Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kto je Kostelný už vedia všetci v Nitre, Brezne, ale už aj na celom Slovensku. ...ale kto je to ten Komžík? O kom bude hlavne toto vydanie Šípkarského žurnálu, sa dočítate v článku nižšie, ktorý nám tento týždeň prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy, tradičný predajca školských a umeleckých potrieb v Nitre Školáčik s.r.o.

Presne polovica sezóny je za nami a o dôležité body a možnosť postúpiť do nového extraligového projektu prišlo zabojovať 44 súťažiacich. My sme tak otvorili ďalšie dvere do našej histórie, keď v jednom hracom týždni súťažilo až 72 rôznych šípkarov a šípkariek, neskutočné. Veríme, že ste sa všetci cítili ako doma, že sme vám, aj keď ste niektorí z ďaleka, vytvorili podmienky, aby sme sa na vás pozerali ako na "NAŠICH" a veríme, že nám zachováte svoju priazeň a spoločne tak tento úžasný šport povýšime ešte na vyššiu úroveň, ktorú si bezpodmienečne zaslúži. Ťažký turnaj spočíval najmä v postupe len prvých dvoch súťažiach aj zo šesťčlenných skupín a to znamenalo, že postúpili naozaj len tí najlepší a bolo ich šestnásť. V osemfinále hájili farby Nitry a Nitrianskeho okresu siedmi a až pätica sa prebojovala do štvrťfinále, dokonca trojicu sme mali v semifinále. Pohrebiskom nitrianskych farieb je však už dlhodobo Jarino Kostelný, na ktorého víťazstvá si už pomaly zvykáme a tak hráme snáď už len o druhé miesto ako o to víťazné. Do finále sa však prebojoval veľký talent, začínajúci šípkar, ale srdcom odhodlaný športovec, ktorý načúva, nechá si poradiť a zbiera skúsenosti nielen na Slovenských šípkarských súťažiach, so skvelou formou hrajúci Tomáš Komžík. Tento chalan hral ako starý harcovník, samé stovečky, pomerne slušné a isté zatváranie. Svoju cestu započal víťazstvom v skupine bez straty zápasu, v osemfinále vyradil Púchovčana Juriho Krcha, vo štvrťfinále Nitriančana Jarina Opralu, v semifinále ďalšieho Nitriančana, víťaza predošlého kola, Paliho Kunáka juniora, aby vo finále zohral jedno z najkvalitnejších finále druhej ligy v histórii. Obaja borci makali koľko vedeli, hlboko nad sedemdesiatkové priemery si držali obaja po celý čas, kopec stoviek, stoštyridsiatok, svižné tempo, fairplay a potrebné športové napätie, tak takéto bolo druholigové finále, ktoré predčilo svojou kvalitou aj prvoligové z pondelka, ale aj to druholigové z predošlého týždňa, veď porazený Komžík prehral s priemerom 73 a staronový víťaz Kostelný posunul hranicu najvyššieho priemeru vo finále tejto sezóny na úctyhodných 75. Finále si určite pozrite, náš youtube kanál je tu pre vás, bavte sa šípkami.

My všetci, ktorí chceme fandiť, sa stretneme na pivku či kofolke v pondelok 20.5.2019 na vystúpení prvoligistov po 18:00 hodine. V pondelok však program začína juniorskou ligou o 17:00 hodine a pokračuje ženskou ligou o 17:30h. Veríme, že si cestu nájde kopec mladíkov a žien a prežijú na vlastnej koži to pravé šípkarské. Tešíme sa na vás.

 

2. liga

6. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner