Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ako posledná súťaž jednotlivcov, ktorá patrí pod hlavičku našeho klubu, odštartovala naša elitná Extraliga. Vyrovnané súboje a vysoká kvalita zápasov, presne o tomto to je. Kto predviedol výkony svetovej úrovne a kto najsilnejšie odštartoval sezónu? Na to sa pozrieme v ďalšom vydaní Šípkarského žurnálu.

18 kvalitných hráčov sa zúčastnilo prvého kola, čiže súboje v skupinovej fáze boli hneď ostré. V skupine A si vybojovali postup Viliam Hrnčiar a Miloš Bédy, kde sa ukázalo že udržať si zápasovú prax počas leta je dôležité. Skupinu B ovládol Jozef Sekereš, ktorý stratil voči súperom len dva legy. Na druhej postupovej pozícii ho doplnil Igor Bilka. Dvojica Martin Červeňan a Peter Jakubis si vybojovala postup z vyrovnanej skupiny C, v ktorej si takmer všetci pripísali bonusy. A na záver, skupina D, priniesla víťazstvo Juraja Vindiša, kde mu najbližšie konkuroval Pavol Kunák junior, ale v dôležitom zápase mu postupovú pozíciu vyfúkol František Sambor.

Často sa opakuje, že vo vyraďovacej fáze začínajú všetci na rovnakej štartovacej čiare, na výkony zo skupín sa už nehľadí. A to sa opäť potvrdilo. Svetový výkon predviedol Peter Jakubis, keď po postupe z druhej priečky porazil víťaza skupiny B Jozefa Sekereša s úžasným priemerom 92,5. Taktiež sa vyznamenal vo štvrťfinále Igor Bilka s vysokým zavretím 160 a vyradil z turnaja Martina Červeňana, s ktorým viedol súboj počas letnej ligy. František Sambor sa po tesnom zápase prebojoval do semifinále, keď zvládol koncovku zápasu lepšie a s najtesnejším výsledkom 4:3 porazil Viliama Hrnčiara. A aby toho nebolo málo, posledné štvrťfinále sa nieslo v duchu obnovenia známeho nitrianskeho derby, kedy na seba narazili Miloš Bédy a Juraj Vindiš. Opäť využil Miloš Bédy zápasovú prax z letnej nitrianskej ligy vo svoj prospech a získal miestenku v semifinále.

Z Petra Jakubisa sa stal žralok, ktorý zacítil krv. To si na vlastnej koži vyskúšal František Sambor, keď Peter Jakubis zvládol zápas a s výsledkom 4:2 sa vrhol do finálových vôd. Kto ho tam čakal? Miloš Bédy, ktorý vytiahol na Igora Bilku aj vysoké zavretie 140 a tým zopakoval výsledok prvého semifinálového zápasu. Avšak vo finále nedokázal ani Miloš Bédy vystaviť “stopku“ Petrovi Jakubisovi, ktorý pokračoval v skvelých výkonoch a po výhre 4:0 si odniesol domov výhru v úvodnom kole Extraligy.

Už o dva týždne 2. októbra bude na programe druhé kolo Extraligy. Neváhajte zavítať na náš Youtube kanál Šípky Nitra, na ktorom môže sledovať naživo a aj zo záznamu množstvo zápasov z tejto elitnej ligy. Ďakujeme vám za vašu priazeň!

 

Extraliga

01. kolo

video z turnaja

Loading...

 PDF

Priebežné poradie

Loading...

PDF

 


Kalendár steelových udalostí

pon sep 20 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str sep 22 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí
štv sep 23 @17:30 -
Janíkovská šípkarská liga 4. sezóna
štv sep 23 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U13/U18
pon sep 27 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str sep 29 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí
štv sep 30 @17:30 -
Janíkovská šípkarská liga 4. sezóna
štv sep 30 @17:30 - 07:00PM
tréning Juniori U13/U18
pon okt 04 @18:00 -
Nitrianska šípkarská liga 25. sezóna
str okt 06 @19:00 - 08:30PM
tréning Dospelí

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner