Vinaora Nivo Slider 3.x

Elitná extraligová súťaž odštartovala kalendárny rok 2020 svojim štvrtým kolom, v ktorom si zahrala celá základná zostava. Po sviatkoch sa páni šípkari rozbiehali trošku pomalšie, ale finálový zápas nám všetko vynahradil. Osemdesiatkové priemery na oboch stranách potešili, ale celý večer patril breznianskym šípkarom. Ak chcete vedieť viac, čítajte najčerstvejšie vydanie Extraligového šípkarského žurnálu.

Na úvod by som chcel zapriať všetkým čitateľom úspešný nový rok 2020, veľa osobných a pracovných úspechov, rovnako veľa zábavy so šípkami, o čo sa budeme snažiť aj my, organizátori šípkarských podujatí Dart clubu Nitra.

Už je zvykom, že herný komfort extraligistov pomáhajú zvyšovať markeri z juniorskej ligy a ani teraz tomu nebolo výnimkou, pretože len vďaka nim vieme skrátiť turnaj o takmer plnú hodinu, chlapci ďakujeme vám a my vám to zasa vrátime na vašej súťaži. Štvrté kolo sa navždy zapíše do dejín ako kolo, ktoré ovládli breznianske šípky, keďže sa všetci traja dostali do semifinále a ak s niekým dokázali prehrať, tak len s Vladinom Zatkom alebo len medzi sebou. Všetci nasadení hráči postúpili podľa predpokladov do štvrťfinále a po pomerne tichej skupinovej fáze sa turnaj rozbiehal na plné otáčky. Pekný počet bonusov odštartovali všetci ôsmi, ale až do finálové zápasu nepadlo rýchlejšie zatvorenie legu ako do osemnástej šípky, i keď pokusov bolo neúrekom. Z každého rožku sa ozývalo vzlykanie nad nepremenenými šancami o dvanáste, či pätnáste šípky, štvrté kolo však dablom veľmi nevyšlo. Do semifinále sa tak dostali všetci traja breznianci a šípkarská legenda Vladino Zatko, ktorý hral celý večer veľmi krásne, ale bez istoty na dabloch, čo ho stálo vysoké priemery a zbytočne zložité priebehy zápasov. Po srdcervúcom zápase medzi Zatkom a Kostelným sa tešil nakoniec z víťazstva Vladino, ale nadrel sa. V druhom semifinále sa postaral o prekvapenie Pali Melicher, keď porazil úradujúceho víťaza extraligy Erika Poliaka a hájil tak breznianske farby vo finále. A predstavte si, devätnástkový kráľ Melicher zapol mašinku a s krásnym priemerom cez 84 porazil výborného Zatka pomerne jasným výsledkom. Celý priebeh zápasu si môžte prezrieť na našom youtube a tešiť sa z nádherných šípok.

Ďalšiu šancu vidieť skvelú úroveň šípkarenia na vlastné oči budete mať už o týždeň, teda vo štvrtok 16.1.2020 od 18:30h. Príďte sa inšpirovať, fandiť a učiť sa a využite tieto príležitosti, pokiaľ sú k dispozícií. Tešíme sa na vás všetkých.

 

Extraliga

04. kolo

video z finále

Loading...

 PDF

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

Žiadne udalosti

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner