do tabuľky navyše. Veríme, že sa už udomácnil a odteraz to bude padať ako ho poznajú v Brezovej. Jožko Sekereš rovnako využil miesto papierového favorita a postúpil aj on z prvého miesta. O druhé miesto v skupine sa popasovali nasadený Andrej Jung a náš Janko Galbavý, ktorý lepšie zvládol vzájomný zápas a postúpil tak do vyraďovacieho pavúka. Náš Juri Vindiš nepotvrdil úlohu favorita a len veľmi málo krát sa stáva, že by nepostúpil zo skupiny, no stabilný Mirko Rajnoha a Jarino Kostelný si svoje postupové miesta ustrážili. V ďalšej skupine sa stala zaujímavá situácia, keď až traja hráči vyhrali po dva zápasy a tak krutá matematika rozhodla o tom, že náš Miloš Bédy nepostúpil na úkor náhradníka Peťka Jakubisa a Paliho Melichera. Práve Pali sa postaral o prekvapenie, keď vyradil vo štvrťfinále svojho sparinga Jarina Kostelného. Peťko Jakubis sa natrápil s Mirkom Rajnohom a len najtesnejším rozdielom postúpil do semifinále. Rajnoha sa vďaka postupu ďalej prehupol nad pásmo zostupu a po pol sezóne sa drží stále medzi elitou stredozápadného Slovenska. Vtedajší líder tabuľky, Jožko Sekereš, pohorel nad Jarinom Marečekom a po krásnom semifinálovom zápase s Melicherom postúpil do prvého tohtosezónneho finále proti Zatkovi, ktorý v plnom nasadení porazil Peťka Jakubisa. Vo finále sa tak stretli najlepší dvaja večera a pekné finále dotiahol do víťazného konca Vladino Zatko a zaslúžene sa prebojoval na čelo celkového poradia.

Ďalšie extraligové kolo sa odohrá najbližší štvrtok 23. januára od 18:30h. Príďte sa inšpirovať, fandiť a učiť sa. Tešíme sa na vás všetkých.

 

Extraliga

05. kolo

video z finále

Loading...

 PDF

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

Žiadne udalosti

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner