Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Súťažiaci v druhej lige si zašportovali so šípkami v novom systéme vlastného hracieho dňa a celým večerom nás sprevádzala spokojná atmosféra s dostatkom priestoru na hranie a trávenie svojho voľného času. Od Púchova až po Nové Zámky a od Bratislavy až po Brezno boli zastúpení šípkari v tomto kole a bol to zážitok vidieť na jednom mieste rôzne techniky, taktiky, úroveň a skúsenosť tak rozdielnych šípkarskych škôl. Čo všetko sa udialo, sa dočítate práve teraz, v aktuálnom vydaní šípkarského žurnálu, ktorý vám prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy predajca najlepších kufrov na Slovensku www.kufrujte.sk.

Nitrianski šípkari dostali v druhom kole celkom solídnu nakladačku, keď sa z dvadsiatich súťažiacich prebojovali do záverečnej osmičky len dvaja. Skvelý Pali Kunák junior, ktorý sa vyšplhal po chrbte svojho Originálu v osemfinále a jednohviezdičkový Majster Ligy Jarino Oprala, ktorý hral po dlhšom čase. Súperom mu bol zdatný hráč a ten veru túto sezónu v Nitre ešte nenašiel premožiteľa, fantastický Jarino Kostelný z Breznianskej šípkarskej školy. Na tohto chlapca sa dá pozerať dookola, tá ľahká technika, vždy strojovo presná, pre oko diváka absolútna šípkarská prehliadka, sledujte jeho videá na našom youtube, veľa sa z nich naučíte. Prekvapením večera bol určite výkon Bratislavčana Maťka Krakovského, ktorý porazil nášho Paliho Kunáka juniora v semifinálovom zápase. Obaja hráči sa však veľmi dobre poznajú, keďže obliekajú spoločný dres šípkarského klubu Dart Club Janíkovce. Šťastnejším bol tentokrát Krakovský a mohol si tak zahrať svoje prvé finále aktuálnej sezóny. Druhým finalistom sa stal spomínaný Jarino Kostelný, keď pomerne jednoznačne zdolal Mariana Kvasničku v semifinálovom zápase s priemerom nad 70. Podobne sa držal aj vo finále a len tesne, kvôli trošku slabšiemu dablovaniu, minul rovnaký hrací priemer, s ktorým by sa určite nestratil ani v unikátnej prvej lige. Celý zážitok finálového zápasu si môžte prezrieť tu.

Na youtubovom terči sa nám odohral historicky prvý čisto ženský zápas medzi novými hráčkami na okruhu, zástupkyňou nitrianskych farieb Alenkou Opralovou a talentovanou zverenkyňou trénera Mariána Kvasničku púchovskou reprezentantkou Veronikou Krchovou. Zápas nemal potrebnú šípkarskú kvalitu, ale nechýbala mu bojovnosť, športová atmosféra a samozrejme ženské zastúpenie. Najvyššie zavretie večera dosiahol v osemfinálovom zápase proti Jožkovi Prochászkovi Jarino Oprala, keď sa mu podarilo zatvoriť víťazný checkout zápasu 135 učebnicovým spôsobom SB/60/B. Aktuálneho kola sa zúčastnilo 34 súťažiacich a veríme, že tento počet si zachováme aj do budúcna, prípadne porastie záujem o takéto krásne podujatie. Najbližšia možnosť zahrať si bude už najbližší štvrtok, kedy si zahráme Veľkonočný benefičný turnaj dvojíc. Viac informácií už v najbližších dňoch. Diváci a šípkuchtiví fanúšikovia môžu prísť fandiť svojim favoritom už v pondelok 15.4.2019, kedy sa otvorí ďalšie kolo prvej ligy a určite nám ponúkne to krásne predstavenie, po ktorom túžime. Samozrejmosťou sú ďalšie dve sprievodné ligy, talentovaní juniori so začiatkom od 17:00 hodiny a ženské zastúpenie v Ženskej lige od 17:30h. Tešíme sa na vás všetkých. Bavte sa šípkami.

 

2. liga

2. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

štv jún 20 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon jún 24 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga + Juniorská liga + Ženská liga: 12. kolo
uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner