Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Po dlhej pauze, zapríčinenej opatreniami príslušných orgánov SR, sa nám 8. júna podarilo stretnúť a odštartovať 23. sezónu Nitrianskej šípkarskej ligy. Všetci už boli hladní po súťažných zápasoch, chuť stretnúť svojich šípkarských priateľov bola obrovská. To potvrdzuje aj účasť, keď sa otvorenia sezóny zúčastnilo takmer 40 hráčov. A že o kvalitné zápasy rozhodne nebola núdza.

Ale poďme pekne po poriadku. Pred začiatkom turnaja prebehla “funny game“, kde vylosovaný Ľuboš Pivarč dostal za úlohu zavrieť 51, čo sa mu nepodarilo a tým pádom do ďalšieho týždňa ostáva všetko otvorené a jackpot je na úrovni 15€.

V turnaji sa 38 hráčov popasovalo v 8 skupinách, kde vždy dvaja najúspešnejší postúpili do playoff fázy. Skupinu A opanoval Ľuboš Pivarč a spolu s ním postúpil zo skupinovej fázy aj Miloš Bédy. Jozef Jakubčík sa stal víťazom veľmi napínavej skupiny B, kde o postupe a vypadnutí rozhodovalo až skóre a 9 dart shootout, v ktorom si druhú priečku uchmatol Martin Gažo. Skupinou C prešli spoločne Martin Červeňan a Marek Fukas. Pavol Loffay a Zoltán Milo boli úspešní v skupine D. Ivan Pavlík zvíťazil v skupine E bez straty legu, sekundoval mu Robért Danáč. Skupinu F si pre seba zobral Martin Szakmár, a spolu s Nikolasom Kichim sa mohli radovať z postupu. Vyrovnaná skupina G, pri ktorej by sa nejednému tipérovi zatočila hlava, priniesla postup Vila Hrnčiara a Igora Bilku. A v poslednej skupiny H sa tešili z postupu ostrieľaní Jaroslav Oprala a Juraj Hudák.

Bolo zarobené na kvalitné playoff zápasy. Za spomenutie určite stojí osemfinálový zápas medzi žiakom a učiteľom, to bol tesný súboj medzi Maťom Gažom a Jaroslavom Opralom, kde tento raz “učiteľ“ pretavil svoje skúsenosti do víťazstva 3:2. Mladosť a dravosť sa však prejavila aj v tomto kole, keď Nikolas Kichi sa úspešne prebil až do štvrťfinále, kde však nedokázal premôcť Martina Červeňana. Ľuboš Pivarč pokračoval v tom, čo nastolil v skupine, keď sa mu podarilo premôcť po tesnom výsledku Igora Bilku, a potom naopak jednoznačným výsledkom Jozefa Jakubčíka. Štvrtým, zatiaľ nespomenutým účastníkom semifinále bol Marek Fukas, ktorý postupne slávil úspešné zápasy proti Ivanovi Pavlíkovi a Martinovi Szakmárovi.

Štvorica Pivarč – Červeňan – Fukas – Oprala si to rozdali v semifinálových zápasoch. Prvé semifinále, súboj ostrieľaných harcovníkov Pivarča a Červeňana prinieslo zápletku, za ktorú by sa nehanbili ani v PDC. Ľuboš Pivarč za stavu 3-2 si hodil v legu, ktorý mohol byť záverečný, 2x 180, ale napriek tomu sa mu nepodarilo doviesť zápas do šťastného konca a radoval sa nakoniec aktuálny Majster Slovenska, Martin Červeňan. Ale dnes si vypýtal svoj podiel z víťazného koláča Jaroslav Oprala. V semifinále porazil Mareka Fukasa 4-2, a vo finále sfúkol Martina Červeňana 4-0, ktorý už nemal síl vzdorovať po veľmi vypätom semifinálovom zápase.

Hneď v prvom kole sme zažili nové šípkarské príbehy. Každý jeden z nich je pozvánkou pre vás prísť, či už ako hráč alebo divák, a zažiť tieto s nami. Ďalšie kolo prebehne 15. júna, tradične v pondelok od 18:00. Tešíme sa na vás!

 

Nitrianska šípkarská liga

01. kolo

Loading...

PDF

video z turnaja - skupinová fáza

video z turnaja - playoff

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon júl 06 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 13 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 20 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 27 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon aug 03 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner