Vinaora Nivo Slider 3.x

Milé šípkarky, šípkari, juniori, fanúšikovia a podporovatelia šípkarského športu, s radosťou vám oznamujeme plánované súťaže v novom súťažnom ročníku 2020/2021. Pre každého z vás máme v našej širokej ponuke to pravé. Čítajte, motivujte sa a bavte sa šípkami spolu s nami počas celého roka.

Organizátor súťaží OZ Dart club Nitra v súťažnom ročníku 2020/2021 bude organizovať niekoľko súťaží, z ktorých si vyberie určite každý, koho tento šport alebo hobby chytilo, či chytí za srdce. Pre každého z vás sa snažíme vytvárať tie najlepšie podmienky na rozvoj a plnohodnotné trávenie svojho voľného času ako je možné. Aj v tomto ročníku budeme pokračovať v našej najstaršej súťaži jednotlivcov pod názvom Nitrianska šípkarská liga, ktorá sa hrá v Nitre už od roku 2009 a zúčastnilo sa na nej viac ako 300 súťažiacich. V súťažnom ročníku odohráme tri samostatné sezóny. Hrací deň zostáva pondelok od 18:00h a Majster ligy získava okrem titulu a hodnotnej trofeje Extraligovú kartu s možnosťou súťažiť v tejto elitnej súťaži západného Slovenska. Prihlásiť sa na turnaje môže každý, stačí prísť každý pondelok do 17:20h a prihlásiť sa na turnaj.

V spolupráci so sponzormi a Národným zväzom pokračujeme aj v juniorskom šípkarení a rozvoji šípkarského športu v tejto kategórii. Všetci juniori sa budú môcť tešiť na samostatnú juniorskú súťaž, ktorá sa bude hrávať každý štvrtok od 17:00h. V súťažnom ročníku odohráme tri samostatné sezóny a prihlásiť sa na turnaj môže každý, kto príde do 16:45h.

Pre šípkarov, ktorí už niečo dokázali vo svojich ligách, pokračujeme v súťaži Extraliga Oblastných líg. Kvalifikuj sa zo svojej oblastnej ligy, reprezentuj svoj klub a nauč sa kopec nového. Extraligové karty, teda miestenky v súťaži, môžte získať v každej dobrej lige alebo klube. Zahraj si s najlepšími z regiónu! Extraliga, vzhľadom na vývoj v tomto roku a rôznych dopadov aj na šport a financovanie športu, prechádza zmenami na stabilizovanie a zachovanie tohto projektu. Hlavnou zmenou je úprava na celoročnú súťaž, dvojtýždňový hrací interval, spôsob získania miestenky a zrušenie finančného rebríčka Order of merit. Celý dátumový rozpis a podrobné pravidlá si nájdete v sekcii O nás / pravidlá, i keď do platnosti vstúpia až 1.9.2020, dovtedy môžu prebiehať ešte menšie úpravy a prispôsobovanie sa vašim potrebám. Získanie miestenky sa zjednodušuje a samozrejme zlacňuje. Extraligová karta sa bude dať zabezpečiť každému klubu. Klub si môže zvoliť, či zakúpi kartu len víťazovi svojej ligy, alebo len najlepšiemu hráčovi svojho klubu hrajúceho vo svojej lige, či zakúpi len jednu kartu za dve sezóny v ročníku, prípadne ocení kartou oboch víťazov, či dokonca troch, ak daná liga hrá v jednom ročníku tri sezóny. Kartu si môže zabezpečiť dokonca aj klub, ktorý pošle svojho reprezentanta na získavanie skúseností bezohľadu na umiestnenie vo svojej lige a má záujem o rozvoj svojho talentu v takejto súťaži. Do nového ročníka sa dá registrovať do 30.8.2020. Po tomto dátume začneme skladať extraligovú tabuľku a určíme rozpočet výhier na základe počtu zakúpených kariet. Finančné výhry nebudú oceňované na konci ročníka za prvé tri miesta, ale hráči si budú svoju výhru vyskladávať na základe umiestnenia v každom Extraligovom kole s ocenenými prvými tromi miestami. V každom kole teda bude o čo hrať.

Novinkou je súťaž družstiev, klubov, tímov, či partie kamarátov. Cieľom projektu je priniesť do regiónu súťaž, ktorá priblíži priebeh zápasov družstiev a ponúkne aj menším družstvám zbierať skúsenosti z tohto typu turnajov a užívať si šípkarský šport ako kolektívny šport. Reprezentácia obce a miest tiež ponúka väčšie možnosti pri získavaní podpory od samospráv. Hracím dňom bude každý druhý štvrtok od 18:30 do 20:30h. Na začiatku sezóny sa určí hrací rozpis zápasov, aby každé družstvo vedelo, s kým bude presne hrať. V jednom kole by sa odohral jeden súťažný zápas, ktorý sa skladá z 18 minizápasov, takže je možné končiť aj remízou 9:9. Je to takmer rovnaký systém ako sa hrá na národnej úrovni, pre tých, ktorí ho nepoznajú, sú k dispozícií podrobné pravidlá v sekcii O nás / pravidlá. Prihlášky družstiev sú do 6.9.2020. Hraj o skvelé finančné a vecné ceny a získaj zážitky so svojou partiou, ktoré nikde inde nenájdeš. Dajte o sebe vedieť a užívajte si šípky ako tím.

Hráme v obchodnom centre OC MAX Nitra v prevádzke Palace bowling na ôsmich sisalových terčoch značky Winmau blade 5 a profesionálnym osvetlením od firmy Target s kontroverzným názvom Corona light :-) Na každom terči je personalizovaná písacia tabuľka a pre začiatočníkov štyri tablety na počítanie. Výzvou na tento rok je rozšírenie počtu terčov až na 12 na zaručenie maximálneho komfortu pre vás.

Veríme, že vás ponuka zaujala a vybrali ste si to pravé pre vás. Súťaže pre jednotlivcov, juniorov, extraligistov či pre družstvá predznamenáva krásny šípkarský ročník, ktorý vám prinesie množstvo nových kamarátstiev, zážitkov a spomienok zo šípkarského športu tak ako ho možno nepoznáte. V najbližšom čase budeme postupne zverejňovať registrácie a presnejšie informácie. Tešíme sa na vás. Šípkam zdar.

 

 

 

prezentačné video

 

Prihláška do Extraligy jednotlivcov (do 10.9.2020):

zatiaľ prihlásení: Bédy Miloš, Bilka Igor, Bodor Marián, Buček Pavol, Černík Andrej, Guba Lukáš, Hrnčiar Viliam, Jakubčík Jozef, Jakubis Peter, Kvasnička Marián, Krcho Juraj, Mareček Jaroslav, Sambor František, Suchý Dušan, Sekereš Jozef, Švihorík František, Valný Juraj, Vindiš Juraj, Zatko Vladimír

Údaje poskytnuté v prihláške (okrem mena a priezviska) sú internou záležitosťou občianskeho združenia DC Nitra. Tieto údaje sú k dispozícií len pre členov výkonného výboru a osoby predsedu združenia. Údaje poskytnuté v prihláške (okrem kontaktného mena) nebudú za žiadnych okolností zverejnené. Bez výslovného súhlasu osoby nebudú tieto údaje poskytnuté iným členom občianskeho združenia DC Nitra. Údaje budú použité do evidencie Informačného systému športu SR.
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

 

Prihláška do Ligy družstiev (do 13.9.2020):

zatiaľ prihlásení: KP-mont Nitra, Nitrianski juniori, Čípoš Laci tím, Demišport Trnava, DC Partizánske

Údaje poskytnuté v prihláške (okrem mena a priezviska) sú internou záležitosťou občianskeho združenia DC Nitra. Tieto údaje sú k dispozícií len pre členov výkonného výboru a osoby predsedu združenia. Údaje poskytnuté v prihláške (okrem kontaktného mena) nebudú za žiadnych okolností zverejnené. Bez výslovného súhlasu osoby nebudú tieto údaje poskytnuté iným členom občianskeho združenia DC Nitra. Údaje budú použité do evidencie Informačného systému športu SR.
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com


Kalendár steelových udalostí

štv sep 24 @16:00 - 06:00PM
Šípkarské podujatia pre deti
štv sep 24 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv sep 24 @18:30 -
KP-mont Liga družstiev / 1. kolo
pon sep 28 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 24. sezóna
štv okt 01 @16:00 - 06:00PM
Šípkarské podujatia pre deti
štv okt 01 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv okt 01 @18:30 -
Šípkarská Extraliga jednotlivcov / 2. kolo
pon okt 05 @18:00 - 12:00AM
Nitrianska šípkarská liga 24. sezóna
štv okt 08 @16:00 - 06:00PM
Šípkarské podujatia pre deti
štv okt 08 @17:30 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner