Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Polovicu súťaže prvej časti súťažného ročníka 2019/2020 máme za sebou a opäť to bolo ako z veľkej šípkarskej knihy. V šiestom kole sme mali až troch náhradníkov, padlo nádherné zatvorenie Big Fish, máme nového lídra a pomaly sa nám už črtajú aj mená, ktoré už v budúcej sezóne v extralige neuvidíme. Aj takéto bolo ďalšie extraligové kolo a všetko podstatné sa dočítate v aktuálnom vydaní Šípkarského žurnálu.

Reprezentačné a pracovné povinnosti zariadili, že šiesteho kola sa nezúčastnia špílmachri Erik Poliak, Vladino Zatko a Miloš Bédy a tak sa otvorili obzory doteraz nepoznané. Šance získať body sa objavili aj pre nových nasadených hráčov, ktorými v tomto kole boli Igi Bilka a Nikolaj Bovan. Na tieto pozície neboli zvyknutí, ale skúsenosť, ktorú nadobudli, im zaiste pomohla a chopili sa svojej šance naplno, keď sa obom podarilo postúpiť do štvrťfinále. Skupiny B a D boli najvyrovnanejšie, keď takmer všetky zápasy končili najtesnejším rozdielom, spolu len tri zápasy z dvanástich skončili inakším výsledkom. Do štvrťfinále postúpila kompletná nasadená osmička a do semifinále všetci prví štyria nasadení. Toto kolo teda prebiehalo presne podľa papierových predpokladov. Keby sa u nás dalo stávkovať, zvíťazili by všetci favoriti, žiadne prekvapenia.

Najväčším prekvapením, ale príjemným a krásnym, bolo zatvorenie 170 od zástupcu Seneckej šípkarskej ligy a tak sa Miško Jakuš ujal vedenia v rebríčku najvyšších zatvorení, ktorú mu už nikto do konca sezóny nevezme. Práve Miško Jakuš a Pali Kunák junior boli tými hráčmi, ktorí odohrali plnú porciu legov, koľko sa len dalo a treba konštatovať, že sa priblížili na postup zo svojich skupín už len na jeden leg, takže sú plne konkurencieschopnými hráčmi a v druhej polovici sezóny môžu veľmi príjemne, ale zaslúžene, prekvapiť.

Víťazom kola sa stal Juri Vindiš, ktorý porazil v slabom finále Jarina Marečeka a získal tak veľmi dôležité majstrovské body a má tak skvele našliapnuté ku svojmu prvému majstrovskému titulu v Extralige. Všetky zápasy budeme podrobne sledovať a tešiť sa spolu s vami, ako sa nám bude vyvíjať tabuľka, aké budú prekvapenia a koľkí fanúšikovia sa pondelky budeme stretávať, aby sme prispeli aj my k tej správnej športovej atmosfére, ktorú si kvalita týchto zápasov naozaj zaslúži. Pokračujeme siedmym kolom už o týždeň, 14.10.2019. Všetci ste vítaní a tešíme sa na vás.

Ak si chcete zahrať, tento týždeň máte možnosť v utorok na lige v Janíkovciach, juniori vo svojej kategórii v stredu v Šípkarni u Tomku a všetci vo štvrtok v našej Nitrianskej šípkarskej lige v Pub33. Pozor, juniorská liga v stredu začne žrebovaním o atraktívne ceny (viac informácií tu). Bavte sa šípkami.

 

Extraliga

6. kolo

Loading...

 PDF

video z finále

 

Priebežné poradie

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

pon júl 06 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 13 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 20 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon júl 27 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna
pon aug 03 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 23. sezóna

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner