Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Extraliga má za sebou prvú tretinu a na čelo celej súťažnej sezóny sa prebojoval po skvelých výkonoch Jarino Mareček. Ako v každej dobrej súťaži, aj v tomto kole nebola núdza o prekvapenia, ale aj krásne zážitky a vysokú úroveň. Viac sa dočítate v ďalšom porkačovaní Šípkarského žurnálu.

Už v základných skupinách sme boli svedkovia prekvapujúcich výsledkov, keď po prehrách s Lukim Gubom a Tomim Kurdim nepostúpil po prvý krát úradujúci šampión Erik Poliak, ktorý tak nenaviazal na skvelý úspech z poslednej kvalifikácie PDC, kde si zahral finále, tentokrát však s nešťastným koncom a podľahol maďarskému talentu Patrikovi Kovácsovi 2:6. Veríme, že Erik týmto naštartoval úspechy slovenskej vlajky na medzinárodných súťažiach a prenesie skúsenosti zo sveta aj k nám, do našej Extraligy a vy, do vašich oblastných líg.

Krásne šípky nám ukázal aj zástupca Brezovskej šípkarskej ligy, Nikolaj Bovan, keď sa mu podaril postup do štvrťfinále a získal tak dôležité body, ktoré ho zatiaľ držia v extraligových vodách aj budúcej sezóny. Dôležité body uhral aj Igi Bilka a aj on je tesne v postupových priečkach. Turnaj sa vydaril aj Števkovi Bilasovi, postup mu však ušiel len o jeden leg, keď nevyužil niekoľko možností na výhru nad skvelým Palim Melicherom, ktorý to dotiahol až do semifinále.

O dôležitosti bodov sme sa mohli presvedčiť vo štvrťfinálových súbojoch, v ktorých až tri z nich skončili najtesnejšími rozdielmi. Najväčším bojovníkom celého štvrtého kola bol určite Juri Vindiš, ktorý neprehral v celom turnaji ani jeden zápas a zaslúžene sa stal víťazom. Vo finále porazil Vladina Zatka a získal potrebné body, ktoré ho vyniesli do prvej trojky. Semifinálovou účasťou sa Jarino Mareček prebojoval na čelo priebežného poradia a stal sa tak plnohodnotným bojovníkom o umiestnenie v prvej trojke na konci sezóny. Ako to celé dopadne, budeme podrobne sledovať a podávať vám tie najčerstvejšie informácie.

Rebríček Order of merit presiahol svoj limit a tak sa v tejto sezóne zastavil na čísle 378€, ktoré si rozdelí 15 hráčov, gratulujeme.

Tento týždeň si prídu na svoje šípkari, ktorí si môžu zahrať šípky v utorok na lige v Janíkovciach, juniori vo svojej kategórii v stredu v Šípkarni u Tomku a všetci vo štvrtok v našej Nitrianskej šípkarskej lige v Pub33. Tešíme sa na vás.

 

Extraliga

4. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon júl 06 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 13 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 20 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 27 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon aug 03 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner