Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Registrácia do plánovaných súťaží v novom súťažnom ročníku 2020/2021. Pre každého z vás máme v našej širokej ponuke to pravé, bavte sa šípkami spolu s nami počas celého roka.

Organizátor súťaží OZ Dart club Nitra v súťažnom ročníku 2020/2021 bude organizovať niekoľko súťaží, z ktorých si vyberie určite každý, koho tento šport alebo hobby chytilo, či chytí za srdce. Pre každého z vás sa snažíme vytvárať tie najlepšie podmienky na rozvoj a plnohodnotné trávenie svojho voľného času ako je možné.

  • V tomto ročníku budeme pokračovať v našej najstaršej súťaži jednotlivcov pod názvom Nitrianska šípkarská liga, ktorá sa hrá v Nitre už od roku 2009 a zúčastnilo sa na nej viac ako 300 súťažiacich. V súťažnom ročníku odohráme tri samostatné sezóny a v jednej sezóne sa odohrá 12 turnajov. Licencia za sezónu 12 týždňov je 30€. Hrací deň zostáva pondelok od 18:00h a Majster ligy získava okrem titulu a hodnotnej trofeje Extraligovú kartu s možnosťou súťažiť v tejto elitnej súťaži západného Slovenska. Prihlásiť sa na turnaje môže každý, stačí prísť každý pondelok do 17:30h a prihlásiť sa na turnaj. Registrácia na turnaj prebieha v čase od 16:30 do 17:30h. Až do 18:00h si môžte trénovať a užívať si šípky individuálne. Od 18:00 do cca. 20:30h prebieha skupinová fáza turnaja. Všetci účastníci sú rozlosovaní do skupín, v ktorých sa hrá systémom každý s každým. Do záverečnej fázy turnaja postupujú prví dvaja zo skupín. Vyraďovacia fáza zvyčajne začína osemfinálovými zápasmi a končí finálovým zápasom so začiatkom o cca. 22:00h.

 

  • V spolupráci s podporovateľmi a Národným zväzom pokračujeme aj v juniorskom šípkarení a rozvoji šípkarského športu v tejto kategórii. Všetci juniori sa budú môcť tešiť na samostatnú juniorskú súťaž, ktorá sa bude hrávať každý štvrtok od 16:00h. V súťažnom ročníku odohráme tri samostatné sezóny a v jednej sezóne sa odohrá 12 turnajov. Licencia za sezónu 12 týždňov je 20€. Program juniorského šípkarského popoludnia je nasledovný: 16:00-16:30h bude prebiehať pohybová a mentálna príprava s inštruktorom Michalom Tóthom zo Športovej akadémie Mateja Tótha, áno nášho zlatého medailistu v chôdzi, ktorí spolu vypracovali špeciálnu metodiku pohybu a psychohygieny pre deti, v ktorej vás naučia správnemu pohybu potrebnému na šípkarský turnaj. Naučia vás správne hýbať ramenom, lakťom, zápästím, správne používať bránicu a dychové cvičenia a pracovať s koncentráciou, ktorá je pri šípkarskom športe nevyhnutnou. Všetkým odporúčame túto aktivitu, ktorá je novinkou v našom klube a veríme, že si ju obľúbi čo možno najväčší počet detí. Vstup na rozcvičku je zdarma pre deti, ktoré sú členom nášho OZ Dart club Nitra alebo držiteľom Hráčskej licencie, ktorá je potrebná na súťaženie v lige. 16:30-17:00h je priestor pre individuálnu šípkarskú rozvičku pred turnajom. Od 17:00h si môžu deti zvoliť, či si zahrajú turnaj alebo budú trénovať. Tréningy sú určené skôr pre začiatočníkov alebo úplných nováčikov, počas ktorých im vysvetlíme všetko potrebné ohľadom techniky a naučíme tréningové metódy. Pre súťažechtivých máme pripravenú klasickú Nitriansku šípkarskú juniorskú ligu, ktorá začne o 17:00h. Podľa počtu prihlásených detí sa odhaduje koniec na cca. 18:30h. Pre deti tak máme pripravený časový priestor niečo cez dve hodiny, aby si mohli šípky užiť a baviť sa s kamarátmi. Aktivita nášho klubu má aktivizovať deti na stretávanie sa medzi sebou, naučiť sa technický šport, získať kvalitné tréningy a stráviť tak plnohodnotne svoj voľný čas. Tešíme sa na vás všetkých skalných a rovnako na nové deti, ktorým predstavíme aj takýto zábavný šport. Využitie šípok je obrovské, od hravej formy na doma s rodičmi či na chalupe alebo dovolenke až po prípadné súťažné profesionálne športovanie, ktoré šípky poskytujú. Náš klub podporuje deti na turnajoch po celom Slovensku a majú veľkú šancu získať športové poháre a tešiť sa tak z úspechu. Využite túto možnosť a pridajte sa k nám.

 

  • Pre šípkarov, ktorí už niečo dokázali vo svojich ligách, pokračujeme v súťaži Extraliga Oblastných líg. Kvalifikuj sa zo svojej oblastnej ligy, reprezentuj svoj klub a nauč sa kopec nového. Extraligové karty, teda miestenky v súťaži, môžte získať v každej dobrej lige alebo klube. Zahraj si s najlepšími z regiónu! Extraliga, vzhľadom na vývoj v tomto roku a rôznych dopadov aj na šport a financovanie športu, prechádza zmenami na stabilizovanie a zachovanie tohto projektu. Hlavnou zmenou je úprava na celoročnú súťaž, dvojtýždňový hrací interval, spôsob získania miestenky a zrušenie finančného rebríčka Order of merit. Celý dátumový rozpis a podrobné pravidlá si nájdete v sekcii O nás / pravidlá, i keď do platnosti vstúpia až 1.9.2020, dovtedy môžu prebiehať ešte menšie úpravy a prispôsobovanie sa vašim potrebám. Získanie miestenky sa zjednodušuje a samozrejme zlacňuje. Extraligová karta sa bude dať zabezpečiť každému klubu. Klub si môže zvoliť, či zakúpi kartu len víťazovi svojej ligy, alebo len najlepšiemu hráčovi svojho klubu hrajúceho vo svojej lige, či zakúpi len jednu kartu za dve sezóny v ročníku, prípadne ocení kartou oboch víťazov, či dokonca troch, ak daná liga hrá v jednom ročníku tri sezóny. Kartu si môže zabezpečiť dokonca aj klub, ktorý pošle svojho reprezentanta na získavanie skúseností bezohľadu na umiestnenie vo svojej lige a má záujem o rozvoj svojho talentu v takejto súťaži. Do nového ročníka sa dá registrovať do 30.8.2020. Po tomto dátume začneme skladať extraligovú tabuľku a určíme rozpočet výhier na základe počtu zakúpených kariet. Finančné výhry nebudú oceňované na konci ročníka za prvé tri miesta, ale hráči si budú svoju výhru vyskladávať na základe umiestnenia v každom Extraligovom kole s ocenenými prvými tromi miestami. V každom kole teda bude o čo hrať.

 

  • Novinkou je súťaž družstiev, klubov, tímov, či partie kamarátov. Cieľom projektu je priniesť do regiónu súťaž, ktorá priblíži priebeh zápasov družstiev a ponúkne aj menším družstvám zbierať skúsenosti z tohto typu turnajov a užívať si šípkarský šport ako kolektívny šport. Reprezentácia obce a miest tiež ponúka väčšie možnosti pri získavaní podpory od samospráv. Hracím dňom bude každý druhý štvrtok od 18:30 do 20:30h. Na začiatku sezóny sa určí hrací rozpis zápasov, aby každé družstvo vedelo, s kým bude presne hrať. V jednom kole by sa odohral jeden súťažný zápas, ktorý sa skladá z 18 minizápasov, takže je možné končiť aj remízou 9:9. Je to takmer rovnaký systém ako sa hrá na národnej úrovni, pre tých, ktorí ho nepoznajú, sú k dispozícií podrobné pravidlá v sekcii O nás / pravidlá. Prihlášky družstiev sú do 13.9.2020. Hraj o skvelé finančné a vecné ceny a získaj zážitky so svojou partiou, ktoré nikde inde nenájdeš. Dajte o sebe vedieť a užívajte si šípky ako tím.

 

  • Ak máte záujem stať sa členom našej organizácie, máte možnosť zapájať sa a navrhovať rôzne nápady na zlepšenia. Členský príspevok na súťažný ročník 2020/2021 je vo výške 15€ a jeho platnosť je od 1.9.2020 do 31.8.2021. Nižšie je formulár, ktorý je potrebné vypísať a my vás budeme kontaktovať. Tešíme sa na vašu osobnosť a nové skúsenosti, všetci ste srdečne vítaní.

 

Hrací priestor je v obchodnom centre OC MAX Nitra v prevádzke Palace bowling na ôsmich sisalových terčoch značky Winmau blade 5 a profesionálnym osvetlením od firmy Target s kontroverzným názvom Corona light :-) Na každom terči je personalizovaná písacia tabuľka a pre začiatočníkov štyri tablety na počítanie. Výzvou na tento rok je rozšírenie počtu terčov až na 12 na zaručenie maximálneho komfortu pre vás. Ak budete mať chuť, pokojne sa tam zastavte aj mimo našej ligy a pozrite si priestor, či vás zaujme a či sa budete chcieť k nám pridať. Strach z hanby alebo nezvládnutia je absolútne neopodstatnený, šípky sú šport fairový, bezkontaktný a priateľský.

Prosíme dodržiavať nariadenia vlády ohľadom pandemického ochorenia. Počas tréningov a súťaží rúško nie je podmienkou. Po odohratí vašich zápasov vás žiadame o nasadenie rúška, ak si náhodou nejde sadnúť k stolíku s nápojmi, kde samozrejme čas potrebný na konzumáciu je opäť s výnimkou nosenia rúška. Dezinfekcia na ruky je pri príchode samozrejmosťou, buď si ju aplikujete priamo po vstupe do OC MAX, alebo priamo do prevádzky Palace bowling alebo priamo pri našom registračnom stolíku.

Veríme, že vás ponuka zaujala a vybrali ste si to pravé pre vás. Súťaže pre jednotlivcov, juniorov, extraligistov či pre družstvá predznamenáva krásny šípkarský ročník, ktorý vám prinesie množstvo nových kamarátstiev, zážitkov a spomienok zo šípkarského športu tak ako ho možno nepoznáte. Ak potrebujete akékoľvek ďalšie informácie, veľmi radi vám ich poskytneme na telefónnom čísle 0903 952 398 alebo sa dopytujte emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne nás kontaktujte na našom facebooku Šípky Nitra. Tešíme sa na vás. Šípkam zdar!

 

prezentačné video

 

Prihláška do Ligy jednotlivcov pre deti (otvorená súťaž):

osobne každý štvrtok 16:00 - 17:00h

 

Prihláška za člena Občianskeho združenia Dart Club Nitra

Po odoslaní tejto prihlášky Vás budeme kontaktovať a vstup do OZ DC Nitra bude právoplatný až po originálnom podpise a úhrade príslušného poplatku.

Údaje poskytnuté v prihláške (okrem mena a priezviska) sú internou záležitosťou občianskeho združenia DC Nitra. Tieto údaje sú k dispozícií len pre členov výkonného výboru a osoby predsedu združenia. Údaje poskytnuté v prihláške (okrem kontaktného mena) nebudú za žiadnych okolností zverejnené. Bez výslovného súhlasu osoby nebudú tieto údaje poskytnuté iným členom občianskeho združenia DC Nitra. Údaje budú použité do evidencie Informačného systému športu SR.
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com


Kalendár steelových udalostí

pon sep 20 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str sep 22 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí
štv sep 23 @17:30 -
Janíkovská šípkarská liga 4. sezóna
štv sep 23 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U13/U18
pon sep 27 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str sep 29 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí
štv sep 30 @17:30 -
Janíkovská šípkarská liga 4. sezóna
štv sep 30 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U13/U18
pon okt 04 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str okt 06 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner