Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 ...konečne to vyšlo. Na štvrtý pokus prelomil finálovú účasť na víťazstvo skvelý The Perfect a na čele celkového poradia máme v aktuálnej sezóne nové meno. Juniori stále po starom a ženy nepostavili súťažné kolo. Tak aj takéto momenty sme mali možnosť sledovať v pondeľňajšom hracom dni. Ak ste tu neboli, prečítajte si novinky a potešte sa pri videách z ôsmeho kola Nitrianskej šípkarskej prvej a juniorskej ligy. Toto vydanie Šípkarského žurnálu vám prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy Nitriansky samosprávny kraj.

Juniorská liga odohrala svoju ôsmu kapitolu s 12 talentami, ktorí boli rozžrebovaní v dvoch skupinách. Do ďalších štvrťfinálových bojov tak postupovala najlepšia osmička a náš okres hájili dvaja hráči, Martinko Gažo a Marko Šelmeci, ktorí sa však smolne stretli v spoločnom zápase. Lepším hráčom bol mladý Gažo a potvrdil tak úlohu favorita. V semifinále sa stretol v boji o potrebné body proti talentovanému Filipkovi Udvarosovi, pre ktorého semifinále znamenalo postup na pozíciu druhého vicemajstra priebežného bodovania. Favorit Gažo opäť potvrdil svoju pozíciu a nekompromisne už po ôsmy krát postúpil do finálového zápasu. Konečne sa do finále dostal aj úradujúci juniorský šampión z predošlej sezóny Sebko Valný, ktorý postúpil do finále pomerne jasným výsledkom proti Kajkovi Tomíkovi. Finálový zápas bol napínavý a záležalo na každej šípke. Gažo už v tomto kole Valného porazil v základnej skupine a to vo veľkom štýle, keď zatvoril nádherných 158 pri priemere cez 82 na tri šípky. Vrcholový výkon Gažo neudržal vo finále, ale aj tak šťastnejšiu ruku mal práve on, keď najtesnejším rozdielom 2:1 pri priemere 63 predčil svojho súpera a získal tak svoj siedmy titul víťaza ligového kola v sezóne. V tomto kole padlo veľa vysokých zatvorení, ktoré okorenili atmosféru pre divákov a mohli sa tak mohli tešiť zo zatvorenia 114 pre Samka Kurucza, 112 zatvoril Kajko Tomík a 105 šupol ďalší semifinalista Filipko Udvaros. Juniorská liga tak každým kolom rastie viac a viac a to je skvelý argument pre existenciu tejto perspektívnej kategórie. Ďakujeme chlapci za vaše výkony a za radosť, ktorú nám cez šípky posielate.

Už "hotoví" šípkari v prvej lige nám zase ukazujú, kam sa dajú šípky dostať na naše pomery a naozaj pre oko diváka zvádzajú napínavé a kvalitné súboje. Do vyraďovacej fázy konečne postúpil Vladino Rajnoha a veľmi dôležité body znamenajú dorovnanie bodového manka, ktoré mu chýbalo už vo vyprofilovanej poslednej pätici, z ktorej štyria opustia túto elitnú súťaž. Komu zostane v rukách Čierny Peter budeme podrobne sledovať. Naše farby hájili vo štvrťfinálových zápasoch The Legend a The King. Miloš však mal ťažký zápas proti The Perfect, ktorý potvrdil svoju skvelú formu a dominancia v zápase znamenala víťazstvo v pomere 4:1. King hral proti Zatkovi a to je naozaj ten najťažší súper, ktorého si želáte, keď vyhráte svoju skupinu, ale aj taký je športový život. King sa však nezľakol, práve naopak, zabojoval ako lev a kráľovsky zastavil Zatka v ďalšom kole. V semifinále sme tak mali len Kinga a keďže tu si ľahkého hráča nevyberiete, pavúk mu určil kráľa zo Záhoria Jarina Marečeka, ktorý sa konečne uvoľnený ukázal v plnej paráde a dotiahol to až pred bránu finále. Náš King však ukázal Jarinovi, že v tomto zápase si ide po víťazstvo, veď práve finálovou účasťou sa mohol prebojovať do celkového čela priebežného poradia a predbehnúť tak neohrozeného kráľa posledných sezón Vladina Zatka. A stalo sa, King porazil Marečeka a dostal sa tak na čelo prvej ligy a my máme historicky po prvý krát hráča v našich farbách na čele tejto úžasnej súťaže. Perfect však ešte túto sezónu nezvíťazil v celom kole a postavil sa mu do cesty aktuálny Master Slovenska v softovej kategórii Ľuboš Pivarč. Perfect je ale perfekt a šiel si za svojím. Prešiel cez Pivarča a vo finále konečne zdolal aj nášho Kinga a po troch finálových prehrách sa to na štvrtý krát podarilo v dobrom zápase na oboch stranách. Krásny zápas si môžte pozrieť na našom youtubovom kanály Šípky Nitra.

Ak si chcete zahrať aj vy, najbližšie máte túto možnosť v druhej lige, ktorá je otvorená a v ktorej si môžu zahrať aj skvelí hráči, ale aj tí, ktorí sa chcú šípkami len zabaviť, či prežiť športový zážitok alebo stretnúť svojich priateľov. Na vás všetkých, nových, ale i skalných hráčov, sa tešíme už tento štvrtok, 30.5.2019 so začiatkom turnaja o 17:45h. Registrácia telefonicky alebo osobne do 17:15h, kontakty nájdete tu. Bavte sa šípkami.

 

1. liga

8. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

8. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner