Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Všetci priaznivci šípkarenia v našom regióne mali možnosť byť na otvorení ďalšieho hracieho priestoru v Nitre, ktorý sme spustili do prevádzky začiatkom septembra. Nová šípkareň bude slúžiť na tréningy členov, extraligové, juniorské a možno aj ženské súťaže. Ako prví mali možnosť odskúšať nové podmienky naši extraligisti, ktorí sa rozrástli túto sezónu o piatich súťažiacich z rôznych oblastných líg regiónu. Ako to prebiehalo a čo máme nové, sa dočítate v prvom vydaní Šípkarského žurnálu súťažného ročníka 2019/2020.

Po letnej prestávke sme spustili ďalší hrací priestor v Nitre na šípkarenie, ktorý nám umožňuje hrať šípky kedykoľvek cez deň a nie je viazaný na žiadne otváracie hodiny. Vlastná šípkarská klubovňa je ďalším významným krokom k napredovaniu nášho športu v regióne. Všetci ste vítaní, môžte prísť kedykoľvek hrať, trénovať, tráviť príjemné chvíle so šípkami. V čo najkratšom čase spustíme aplikáciu, do ktorej sa zaregistrujete a vždy pri vstupe do šípkarni sa budete prezentovať do aplikácie, aby všetci členovia videli, kto práve trénuje a mohli sa pridať ku tréningu svojho kamoša. Všetky náležitosti, ktoré budú súvisieť s individuálnym vstupom do šípkarni zverejníme už čoskoro.

Včera sme spustili nový súťažný ročník 2019/2020 našim vynoveným projektom Extraligy, ktorá kontinuálne naviazala na prvoligový model predošlých sezón. Názov súťaže je Šípkarská extraliga Oblastných líg divízia Nitra a okrem našej ligy, sa členmi Extraligy stali ligy v Partizánskom, Brezovej pod Bradlom, Moste pri Bratislave a Janíkovciach. Projekt spájania sa tak už za niekoľko týždňov prinesie prvé plody a okrem ekonomického zázemia zastabilizuje aj prílev nových neobjavených talentov v jednotlivých Oblastných ligách, ktorí sa budú môcť porovnávať s najlepšími a týmto sa neustále posúvať dopredu a zlepšovať sami seba a tým aj svoje ligy, z ktorých vzišli. Veríme, že tento všetkým stranám prospešný projekt bude rásť do takej miery, že sa stane motiváciou všetkých šípkarov a fanúšikov nášho športu.

Hneď prvé žrebovanie, ktoré bolo bez nasadenia, náhodne vyrobilo asi tú najťažšiu možnú skupinu, v ktorej sa stretli Zatko / Poliak / Vindiš a túto smotánku si zlízol nováčik Števko Bilas. Na prvý pohľad sa možno zdá, že nemá šancu a načo hrať, keď s vysokou pravdepodobnosťou prehrá, ale kde si zahráte s týmito tromi špičkovými hráčmi v priebehu dvoch hodín a môžte ukázať čo je vo vás, prípadne sa inšpirovať taktikou a technikou. Presne tento zmysel má extraliga pre súťažiacich, ktorí začínajú, prípadne sú na nižšej hráčskej úrovni, motivovať sa a hľadať svoje limity. Nováčikmi sú reprezentanti Seneckej ligy, ktorá sa hráva v Moste pri Bratislave, Miško Jakuš a ďalším je Nikolaj Bovan, reprezentant ligy z Brezovej pod Bradlom. Obaja síce nepostúpili do ďalšej fázy turnaja, ale dojem zanechali naozaj výborný. Množstvo zavretí do 18. šípky, či vysoké zatvorenie a krásne bingo, sú predzvesťami ich vývoja, keď sa udomácnia, máme sa načo tešiť z ich šípkarského repertoáru. Prekvapením večera bola naša legenda Miloš Bédy, ktorý valcoval jedného za druhým. Stopku mu ukázal až v semifinále dvojnásobný Majster Extraligy Vladino Zatko. Ten sa stretol vo finále s predošlým Majstrom a tak vysnené finále si môžte pozrieť na našom youtube kanále Šípky Nitra. Osemdesiatkové priemery, stovky, vysoké zavretie, maximálny počet legov, proste krásnych 16 šípkarských minút. Víťazom prvého kola sa stal The Perfect, gratulujeme. Hráči odkrojili z koláča Order of Merit hneď v prvom kole takmer tretinu a po prvom hracom dni zaknihovali 96€ na bonusoch.

Šípkarská sezóna sa nám už rozbehla, preto si nájdite svoje oblastné ligy, nájdite si svoj hrací deň a užívajte si šípky či už vo svojej blízkosti, alebo u nás, kde sa môžte konfrontovať s ostatnými. V Nitre vám ponúkame Janíkovskú ligu, ktorá má svoj hrací deň v utorok, Juniorskú ligu v šípkarni na Farskej 28 s hracím dňom v stredu a Nitriansku ligu, ktorej hrací deň je už 21. sezónu štvrtok v Pub33 na Štefánikovej 33. Tešíme sa na vás všetkých v novom súťažnom ročníku. Bavte sa šípkami.

 

Extraliga

1. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon feb 24 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv feb 27 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv feb 27 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv feb 27 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon mar 02 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv mar 05 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv mar 05 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv mar 05 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon mar 09 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv mar 12 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner