Vinaora Nivo Slider 3.x

Posledné hracie kolo tejto sezóny a celého súťažného ročníka 2018/2019 v kategórii 2. liga máme za sebou. Pokojná, priateľská ale súťaživá atmosféra nás sprevádzala celým turnajom vrátane záverečného vyhodnotenia 20. sezóny. Kto si čo uchmatol a kam postúpil do ďalej sezóny sa dočítate v aktuálnom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý nám tento týždeň prináša náš dlhoročný podporovateľ a hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy tlačiareň a kníhviazačstvo Garmond Nitra.

Posledného kola 2. ligy sa zúčastnilo 29 šípokchtivých športovcov a čakal nás hrací formát rozdelený na šesť skupín, takže si každý zahral do sýtosti. Víťazi skupín hájili nitrianske farby len dvaja, Števko Krupa a Pali Kunák junior, ktorým sa turnaj vydaril na výbornú. Junior mohol dokonca pri určitej konštelácii získať majstrovský titul, no nakoniec k tomu chýbali až tri víťazné zápasy. Hráči z púchovskej šípkarskej školy opäť nesklamali a poctili nás svojou hrou, podarilo sa im počas tejto sezóny zúčastniť 48 krát. Svoje šikovné ručičky opäť predviedol talent zo Zlatých Moraviec, Oliver Novotný si zahral finále už po druhý krát v rade. Technika odhodu a mentálna rovnováha predurčuje tohto hráča na vynikajúcu šípkarskú budúcnosť a my veríme, že využije aj naše možnosti kvalifikovať sa medzi hru s najlepšími.

Nitra mala zastúpenie vo vyraďovacej fáze len v siedmich hráčoch a štvrťfinále dokonca len trojica. Turnaj sa veľmi pekne vydaril Jankovi Galbavému, starému harcovníkovi, ale aj Tomimu Komžíkovi, novému objavu, ktorý si už túto sezónu finále raz zahral. Štandardný kvalitný výkon ukázal aj Pali Kunák junior a tak koliesko v ohni bolo silné a my sme dúfali, že uvidíme vo finále nášho hráča. Pali však neprešiel cez zlepšujúceho sa Števka Bilasa, ktorý využil skúsenosti z predošlých prvoligových zápasov a zastavil pomyslenie na majstrovský titul aktuálnej dvojke priebežného poradia. Janko Galbavý a Tomi Komžík svoje zápasy zvládli, smolne sa však stretli v semifinále. Bolo tak jasné, že nitrianske farby budú mať finálové zastúpenie. Tento ťažký zápas perfektne zadabloval Tomi Komžík, medzihra síce patrila Galbavému, ale slabučké zatváranie zmarilo pomyslenie na finálovú účasť. Na druhej strane vyradil všetko, čo sa dalo, vo výbornej forme hrajúci Oliver Novotný a tak nás čakal napínavý a dramatický zápas. Finále sa však chlapcom veľmi nevydarilo a opäť s priemermi pod hranicou 60 bodov nám divákom nepredviedlo očakávané šípkarské divadlo. Šťastnejšiu ruku mal Tomi a tak si pri svojej druhej finálovej účasti pripisuje premiérové víťazstvo.

Body boli rozdané a my sme už len konštatovali jednotlivé pozície. Celú sezónu si môžte podrobne prezrieť v ukončenej koncosezónnej tabuľke. Majstrom 2. ligy sa stal najkvalitnejší hráč celej 20. sezóny Jaroslav Kostelný, 1. vicemajstrom náš Pali Kunák junior a titul 2. vicemajstra zostal v rukách Mariána Kvasničku. Všetci traja majú možnosť súťažiť v budúcocezónnej Extralige a hrať s najlepším. Ďalšie dve miesta sú určené do novovznikajúcej Kvalifikačnej ligy a pozvánku získali Jarino Oprala a Janko Pauliak. O celom systéme vás budeme podrobne informovať počas letných mesiacov. Stále platí, že ligy, ktoré by mali záujem vstúpiť do Slovenskej Extraligy stredozápadnej divízie, majú možnosť počas mesiaca júl kontaktovať organizátora tejto súťaže, Občianske združenie Dart club Nitra a jeho štatutára Jaroslava Opralu na telefónnom čísle 0903952398. Budeme veľmi radi, ak sa stane aj vaša, či už menšia, alebo väčšia liga, súčasťou hierarchického súťažného systému a bude sa dať práve z vašej ligy postúpiť "vyššie".

Ligové súťaže máme ukončené v kategóriách Juniori a 2. liga. Posledné kolo odohrajú v pondelok ženy a prvoligisti, preto všetci, ktorí si chcete prísť pozrieť skvelé šípky, srdečne vás pozývame na prvoligové zápasy do Pub33 v Nitre od 17:30 hodiny, alebo nás sledujte na našom youtube kanále Šípky Nitra. O týždeň vo štvrtok, 4.7.2019, ukončíme súťažný ročník 2018/2019 posledným turnajom s názvom Nitriansky pohár 4 a vyhodnotíme aj túto celoročníkovú súťaž. Tešíme sa na vás. Bavte sa šípkami.

 

2. liga

12. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon dec 09 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv dec 12 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv dec 12 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra
pon dec 16 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga
štv dec 19 @17:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská juniorská liga
štv dec 19 @18:30 - 12:00AM
Šípkarská Extraliga divízia Nitra

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner