Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Predposledné kolo 20. sezóny nám definitívne určilo hráčov prvej trojky, ktorí budú mať možnosť hrať najvyššiu Extraligovú súťaž stredozápadnej divízie. Víťazstvo Janka Pauliaka zase znamenalo takmer isté miesto v Kvalifikačnej lige, o ktoré ho môže pripraviť len teoretická rovina. Do finále tohto kola sa však dostal veľký talent zlatomoraveckej šípkarskej školy so skvelými génmi, ktorý si vzhľadom na svoj mladučký vek, počínal ako starý harcovník. O všetkom, čo sa udialo, sa dočítate v aktuálnom vydaní Šípkarského žurnálu, ktorý nám tento krát prináša hrdý partner Nitrianskej šípkarskej ligy softvérová spoločnosť goJIRA. 

V letnom období je zvykom mierny pokles súťažiacich, nám sa však podarilo udržať tohtosezónny priemer 35 hráčov na ligové kolo a presne toľko šípkarov sa aj stretlo vo vzájomnej konfrontácii v druhej lige. Nitrianske farby mali zastúpenie v osemfinále až u desiatich hráčoch, avšak ďalej sa dostali len štyria a do semifinále len jeden. Vo finále sme tentokrát zástupcu nemali a tak si tento zápas užili dvaja najlepší z celého kola. Prekvapením turnaja bol mladučký odchovanec zlatomoraveckej šípkarskej školy, ktorého génová výbava je predurčená na tak skvelú hru a ľahkosť akou je tento mladý junák obdarený. Oliver Novotný, mladý nástupca skvelého legendárneho šípkara Ivana Novotného, ktorý je strýkom tohto talentu, sa prebojoval až do finálové zápasu. Bez straty legu sa stal víťazom skupiny a vo vyraďovačke postupne odpísal nášho Laciho Debnára, vo štvrťfinále aktuálneho 1. vicemajstra ligy Pali Kunáka juniora, v semifinále zdolal jednoznačne aktuálneho 2. vicemajstra ligy, aby sa pokúsil o prekvapenie zvíťaziť v celom ligovom kole. Tu sa mu však postavil skúsený šípkar, ktorému veru v jedenástom kole padalo. Keďže Janko Pauliak potreboval body na udržanie jasného náskoku na piatom mieste, ktoré zaručuje postup do Kvalifikačnej ligy a tá je len krôčik od elitnej Extraligy, započal svoj úspech skvelou hrou v skupine, z ktorej postupoval z prvého miesta. V osemfinále sa stretol s Jarinom Opralom, ktorý mal ešte teoretickú šancu na pozíciu 2. vicemajstra aktuálnej sezóny, Janko však odohral trpezlivý zápas plný stoviek a potrebnej záverečnej istoty. Vo štvrťfinále zastavil nášho Maťka Szakmára a v semifinále pokazil radosť aj nášmu Maťkovi Hoppanovi. A tak sa vo finále stretli Novotný s Pauliakom, ktorým sa tento zápas veľmi nevydaril aj vzhľadom na veľmi náročné hracie podmienky ovplyvnené ročným obdobím. Skúsenejšiu ruku pretavil vo víťazstvo práve Janko Pauliak a tak hodil rukavicu mladému Novotnému, ktorý sa určite pokúsi v budúcnosti o prvé víťazstvo v Nitrianskej šípkarskej lige.

Rozdelenie bodov na konci kola znamenalo už istú prvú trojku a takmer isté ďalšie dve kvalifikačné miesta. Posledné kolo sa uskutoční o týždeň vo štvrtok, t,j, 27.6.2019 so štandardným časom 17:45h a registráciou do 17:15h. Upozorňujeme hráčov, ktorí majú nárok na trofeje a ďalšie bonusové ocenenia, že je majú povinnosť zúčastniť sa záverečného odovzdávania cien, kvôli dôležitej propagácii nášho organizátora Dart club Nitra a jeho povinnostiam voči sponzorom a vydokladovaniu cien. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na všetkých.

Najbližšie si môžte pozrieť prvoligistov v poslednom kole už tento pondelok 24.6.2019. Oceňovanie prvoligistov však bude až o dva týždne, kedy sa odohrá dohrávka desiateho kola, t.j. 1. júla 2019. To isté platí aj pre ženy. Juniori si zahrajú posledné kolo podľa harmonogramu, t.j. už tento pondelok 24.6.2019, kedy aj bude oceňovanie tejto súťažnej kategórie. Na všetkých divákov, ale aj juniorov a ženy, sa tešíme a ako vždy, bavte sa šípkami.

 

2. liga

11. kolo

Loading...

 PDF

video z finále


Kalendár steelových udalostí

uto júl 16 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 16 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 23 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 23 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto júl 30 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 30 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 06 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 06 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
uto aug 13 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto aug 13 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner