Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Aktuálne šieste kolo Nitrianskej šípkarskej ligy zažilo v úžasnej športovej atmosfére 53 hráčov a burcovanie za skvelými výkonmi začalo už v juniorskej lige a vyvrcholilo najvyšším finálovým priemerom v histórii našej ligy. Na čele juniorskej a druhej ligy máme Nitrančanov rôznych generácií a to je pre nitriansky šport na parádu. Kto, s kým, ako, to všetko vo vašom vydaní ďalšieho šípkarského magazínu, ktorý nám v tomto kole prináša ubytovanie Penzión Eliška v Štiavnických Baniach.

Na úvod by sme chceli upozorniť na zmenu ohľadom termínu 4. Nitrianskeho pohára, ktorý sme vzhľadom na veľký turnaj Darts Slovak Open v Šamoríne, presunuli práve do tohto týždňa. Preto najbližšie dva štvrtky bude liga pokračovať svojím siedmym a ôsmym kolom, 4. Nitriansky pohár sa odohrá štvrtok 21.2.2019 od 17:30 hodine. Ďakujeme za pochopenie.

Juniori sa stretli v počte osem hráčov a tak zo systému dvoch skupín postupovali z každej dvaja najlepší. Turnaj sa vydaril najmä Filipkovi Udvarosovi a Martinkovi Gažovi, ktorí zvíťazili vo svojich skupinách a zvládli aj semifinálové zápasy. Finále si tak zahrali tí najlepší zo šiesteho kola, pričom Gažo hral už svoje tretie finále v rade. Svoju účasť pretavil do druhého víťazstva v celom turnaji a dostal sa tak na čelo celého priebežného bodovania 19. sezóny Nitrianskej šípkarskej ligy vo svojej kategórii. Finálový zápas si môžte prezrieť na na šom youtube kanále tu. Príjemné pozeranie.

Druhú ligu si užívalo 38 športovcov, avšak dvaja z nich nebudú mať na toto kolo tie najúžasnejšie spomienky. Paradoxná situácia nastala v dvoch skupinách, v ktorých zvíťazili až traja hráči v troch zápasov a tak na postup nestačili ani tri vyhraté zápasy zo štyroch možných. Tento čierny peter zostal v rukách nášho The Legend a skvelého Sebka Valného. Snáď im to šípkarská vesmírna spravodlivosť raz vráti v situácii, keď to budú najviac potrebovať. Najvyššie skupinové zavretie si pripísal na konto Robino Gális, keď sa mu podarilo zatvoriť 112 na tri šípky. Turnaj ako remeň odohral Maťko Krakovský, keĎ to dotiahol až do semifinálového zápasu, v ktorom podľahol neskoršiemu víťazovi. Stabilnú formu predvádza náš Gejza Pereszlényi, ktorý ovládol celú skupinu a postúpil do vyraďovacej fázy ako víťaz skupiny. Tu sa však jeho cesta skončila na šípkach Adamka Beráneka z novozámockej šípkarskej školy. Hviezdil aj zahraničný hráč a odchovanec českých šípok Jardo Šuranský, keď prehral svoj prvý zápas až vo finále. Záznam z finále sa nám však nevydaril a tak priemery hlboko pod 60 si nebudeme môcť užiť na videu, nebude to až taká strata, utrápených 4:3 a potrebné body na opätovný postup do prvej ligy si pripisuje na svoje konto Norbi Keszi, ktorý zvíťazil už po druhý krát pri svojej druhej účasti v tejto sezóne a má tak zatiaľ ako jediný 100%-nú bodovaciu úspešnosť.

Cítiť sa v priestore ale aj v zápase ako doma, to je to, čo je potrebné, aby ste ukázali svojej maximum. Konečne na svoje šikovné ručičky doľahol aj tento pocit pre The Perfect a ovládol celé šieste kolo prvej ligy. Erik The Perfect Poliak bol unikátny v semifinálovom zápase, ktorý trval 10 minút a o kúštik pridal ešte aj vo finále, ktoré sfúkol za 8 minút. Pripísal si historicky najvyšší priemer v Nitrianskej šípkarskej lige, ktorý ukazuje skvelú hodnotu 85,89. Jeho súper však nebol ďaleko, Juri The King Vindiš prehral s priemerom takmer 82 a to je už kruté prehrať 4:0 s takýmto číslom. The Perfect má však svoju budúcnosť celú pred sebou a veríme, že aj naša liga prispeje k jeho kvalitatívnemu rastu. Vyšvihol sa tak na priebežné tretie miesto. Po pol sezóne sa nám už ukazuje aj pásmo zostupu, preto veríme, že chalani zapnú bušiť naplno a zabojujú ešte o miestenku v tomto skvelom prvoligovom projekte.

Juniorská a druhá liga sa teší na všetkých nových hráčov, ktorí zvažujú, či prísť alebo neprísť. Vedzte, že určite prísť. Je to šport, je tu preň vytvorený priestor a preto využite túto možnosť a príďte si zahrať. Najbližšie si môžte zahrať a zasúťažiť vo štvrtok 7.2.2019 v klasickom trojligovom systéme. Juniori od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga pre ženy a mužov so začiatkom od 17:30 a prvá liga od 18:00 hodiny. Prosíme každého hráča, aby dodržal povinnú registráciu maximálne 15 minút pred začiatkom jednotlivých líg. Osobná alebo telefonická registrácia pre mládež je do 15:55 a pre druholigistov je do 17:15 hodiny. Tešíme sa na vás všetkých nových, ale aj skalných súťažiacich.

 

1. liga

6. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

2. liga

6. kolo

Loading...

PDF

 

Liga juniorov

6. kolo

Loading...

PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner