Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Piate kolo extraligy máme za sebou a na čele rebríčka je opäť zmena. Celý turnaj sa niesol v napínavej atmosfére, v ktorej každý jeden súťažiaci bojoval o dôležité body v celkovom bodovaní. Ako celé kolo prebiehalo, sa dočítate v najčerstvejších novinkách Šípkarského žurnálu.

V skupinovej fáze si držali kvalitu nasadení hráči a okrem Luki Gubu postúpili všetci nasadení do štvrťfinále. Luki nenadviazal na skvelé šípky z predošlého kola, keď po víťazstve nad aktuálnym lídrom Erikom Poliakom zvíťazil v skupine. O vyrovnanosti tejto súťaže preto ukazuje aj fakt, že v aktuálnom kole skončil vo svojej skupine na poslednom mieste. Všetci ostatní postúpili ďalej a štvrťfinále tak malo očakávanú kvalitu. Zápasy však boli prekvapujúco rýchle. Do semifinále postúpili prví traja z priebežného poradia a medzi top trojku sa ešte vmestil skvelý Jarino Kostelný, ktorému vyšiel turnaj naozaj výborne. V semifinále však nestačil na svojho sparinga Erika Poliaka, ktorý spoločne s Jurim Vindišom postúpili do finále. Vindiš vyradil vtedajšieho lídra Jarina Marečeka nečakane hladko a tak sme mali možnosť sledovať osobne, alebo cez priamy prenos na youtube kanály Šípky Nitra finálový zápas. Erik Poliak bol jednoznačne kvalitnejším hráčom a s krásnym priemerom tesne pod osemdesiat hladko zvíťazil a pripísal si potrebné body. Prepracoval sa tak na čelo tabuľky, avšak najbližšie kolo kvôli reprezentačným povinnostiam vynechá spoločne s Vladinom Zatkom. Uvidíme, ako ostatní súťažiaci využijú túto možnosť a znížia tak bodové straty práve na týchto kvalitných špílmachrov. Všetci máte možnosť prísť si pozrieť tieto nádherné zápasy už najbližšie kolo, ktoré sa odohrá v pondelok 7.10.2019 po 18:30 hodine.

Tento týždeň si prídu na svoje šípkari, ktorí si môžu zahrať šípky v utorok na lige v Janíkovciach, juniori vo svojej kategórii v stredu v Šípkarni u Tomku a všetci vo štvrtok v našej Nitrianskej šípkarskej lige v Pub33. Tešíme sa na vás.

 

Extraliga

5. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon júl 06 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 13 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 20 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 27 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon aug 03 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner