Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Šípkarský šport v Nitrianskej lige začal písať už piatu kapitolu aktuálnej sezóny a ako to už v športe býva zvykom, nebola núdza o prekvapenia, ale aj heroické výkony. Juniori spoznali nového víťaza sezóny, ženy bojovali koľko im sily stačili a v prvej lige môžme hovoriť o jednoznačnom vládcovi piateho kola. Kto to bol a čo všetko sa dostalo do šípkarského žurnálu sa dočítate práve teraz. Tentokrát vďaka ďalšiemu hrdému partnerovi Nitrianskej šípkarskej ligy, predajcovi šípkarského príslušenstva www.game-center.sk

Juniori odohrali úspešný turnaj čo do kvality, ale aj čo do počtu, keď si zahrali jedenásti a z toho dvaja nováčikovia. Samuel a Andrej, vitajte medzi nami a nájdite si svoje miesto medzi týmito "starými" harcovníkmi. Jednoznačnými vládcami svojich skupín sa stali Martinko Gažo a Kajko Tomík, ktorý bez straty zápasov a len so stratou jedného legu jasne postúpili zo svojich skupín. Kajkovi sa však vo vyraďovacej fáze nepodarilo nadviazať na svoju formu a podľahol prekvapeniu večera Nathymu Udvarosovi zo Šale. Nathy však neskončil len pri Tomíkovi, vyradil dokonca aj úradujúceho Majstra ligy Sebka Valného, ktorý však túto sezónu nepodáva stabilné výkony a tak šanca zdolať ho je o čosi vyššia ako v minulých sezónach. Nathy sa tejto šance chopil a po jasnom výsledku postúpil do finále. Súperom nebol nik iný ako aktuálny víťaz priebežného bodovania Martinko Gažo, ktorý vystavil stopku vo štvrťfinálovom zápase zlepšujúcemu sa Matúšovi Hrnčiarovi, v semifinále Adamkovi Vindišovi, ktorý konečne začína hrať svoju hru. Adamko nás potešil vysokým zatvorením 100 a 128 počas turnaja. Martin Gažo sa tak mohol opäť pokúsiť o piate víťazstvo v rade, Nathy bol však proti a tento športový multitalent si počkal na svoju chvíľu, zatvoril víťazný double a stal sa len druhým víťazom ligového kola tejto sezóny. Víťazstvo ho vynieslo na tretie miesto priebežného poradia a spolu s bratom Filipkom zatiaľ jasne bránia vstup do prvej trojky najlepších.

Ženská liga odohrala vo štvorici asi najvyrovnanejší turnaj aký som kedy videl. Každá súťažiaca vyhrala aspoň dva zápasy a veruže aj jednotlivé legy boli veľmi napínavé až do posledných šípok a finálový zápas taktiež. Betka s Luckou si zahrali do sýtosti a užívali si tento zápas celú pol hodinku. Šípky v génoch nakoniec potvrdila Betka, keď vytúženým záverečným doublom si užila svoje premiérové víťazstvo, gratulujeme. Dievčatá a ženy, pridajte sa aj vy a využite možnosť zahrať si šípky a stráviť príjemný večer so športovou, ale aj priateľskou atmosférou, je to pre vás.

Prvú ligu začínam zbožňovať každým kolom viac a určite aj všetci, ktorí fandia, sledujú každučký zápas, pretože každý jeden zápas je tak dôležitý a rozhoduje o dôležitých bodoch. Dnešný turnaj vyšiel nášmu Vilkovi Hrnčiarovi vzhľadom na možnosti na výbornú, keď postup zo skupiny je neskutočným úspechom. Keďže táto liga je však plná stopiek, hneď v prvom vyraďovacom zápase narazil na Vladina Zatka, ktorý nekompromisne dokázal svoju prevahu. Svoj prvý zápas získal konečne aj Vladino Rajnoha a veríme, že odteraz to na nás vybalí, ako sme na neho zvyknutí. Ďalší z našej enklávy, The Legend, sa prebojoval až do fantastického semifinále a vo vysokom tempe zápasu nakoniec podľahol najtesnejším rozdielom The Perfect z Brezna, ktorý si zahral už svoje druhé finále za sebou. V druhom semifinále sme mali nášho ďalšieho zástupcu The Kinga a po postupe cez Vladina Zatka si užil finále úplne naplno. Tento zápas musíte vidieť, bol to zápas len o Vindišovi. Prvá devina s priemerom 104, spolu hodených 12 stoviek, samozrejmosťou bingo, vysoké zatvorenie 121 a jeden leg do dvanástej šípky s výsledným priemerom cez 80 a potrebných 16,5 šípky v priemere na jeden leg, vitaj doma The King, srdečne gratulujeme ku krásnemu zápasu.

A takto si tu žijeme, takto sa zabávame so šípkami a takéto zážitky si snažíme zachovať. Aj vy všetci máte rovnakú možnosť, pondelky sa príďte pozrieť na profíkov a štvrtky to skúste sami, v našej Nitrianskej šípkarskej 2. lige, ktorá je aj pre vás. Už tento štvrtok, 9.5.2019 s registráciou do 17:15h a so začiatkom turnaja po 17:45h. Tešíme sa na vás všetkých, skalných i nových hráčov.

 

1. liga

5. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

5. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Ženská liga

5. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner