Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Máme tu šieste vydanie Šípkarského žurnálu, čo znamená len jediné – máme za sebou šieste kolo Nitrianskej šípkarskej ligy. Aké príbehy napísalo toto kolo? Čítajte ďalej a dozviete sa, čo všetko sa nám udialo behom jedného večera.

Na čiaru “funny game“ sa tento raz postavil jeden z najpovolanejších, naša nitrianska legenda, Miloš Bédy. Avšak dokonca ani on nebol úspešný pri svojom pokuse o zavretie 46, takže všetko ostáva otvorené a nový jackpot má hodnotu 40€. Získate ho práve vy?

A ako prebiehal samotný turnaj? Zopakovala sa nám účasť z minulého kola, keď sa znovu zúčastnilo 33 hráčov. Jediná päťčlenná skupina bola skupina A, ktorú by sa dalo opísať len jedným slovom – výbuch. Toto potvrdzuje fakt, že Martinovi Gažovi nestačili na postup ani dve zavretia do 15.šípky, a až 9 dart shoot-out rozhodol, že z tejto skupiny postúpili Miloš Bédy a Oto Zmelík. Skupina B bola už o niečo jednozačnejšia, keď v nej uspeli Marek Fukas a Jarda Šuranský. Skupinou C spolu prešli Martin Červeňan a Jozef Prochászka. Tomáš Vrbiak bez problémov zvíťazil v skupine D, kde o druhé miesto sa strhla veľká bitka, avšak vďaka skóre si ju zaistil Róbert Danáč. Skupina E padla do rúk Pavlov, konkrétne Pavla Loffaya a Pavla Kunáka. Jozef Jakubčík a Juraj Hudák si poradili so súpermi v skupine F. V skupine G pokračoval Igor Bilka ako líder tabuľky vo svojich výborných výkonoch, ku ktorému sa pripojil Viliam Hrnčiar. Skupina H bola v moci Pavla Kunáka juniora, spolu s ním žala úspech Monika Krupová. Avšak pri pohľade na túto skupinu nesmieme zabudnúť na Mariána Kvasničku, ktorý pokračuje vo svojej špeciálnej hre, kedy ak nezavrie leg do 21.šípky, tak v legu nepokračuje.

Vyraďovacia fáza znamená návrat do pomyselných štartovacích blokov, kde všetci začínajú na rovnakom bude nula, či už vyhrali všetky zápasy v skupine, alebo prešli skupinou s odretými ušami. A že víťazstvo v skupine neznamená automaticky ľahšieho súpera, o tom sa presvedčil Igor Bilka, ktorý si v osemfinále poradil po veľmi tesnom zápase s Milošom Bédym a vo štvrťfinále s Pavlom Kunákom juniorom, kedy o oboch hráčoch môžeme hovoriť ako o kandidátoch na víťazstvo v ktoromkoľvek ligovom kole. Martin Červeňan na svojej ceste do semifinále narazil na dvoch nitrianskych matadorov, avšak Pavel Kunák ani Tomáš Vrbiak nakoniec nestačili na svojho súpera. Veľmi podobnú cestu mal Oto Zmelík, kedy po dvoch výsledkoch 3:1 sa dostal cez Vila Hrnčiara a Mareka Fukasa. Štvrtým členom semifinálovej štvorice sa stal Jozef Jakubčík, ktorý sa úspešne prebojoval cez Róberta Danáča a Pavla Loffaya.
V semifinále sme videli dva celkom jednoznačné výsledky. V prvej semifinálovej dvojici bol úspešnejší Oto Zmelík, ktorý porazil Martin Červeňana 4:1, a možno sa ponúka otázka, či by Oto Zmelík nebol vhodný kandidát do extraligy. Výsledok 4:1 sa zopakoval aj na druhej strane pavúka, kde Igor Bilka strieľal ostrými a aj vďaka “najnižšiemu vysokému“ zavretiu 100 prešiel cez Jozefa Jakubčíka. Na finále sme mali zarobené. Ale tam Igor Bilka potvrdil, že to s ťahom na víťazstvo myslí absolútne vážne. Predviedol dve zavretia do 15.šípky, highout 110, bingo pre divákov, a po víťazstve 4:2 obhájil víťazstvo z minulého kola ako prvý hráč túto sezónu, a upevnil svoje vedenie v tabuľke Nitrianskej šípkarskej ligy.

Zatiaľ nevedieme historickú štatistiku v počte účastí na ligových kolách za sebou, posledným rekordérom v tejto oblasti je však jediný hráč so sto účasťami na okruhu a tým je Martin Szakmár. Szaki súťaží v Nitrianskej šípkarskej lige už 106. krát v rade bez prerušenia. Wow, výborná práca. Viete zistiť, či sa k nemu približujete? Všetky informácie o vašich účastiach si nájdete na našom širokom webe www.sipkynitra.sk a podeľte sa s nami do komentu s vašim číslom ligových kôl za sebou.

Ďalšie kolo, v poradí už siedme, sa uskutoční už najbližší  pondelok 20.júna o 18:00 v priestoroch OC MAX Bowling Palace na druhom poschodí. Hráči i diváci sú jednoznačne vítaní, tešíme sa na vašu návštevu!

Nitrianska šípkarská liga

06. kolo

Loading...

PDF

 

video z turnaja

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner