Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

"Ženská liga v klasických šípkach spustená." Týmto konštatovaním sme zahájili tretie kolo Nitrianskej šípkarskej ligy, ktoré začalo písať svoju ďalšiu novú etapu a my veríme, že tento projekt so ženskými hráčkami bude len a len populárnejší a aj táto krajšia časť ľudstva sa zamiluje do šípkarského športu. Nitrianska liga tak v tejto sezóne spustila už svoju štvrtú ligu a pod celkový systém spadá Prvá, Druhá, Juniorská a Ženská liga. Aj vďaka nášmu hraciemu priestoru v Pube 33 v Nitre, ktorý sa obrovskou mierou zaslúžil o rozvoj šípkarenia v Nitre, si môžte prečítať tieto myšlienky o šípkach z nitrianskeho regiónu v ďalšom vydaní Šípkarského žurnálu.

Ženská liga spustila svoje prvé kolo vo štvorici s dvoma novými hráčkami. Hrací systém bol nastavený vzhľadom na čas a povinnosti dievčat na dlhý formát v skupinovej fázy, z ktorého vyšla historicky prvou víťazkou naša skalná hráčka a môžme verejne prezradiť, že dlhodobo najlepšia nitrianska šípkarka Monika Krupová, ktorá si pripísala dôležité body do celkovej tabuľky. Dievčatá, vysokoškoláčky, slečny, či ženy v domácnostiach, máte priestor pre vlastnú sebarealizáciu na jednu - dve hodinky raz do týždňa, vždy v pondelok od 17:30h. Je to pre vás, vybehnite si von, zažite niečo nové, stretnite sa kamarátkami, zasúťažte si so šípkami a vyhrávajte svoje zápasy s úsmevom na tvári.

Juniorská liga je už vyzretejším projektom a stabilná účasť, tentokrát s desiatimi chlapcami, nám do vyraďovacej fázy vyprofilovala najlepšiu štvorku večera, o ktorú sa postarali bratia Udvarosovci, úradujúci Majster ligy Sebko Valný a aktuálny líder priebežného poradia Martinko Gažo. Obaja lídri svoje zápasy zvládli lepšie, aby sa mohli pobiť o veľmi dôležité body v spoločnom zápase vo finále. A že to bolo finále ako z veľkej knihy, svedčia aj priemery oboch hráčov. Martinko uhral krásnych 68 a Sebko s takmer 64 predviedli, že táto liga má naozaj zmysel a posúva šípky už v tomto veku do vyššej úrovne. Je len otázkou času, kedy títo chalani presedlajú do seniorských súťaží, v ktorých sa budú cítiť úplne prirodzene a uvoľnene, veď ich hracie priemery sa v pohode vyrovnajú, prípadne aj predbehnú, hraciu úroveň niektorých seniorských súťaží. Skvelá práca všetkých chlapcov, ktorí pravidelne navštevujú túto ligu a využívajú tak možnosť hrať šípky vo svojej kategórii a konfrontujú sa medzi rovesníkmi, klobúk dole.

Prvá liga nám začína pomaly ukazovať rozdiely v hracej forme niektorých hráčov. Chytiť sa stále túto sezónu nevedia Vladino Rajnoha, Tripple daddy a The Jumper a okupujú zatiaľ zostupové priečky. Sezóna je však zatiaľ len vo svojej prvej štvrtine a my sa tešíme na ich nájdenie stratenej stabilnej formy z predošlých sezón a nádherné výkony aj na youtube a možno aj vo finále. Naopak, veľmi príjemným prekvapením je forma Paliho Melichera, ktorý na svojej ceste turnajom zdolal aj svojho sparinga Erika The Perfect Poliaka v dramatickom nádhernom zápase najtesnejším rozdielom. Videjko si môžte vychutnať na na našom youtube. Tento večer však bol aj ešte o niečo lepší v stále stabilnej forme hrajúci reprezentant nováckej šípkarskej školy Peter MC Jakubis, ktorý zastavil najskôr dobre našliapnutého Tomi Kurdiho, v semifinále práve Paliho Melichera, aby si to vo finále rozdal s najlepším hráčom ligy, niekoľkonásobným Majstrom Slovenska, legendárnym Vladinom Zatkom. Vladino ukázal stopku najskôr Jurimu Waldézovi Valnému a musel vytiahnuť až zázračné zatvorenie 164 a len tesne zvíťazil. V semifinále opäť narazil na svojho sparinga Juriho The King Vindiša a opäť bolo potrebné nádherné zatvorenie 139. A finále? Tu sa nám hráči trošku trápili a s pomerne nízkymi priemermi 70 ku 63 zvíťazil slabší priemer, ale tešil sa zo svojho prvého vyhratého prvoligového kola práve skvelý Peťo Jakubis. Každé víťazstvo nad Zatkom poteší, obvzlášť to finálové, gratulujeme.

Najbližšie si môžte prísť zahrať už tento štvrtok 18.4.2019 na tradičný Benefičný turnaj dvojíc, takže druhá liga má ligovú prestávku a tretie kolo odohrá vo štvrtok 25.4. Prvá liga, juniorská a ženská liga, bude zase pauzovať na Veľkonočný pondelok a ďalšie, t.j. štvrté kolo si užijú hráči, hráčky a diváci v pondelok 29.4. Tešíme sa na vás.

 

1. liga

3. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Juniorská liga

3. kolo

Loading...

PDF

video z finále

 

Ženská liga

3. kolo

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner