Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Extraliga pokračovala svojím tretím súťažným turnajom, ktorý sa niesol v pokojnej predvianočnej atmosfére a ako obvykle plný krásnych zápasov. Som hrdý na dobrovoľných pisárov, najmä z juniorskej súťaže, ktorí sa aktívne zapájali do zvýšenia kvality našej spoločnej extraligovej súťaže. Čo všetko sa udialo sa dočítate v týchto najčerstvejších novinkách v poslednom vydaní Šípkarskeho žurnálu 2019.

Po veľmi dlhej dobe sme privítali v našej súťaže aj Rajča a hneď si pripísal víťazný zápas. Na vyrovnanosti výkonov ešte musí popracovať, ale priestor na návrat do starej formy je obrovský. Nedarilo sa našim hráčom Jankovi Galbavému, ktorý len tesne vo vyrovnanom zápase prehral s Andrejom Jungom a takisto neprešiel do pavúkovej časti ani Miloš Bédy. Nitrianske farby tak hájil vo štvrťfinále len Juri Vindiš a svoju kvalitu potvrdil aj v tomto zápase proti spoluhráčovi z Extraligového tímu Jarinovi Marečekovi. Preto postup do semifinále bol pri hviezdami preplnenej lige krásnym úspechom. Tu nestačil na rozbehnutého úradujúceho extraligového víťaza Erika Poliaka. Krásne zápasy zohral už v skupine náš reprezentant Vladino Zatko a suverenénnym prvým miestom a skvelými bonusmi ho vyzval na štvrťfinálový zápas udomácňujúci sa perspektívny Mirko Rajnoha, ktorý zahral krásnu skupinovú fázu. Na Vladina to ešte nie je, trošku viac odvahy a skúseností a budú to za niekoľko týždňov určite vyrovnanejšie zápasy, pretože tento chlapec repreznetujúci Janíkovskú šípkarskú ligu a odchovanec zlatomoraveckých šípok na to veru má. Vladina v semifinále narazil na prekvapujúceho víťaza posledných dvoch kôl, nováčika v súťaži, Jožka Sekereša a porazil ho ako prvý hráč po siedmich víťazných zápasoch v rade vo vyraďovacej časti. Súťažné kolo bolo výnimočne kvalitnejšie počas skupinovej fázy, možno aj vďaka novému hraciemu systému s dobrovoľnými pisármi, v ktorom majú hráči dlhšie prestávky medzi zápasmi a tak majú väčšiu možnosť pripraviť sa na svoje dôležité výkony. Musím naozaj vyzdvihnúť ochotu pisárov byť súčasťou tejto súťaže, mnohí z nich prišli do Nitry len písať zápasy a vidieť na vlastné oči šípkarskú kvalitu a presne o tomto to je. Tvorme ju spoločne a tešme sa na každé extraligové kolo. Veľmi pomohli aj juniori a to ma napĺňa obrovskou hrdosťou, pretože naozaj pochopili ako to vo svete športu funguje, veď aj Federer začínal ako zberač loptičiek, milí mladí kamaráti, prajem veľa úspechov v tomto športe, pretože ste skvelí a máte na to a my sa vám budeme snažiť vytvárať také podmienky, aby nás raz v interview v Ally Pally spomenuli, že odtiaľko sme sa kopec vecí naučili a zažili.

A ako to celé skončilo? Erik Poliak porazil VLadina Zatka pomerne hladko na extraligu slabom zápase s priemermi na oboch stranách cez sedemdesiat. Zaujímovsťou tohto hracieho dňa boli finálové priemery našich skvelých juniorov, ktoré sa na Sebka Valného strane vyšplhali na takmer 71 a na strane Martinka Gaža dokonca na takmer 74. Na trinásť rokov celkom fajn.

My sme tu pre vás od 9.1.2020 v štandardnom čase a štandardnom mieste, osobne či na youtube. Sledujte Majstrvostvá sveta na NovaSport2, oddychujte, užívajte si voľno a načerpajte novú energiu, aby ste mali síl na tak nádherné výkony, ktoré tak radi sledujeme. Prajeme pokojné vianočné sviatky, veselý nový rok, mnoho osobných, pracovných a športových úspechov počas celého roka D20. Bavte sa šípkami.

 

Extraliga

03. kolo

video z finále

Loading...

 PDF

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

Žiadne udalosti

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner