Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Spolu s odohratým 11. kolom sa nám blíži záver našeho letného vydania Nitrianskej Šípkarskej ligy. Kto si vybojoval najlepšie pozície do záverečných bojov? Kto si ušetril najviac síl do záverečného finišu? To sa dozviete v tomto vydaní Šípkarského žurnálu.

A že v poslednom kole sa bude hrať o všetko, to potvrdila opäť naša “funny game“. Tento raz bol Nikolas Kichi neúspešným vyzývateľom a tak v poslednom kole sa bude na tomto fronte bojovať o pekných 70€ a snáď najjednoduchší spôsob zatvorenia a tým je číslo 40. Dabl20 za 70€ je krásnou pozvánkou na posledné kolo 23. sezóny Nitrianskej šípkarskej ligy.

33 hráčov sa prišlo “pobiť“ v predposlednom letnom kole v ôsmich skupinách. Skupina A, ako jediná päťčlenná, znamenala úspech pre Mareka Ondrejičku a Nikolasa Kichiho. Martin Gažo preplachtil skupinou B, zvyšnú postupovú priečku obsadil Jarda Šuranský. Skupina C, pod krycím názvom skupina smrti, bola súbojom 4 hráčov, ktorí sú za každých okolností kandidáti na výhru celého kola, čo znamenalo, že už v tejto fáze turnaj príde o dvoch favoritov. Najúspešnejší bol Jaroslav Oprala, ku ktorému sa pridal po rozstrele Igor Bilka. Miloš Bédy a Marek Fukas boli úspešní v skupine D. Skupina E priniesla výhru Martina Červeňana, ktorý potvrdil, že jeho súboj o vedenie celkového poradia bude tuhý. Na druhej postupovej priečke ho doplnil Daniel Šturdík z Vlčkoviec. V skupine F mohli sláviť úspech Viliam Hrnčiar a Jozef Jakubčík. Postupové priečky v skupine G si odniesli na pleciach nitrianski ostrieľaní hráči Róbert Danáč a prekvapujúco Samko Putz. V záverečnej skupine H sa mohli radovať z postupu Jozef Prochászka a Michal Lauko.

Súboj o vedenie priebežného poradia sa vďaka náročnému losu odohral už v osemfinále. Martin Červeňan prekonal Igora Bilku v pomere 3:1, a vďaka postupu do semifinále po jednoznačnej výhre nad Viliamom Hrnčiarom si vybudoval silnú pozíciu do záveru. Jeho semifinálovým vyzývateľom sa stal Róbert Danáč, ktorý sa po dobrom výkone prebojoval cez Nikolasa Kichiho a Jozefa Prochászku a bol jednoznačne pri chuti. V druhej polovici pavúka sa turnaj vyvíjal skvelo pre Martina Gaža, ktorý prešiel cez osemfinále aj štvrťfinále s čistým kontom. Michal Lauko ani Marek Ondrejička, ktorý si pripísal skvelý štvrťfinálový výsledok, si nezobrali ani jeden leg na svoju stranu. Martina však čakal v semifinále Jaroslav Oprala, ktorému jediný leg ukradol Miloš Bédy, ale čo je dôležitejšie, tento súboj znamenal odvetný zápas “učiteľa a žiaka“.

V záverečnej fáze ligového kola sa pokračovalo v nastolenom trende mierne jednoznačných výsledkov. Róbert Danáč narazil na stenu v podobe Martina Červeňana, ktorého neposunul ani o milimeter a po výsledku 4:0 si Martin Červeňan zabezpečil opäť miestenku vo finále. V druhom súboji si tento raz poradil Martin Gažo so svojím trénerom, keď nedovolil Jaroslavovi Opralovi dostať sa až do posledného siedmeho legu a zvíťazil v pomere 4:2. Finále sa nieslo v duchu predchádzajúcich zápasov, kedy opäť sa nejednalo o dramatický priebeh, Martin Červeňan opäť zvládol rozloženie síl a po výhre 4:1 si vypracoval na čele najväčší možný náskok.

Už budúci pondelok, 24. augusta, nás čaká záverečné kolo letnej sezóny. V súboji o prvé miesto si to rozdajú Martin Červeňan a Igor Bilka, v súboji o tretie miesto sú najväčší kandidáti Miloš Bédy a Pavel Kunák junior. Rozhodne je o čo bojovať, a už od 18:00 bude v priestoroch Bowling Palace v OC MAX rozhodne výborná atmosféra, ktorú určite nechcete zmeškať. Po odohratí posledného kola budeme odovzdávať ocenenia pre tých najlepších, ale aj pre tých najtrpezlivejších a skalných domácich súťažiacich. Tešíme sa na vašu návštevu!