Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V ôsmom kole druhej ligy sme privítali legendu slovenských šípok Ota Zmelíka. Myslíte, že sa mu podarilo zvíťaziť? A viete, kto je Gažo? Predsa chlapec, ktorý vyradil Zmelíka a my veríme, že práve v tomto zápase odovzdal Oto štafetu novej legende slovenských šípok. Tak aj o tomto sa dočítate v ďalšom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý vám prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy Nitriansky samosprávny kraj.

Druhá liga si aj naďalej udržiava záujem hráčov a v aktuálnom kole si prišlo zasúťažiť 38 športovcov. Krásny bezproblémový turnaj v duchu fair-play, dobrej a priateľskej nálady si užil každý, či už bol nováčik alebo zabehnutý "starý" harcovník. Svojou návštevou nás poctila najväčšia legenda slovenských šípok Oto Zmelík a bola radosť sledovať ho pri jeho krásnej a stabilnej hre. Pripravili sme si však naňho menšie prekvapenie a to doslova. Štvrťfinálový pavúk určil skúsenému Zmelíkovi nášho trinásťročného mladíka Gaža. Že je mladý šikovný, už sledujeme dlhšiu dobu a tak sme boli zvedaví ako zvládne zápas proti takémuto hráčovi a veru chlapec sa nezľakol. Hral si svoju hru ako ho poznáme, správne dýchanie pri každej šípky, presný rytmický náprah, dotiahnutie do rovnej ruky s kvalitným zaklopením, proste ctrl+c a ctrl+v, triple, dable a tramtaraá, asi najcennejší skalp v kariére mladého bojovníka na svete. Obrovská gratulácia.

A že turnaj nebol len o Gažovi a Zmelíkovi, ale udialo sa kopec zaujímavých faktov sa dozviete z podrobného rozpisu kola ako vždy v prehľadnej štatistike. Nitrianske farby hájilo dvadsať našich. Potešili vysoké zatvorenia a najvyšším v tomto kole bolo krásnych 151 od Maťka Červeňana, ale nestratil sa ani náš Juri Hudák so svojím zatvorením 149. Skvelý turnaj odohral aj náš Maťko Hoppan, ale krutý žreb mu opäť prisúdil aktuálnu slovenskú jednotku Martina Červeňana a ten úlohu favorita potvrdil. Turnaj vyšiel na jednotku aj Peťkovi Kubovčiakovi, ktorý hájil farby novovznikajúcej Seneckej šípkarskej lige a prebojoval sa až do krásneho semifinále. Na našej webovej stránke v sekcii Extraliga postupne pribúdajú jednotlivé oblastné ligy, ktoré sú alebo budú súčasťou nového modelu Slovenskej extraligy stredozápadnej divízie. Akákoľvek liga zo stredozápadu Slovenska môže vstúpiť do tohto hierarchického systému, preto dajte o sebe vedieť, posilnite kredit svojej ligy a majte zastúpenie prostredníctvom svojho víťaza v Kvalifikačnej lige, z ktorej je len kúsok do elitnej Extraligy.

Tento príbeh skončil už druhou finálovou účasťou bývalého skvelého šípkara Jarina Opralu a aktuálnej slovenskej jednotky Martina Červeňana. Títo borci sa stretli už v druhom vzájomnom zápase za sebou, keď predošlom kole vo štvrťfinále mal šťastnú ruku Jarino Oprala, tentokrát Jarino opäť ukazuje, že sa mu forma vracia a v peknom dynamickom finále sa stal druhý krát za sebou víťazom druholigového kola. Víťazom a všetkým, ktorí mali zo svojej hry dobrý pocit, srdečne gratulujeme a tešíme sa na ich účasť v ďalších kolách.

Najbližšie budú mať možnosť si zahrať juniori, ženy a prvoligisti, ktorí sa stretnú vo svojich kategóriách v pondelok 3.6.2019. Ak si chcete zafandiť, príďte povzbudiť skvelých prvoligistov, ktorí začínajú od 18:00 hodiny alebo sledujte náš youtube kanál Šípky Nitra naživo. Tešíme sa na vás a bavte sa šípkami.

 

2. liga

8. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner