Vinaora Nivo Slider 3.x

Hráči Nitrianskej šípkarskej ligy odohrali v počte 52 športovcov predposledné kolo 18. sezóny a kopec pozícií sa už uzavrelo. Poznáme už všetkých majstrov svojich líg, ale pozície vicemajstrov ešte musia počkať do posledného kola, ktoré sa uskutoční už najbližší mikulášsky štvrtok 6.12.2018.

Juniorská liga sa nám už zabehla a pravidelne si chodí zahrať priemerne 9 mladíkov. Sme veľmi radi, že mladí hráči naberajú súťažné skúsenosti aj na domácej pôde a tak si začínajú formovať dôležitú mentálnu odolnosť, aby po určitom čase hrali bez napätia a zbytočného rešpektu a my sme mohli sledovať ich skutočnú kvalitu a tá veru rastie. Príkladom je Sebko Valný, ktorý svojou kvalitou má na dosah dokonca prvoligovú kvalitu šípkarenia v širokom nitrianskom regióne. Rastie naďalej aj Martinko Gažo, Filipko Udvaros, ktorý musí ešte zlomiť strach z postupu do finále a prelomiť tak semifinálové smolné zápasy a poviem vám, tento chlapec je talent ako remeň. Krásnu pozíciu majú aj chlapci Samko Kurucz a Adamko Vindiš, ktorí sa v poslednom kole pobijú o pozície možno aj 1. vicemajstra, ale určite zvedú boj o krásne umiestnenie na pozícii 2. vicemajstra. Vždy je obohatením aj účasť úžasného Miška Chovanca, škoda že nie je možné vzhľadom na vzdialenosť, aby navštevoval tento projekt častejšie, no treba vzdať veľkú poklonu aj trom účastiam počas sezóny, ale tento Žilinčan má potenciál. Náš Filipko sa v semifinále držal a hral dobre, uchmatol aj leg, ale Miško predsalen potvrdil o niečo väčšie skúsenosti. Druhé semifinále zviedli Martinko Gažo a Sebko Valný, tu však dominoval lepší Valný. Finále bola doťahovačka, škoda, že sme nestihli zaznamenať finálový priemer, pričom hrali na krásnom diváckom terči. Šťastnejšiu ruku na konci mal Valný a získal ďalší víťazný skalp sezóny.

V druhej lige už štvrtý krát v rade je vo finále Jakubis, ktorý ukazuje celú sezónu svoju jednoznačnú dominanciu a jeho miestenka tam, kam patrí, je už istá a my sa veľmi tešíme na úžasné zápasy, ktoré nám predvedie v prvej lige 19. sezóny. Tentokrát však hral jeden hráč ako kedysi dávno, dovolím si tvrdiť, že si na takúto jeho hru ani nepamätám. Nádherný druholigový finálový priemer takmer 73, prvá devina s priemerom 94 a 67% zatváranie schovalo aj úroveň prvej ligy. Vitaj The Legend späť. Jakubis však nebol o veľa slabší, priemer na tri šípky 71, prvá devina takmer 80, ale ale ale, tie dable trable, všetci to poznáme. Naozaj nádherné predstavenie na diváckom terči, gratulujeme a ďakujeme. Celý priebeh ligy si môžte podrobne preštudovať ako vždy v úžasných štatistikách nižšie.

Prvá liga bola tentokrát v zložení 12 hráčov a chýbal Zatko, takže priestor tu bol. Záchrannú brzdu na prvoligové zotrvanie aj v budúcej sezóne zatiahol Robino Danáč a peknou hrou ako ho poznáme, poskočil nad pásmo zostupu. Kto je najväčší bojovník? O tomto by sa dali viesť veľké polemiky, ale ja si nemôžem pomôcť, za mňa jednoznačne Andrej "Tripple daddy" Jung. Preštrikoval sa ťažkými zápasmi až do finále. Možno nebol ani lepší, alebo najlepší, ale chcel určite najviac. Štvrťfinále s Hlavatým ťažkých 5:3, semifinále s Bilkom ešte ťažších 5:4 a finále prehrával už 4:1, a nakoniec nešťastná prehra 5:4, ale naozaj vybojované. Tripple daddy hral finále naopak s hráčom, ktorého považujem za najpokojnejšieho a najsústredenejšieho a tým nie je nik iný ako Waldéz. Naopak treba uznať, že vyhrával 4:1 a všetko jasné, ale potom Tripple daddy zahral čarovné tri legy so 100% zatváraním a zrazu 4:4. Na Waldézovi to však nebolo vidieť a hral, ako keby zápas ešte len začínal a konečne zvíťazil v celom kole ako len tretí hráč v prvej lige. Proste krásne.

Na najbližšom kole bude odovzdávanie cien a prebiehať bude po skončení jednotlivých líg. Juniorské slávnostné odovzdávanie sa predpokladá medzi 18:00 a 19:00 hodinou, druholigové fanfáry zaznejú okolo 22:00 hodine a prvoligové glorifikovanie predpokladáme na 23:00 hodinu. Všetci hráči, ktorí budú ocenení, sa musia zúčastniť záverečného ceremoniálu, v inom prípade im ceny odovzdané nebudú. Poprosíme hráčov, aby kvôli slávnostným fotografiám prišli v dresscode, ktorý je napriek tejto výzve iba odporúčaný. Rád by som vás požiadal, aby ste si aj vy ostatní spravili čas a zostali tentokrát trošku dlhšie a zatlieskali tým, ktorí vás porážali celú sezónu. Budú tabuľky, bude takmer 50 ocenených, bude hlasité rozhodovanie zápasov a samozrejme bude tá naša šípkarská atmosféra, kvôli ktorej sa pravidelne stretávame.

Posledné dvanáste kolo odohráme teda vo štvrtok 6.12.2018. Juniorská liga so začiatkom od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga od 17:30 hodine a profíci v prvej ligy odhádžu svoje prvé šípky po 18:00 hodine. Registrácia osobne alebo telefonicky maximálne 15 minút pred začiatkom. Tešíme sa na vás všetkých, nových a skalných hráčov a hráčky.

 

1. liga

11. kolo

Loading...

PDF

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

11. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

11. kolo

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

ned aug 18 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga
uto aug 20 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 20 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
ned aug 25 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga
ned sep 01 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner