Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Najlepší hráči z regiónu si opäť zmerali sily a opäť to boli výkony, ktoré si naozaj príďte vychutnať osobne, stojí to za to. Mať pod nosom takúto kvalitu je unikátna príležitosť vidieť na vlastné oči tie najkvalitnejšie šípky, zažiť napätie a naučiť sa niečo nové. V druhom kole sme mali možnosť vidieť zažiariť momentálne najlepšieho hráča extraligy a tento šikovný chalan vyradil postupne všetkých členov nášho Extraligového tímu, čím si utvrdil pozíciu číslo jedna v priebežnom bodovaní. Viac sa dočítate v treťom vydaní šípkarského žurnálu.

Druhé kolo si prišli užiť všetci extraligisti aj napriek rôznym zdravotným komplikáciám, nekonečnú lásku k šípkarskému športu sme mohli vidieť u Igiho Bilku, ktorý odohral celý večer s barlami a postup mu unikol len o kúštik. Náš Ľubko Pivarč prekvapujúco nepostúpil zo skupiny, takisto aj Igi Bilka. Zatko, Vindiš a Mareček si však pozície favoritov uhájili a postup do štvrťfinále bol splnený. Vo štvrťfinále narazil náš Vladino Zatko na Erika Poliaka a Erik potvrdil skvelú formu. V semifinále vyradil nášho Juri Kinga Vindiša, aby po záverečnej dráme so zatváraním porazil aj ďalšieho člena Extraligového tímu Jarina Marečeka, ktorý nevyužil niekoľko víťazných šípok na víťazstvo v celom turnaji. Jarino účasť vo finále je však krásnym výsledkom a naznačuje jeho momentálne vysokú formu. Práve finálové účasti a zvládanie ťažkých zápasov je hlavným cieľom tejto elitnej súťaže pre všetkých jej členov.

Opäť skvele sa držali nováčikovia, klobúk dolu pred hrou Miška Jakuša zo Seneckej ligy, ktorý si pripísal hodnotný skalp v podobe nášho Ľubka Pivarča. Od víťaztsva nad Palim Melicherom ho delilo len niekoľko šípok a opäť aj preňho platí cieľ tejto súťaže v stretávaní sa v záťažových situáciách a osvojovanie si riešení. Niko Bovan z Brezovej ligy si zase ukoristil skalp legendárneho Miloša Bédyho a Pali Kunák z Janíkovskej ligy nám predviedol zatvorenie krásnych 152, čím momentálne kraľuje v rebríčku najvyšších zatvorení. Ostrielaný Luki Guba zasa získal cenné víťazstvo v skupine nad Erikom Poliakom a dokonca zvíťazil v skupine. Vo štvrťfinále však nechal vyniknúť Jarina Kostelného, ktorý sa prebojoval až do semifinále a po dramtickom priebehu podľahol Jarinovi Marečekovi najtesnejším rozdielom. Finálový zápas a celkovú štatistiku finálového zápasu si môžte prehliadnuť nižšie, no povedzte, nie sú to nádherné šípky?

Rebríček Order of merit obmedzený v tejto sezóne na 300€ má už svoje dve tretiny vyčerpané, a my predpokladáme, že ho hráči hneď v treťom kole uzatvorenia. Platí tak štatistika, že táto extraligová šestnástka spapá každé kolo takmer 100€ a zisk zo svojich bonusov tak postupne vykrýva hráčom režijné náklady na súťaž, čo je aj cieľom tohto bonusového rebríčka a to je dobré.

V Nitre si najbližšie môžte zahrať v utorok v Janíkovciach, v stredu Juniorskú súťaž v Klubovni u Tomku a vo štvrtok Nitriansku ligu v Pub33. Tešíme sa na vás.

 

Extraliga

2. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon feb 24 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv feb 27 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv feb 27 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv feb 27 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon mar 02 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv mar 05 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv mar 05 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv mar 05 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon mar 09 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv mar 12 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner