Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Šípkarská akadémia

Registrácia do plánovaných súťaží v novom súťažnom ročníku 2020/2021. Pre každého z vás máme v našej širokej ponuke to pravé, bavte sa šípkami spolu s nami počas celého roka.

Milí šípkari, šípkarky, fanúšikovia a podporovatelia šípkarského športu, zapojili sme sa do projektu Fond pre budúcnosť športu Niké, aby sme získali financie potrebné na vznikajúce tréningové centrum pre mládež. Veríme, že sa vám video bude páčiť a podporíte nás tlačidlom Páči sa mi to cez link na video nižšie, aby sme mali šancu získať podporu. Ďakujeme.

link na video

Šípkarský šport v Nitre zažil v pondelok opäť krásny zážitok, keď sa turnaja o Majstra Nitry Základných a Stredných škôl zúčastnilo 35 mládežníkov z deviatich rôznych škôl. Tento turnaj každým svojím ďalším kolom napreduje a záujem žiakov o túto športovú aktivitu stúpa a my, organizátor šípkarských podujatí, Občianske združenie Dart club Nitra, sme veľmi radi tejto perspektíve. Čo všetko sa udialo, sa môžte dočítať v tomto špeciálnom vydaní šípkarského žurnálu.

Milí juniori, využite túto skvelú možnosť a zažite počas vyučovania niečo nové. Prihláste sa ako reprezentanti vašej školy do turnaja v najrýchlejšie rastúcom modernom športe tejto doby, do turnaja v klasických šípkach. Turnaj sa organizuje už tretiu sezónu za sebou a našiel si už svoje tradičné miesto, pridaj sa k nám aj ty a vyhraj pre seba a svoju školu titul Majstra Nitry Základných alebo Stredných škôl.

Mladý šípkarský šport v našom krásnom meste Nitra si zatiaľ nenašiel miesto v tradičných nitrianskych novinách, ktoré mapovali sumarizáciu nákladov jednotlivých športov pre mládež. Keďže chceme, aby ste mali informácie z každého športu, tu je to najdôležitejšie ohľadom finančných nákladov pre vaše dieťa, ak sa rozhodne ísť šípkarskou cestičkou.

Milí šípkarskí nadšenci a noví čitatelia, všetkých vás srdečne vítame na našej stránke zameranej na šípkarský šport. Keďže je o toto moderné odvetvie športu veľký záujem, a my, ktorí sa venujeme šípkareniu už mnoho rokov, sme sa rozhodli posunúť a odovzdať naše skúsenosti mladšej generácii. Okrem šípkarskej akadémie cez školský rok sme pre vaše deti pripravili po prvý krát možnosť zoznámiť sa a zabaviť so šípkami aj počas prázdnin. Pomocnú ruku nám podalo centrum voľného času Skalka, ktoré sa sa stalo dlhoročnou oázou v meste pre deti, mládež, dospelých i seniorov.

S inštitúciou Centrum voľného času na Chrenovej, ktorá patrí pod Mesto Nitra sme nadviazali kontakt vo februári roka 2018. Začali sme s prvými odvážlivcami a po dvoch mesiacoch sme už presiahli hranicu desiatich pravidelne navštevujúcich žiakov a záujem neustále stúpa. Kapacity máme ešte voľné a priestorová perspektíva v tejto inštitúcii má veľký potenciál, preto ste všetci vítaní. Šípky sú krásny šport ako hobby alebo ako záujmový krúžok pre vaše deti.

Od minulej sezóny sme zmenili hracie miesto do novootvoreného priestoru priamo na Pešej zóne v Nitre, do Pubu 33, ktorý nám ponúkol štedré a ideálne podmienky na šípkarenie. Okrem samotnej šípkarskej ligy sme spustili projekt Šípkarská akadémia pre dospelých, ktorá už teraz prináša svoje ovocie. Noví hráči s dobrou technikou a starší hráči s upravenou a zlepšenou technikou si na pondelky už pravidelne zvykli. Dnes musíme konštatovať, že pondelky máme už plné a začíname poškuľovať po nových tréningových hodinách v utorky.

V pondelok 19. marca 2018 sme odohrali historicky prvý nitriansky turnaj medzi základnými a strednými školami. Naše Občianske združenie Dart club Nitra a Centrum voľného času Nitra usporiadali pre nitrianske šípkarenie zlomový míľnik, od ktorého sa začne písať éra výchovy juniorských šípkarov.

Kalendár steelových udalostí

Žiadne udalosti

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner