Vinaora Nivo Slider 3.x

Desiate kolo Nitrianskej šípkarskej ligy si prišlo užiť 49 hráčov a ako sme zvyknutí, atmosféra bola skvelá, tentokrát výnimočne až do finálových zápasov oboch seniorských líg. Desiate kolo sa stalo korisťou všetkých víťazov v priebežnom bodovaní, takže v každej lige zvíťazil ten najlepší hráč nielen tohto kola, ale aj celej sezóny. Ako to celé prebiehalo a či sa vám oplatí prísť aj nabudúce sa dočítate práve v tomto vydaní šípkarského žurnálu.

Či sa vám oplatí prísť aj nabudúce? Samozrejme - jasné - určite!!! Ak sme jeden tím a všetci prispejú svojou rukou k dielu, potom je tento projekt tak úspešný akým sa aj stal. Dobrovoľné zapisovanie zápasov, plnenie si povinností písať zápasy, pomoc s organizáciou, rozosievanie dobrej nálady a hlasité užívanie si jednotlivých zápasov v roli diváka, to je to pravé športové, šípkarské.

Čo juniori? Na druhú priečku priebežného poradia sa prepracoval talentovaný Filipko Udvaros a do finále tohto kola sa prebojoval aj člen tímu Dart club Nitra juniors Martinko Gažo, ktorému sa to podarilo po prvý krát v kariére. Jeho drina a entuziazmus, s ktorým pristupuje ku tréningom, ale aj súťažným zápasom, konečne priniesla svoje ovocie a doprialo mu takúto vzácnu odmenu. Držíme palce. Prekvapil aj Marko Šelmeci a to účasťou až v semifinále, keď prekvapujúco v roli outsidera vyradil skvelého Samka Kurucza. Najvyššiu kvalitu potvrdil najlepší junior Sebko Valný a neohrozene kraľuje celej juniorskej lige.

Druhá liga odohrala jeden z najkvalitnejších a priebehovo najčistejších kôl tejto sezóny, keď všetko za pomoci aj dobrovoľníkov prebiehalo hladko. Stúpajúcu tendenciu cítiť na ženskej hráčke Alenke Opralovej, ktorej sa podaril husársky kúsok v podobe troch víťazstiev v skupine a postup medzi najlepšiu šestnástku bol už istý. Ligové kolo sa vydarilo aj Palimu Kunákovi, ale aj Sebkovi Valnému, ktorý hrá už na úrovni seniorskej kvality druhej, a možno už aj prvej nitrianskej ligy. Je úžasné sledovať tú istotu, tú čistotu techniky, ktorou hádže a rozmýšľa a cítiť, že to má zmysel a že práve on je ten produkt, ktorý chceme dosiahnuť, veríme však v mnoho ďalších "Sebkov Valných", nech sa môžu pochváliť na víťazných stejdžoch v Anglicku a veľkých svetových turnajoch, že začínali práve v nitrianskej juniorskej, druhej alebo aj prvej lige. Podávajme všetci pomocnú ruku práve tejto kategórii hráčov, podporujme ich materiálne, finančne, emočne a fanúšikovsky, nech nám rastú do kvality, aby neskôr strhli davy a lavína šípkarov sa spustila konečne aj v tejto krajine. Celý priebeh si môžte podrobne preštudovať v úžasných štatistikách, finále si zahral po veľmi veľmi dlhej dobe aj náš The legend, ktorému šípky začali opäť chutiť. Najlepším v tomto kole bol však hráč z Novák, skvelý Peter "MC" Jakubis. Nebola to preňho prechádzka dokonalými zápasmi, ale ako ostrieľaný šípkarský harcovník ustál všetky nástrahy a zaslúžene zvíťazil, čim s dostatočným náskokom sa stal už istým prvoligovým hráčom najbližšej sezóny.

Čo prvoligisti? To musíte len vidieť. To je tak krásne, keď všetky zápasy už v skupinovej fázy majú svoj kvalitatívny náboj a úroveň zápasov v skupinách sa rovná kvalite semifinálových alebo finálových zápasov. Vo finále samozrejme Zatko, takže na tejto ceste bol odpálený náš Rajčo a potom Tripple daddy. Čo sa však dialo na druhej strane pavúka? Vyrovnanosť hráčov neumožnila nájsť jednoznačného favorita a tak sa chlapci museli vytiahnuť k najlepším výkonom a využiť tú stranu pavúka, v ktorej nie je práve úplne inde hrajúci Vladino Zatko. Túto možnosť najskôr využil Valný s Bilkom a v semifinále Waldéz prekonal práve The Jumpera a hotoval sa na Zatka. Finále bolooooo... wow, konečne kopec divákov, tabuľky s nápismi v rukách, caller s mikrofónom, prenos na obrazovku a povzbudzovačky. Najskôr Začal Zatko a potom sa diváci priklonili na stranu Waldéza a otočil na možných 2:4. Zatko sa však postavil, prehovoril - my čo sme tam boli, vieme ako, "ináč" odporúčame počuť ako sa vie jeden skvelý hráč vyburcovať, aby hral ešte lepšie, to je škola na nezaplatenie. A potom to prišlo, dabl samozrejme zvládol, potom prekotil úctyhodných 161 do 18. šípky a ako to skončilo? Predsa 5:4. Waldéz, Waldéz, toto si mal dať. Naozaj odporúčame zažívať túto atmosféru, máte to "pod nosom", využite tieto krásne šípkarské momenty a bavte sa šípkami tak, ako my.

Najbližšie budete mať túto možnosť už vo štvrtok 29.11.2018. Juniorská liga so začiatkom od 16:00 hodiny, otvorená druhá liga od 17:30 hodine a športovou atmosférou nabitá prvá liga od 18:00 hodiny. Registrácia osobne alebo telefonicky maximálne 15 minút pred začiatkom. Tešíme sa na vás všetkých, nových a skalných hráčov a hráčky.

 

1. liga

10. kolo

Loading...

PDF

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

10. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

10. kolo

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

ned aug 18 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga
uto aug 20 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 20 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
ned aug 25 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga
ned sep 01 @16:00 - 12:00AM
Partizánska šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner